- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1668 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
100 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
45 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1668 Culés
16
Zaskakuje mnie pewna hipokryzja, która pojawiła się po wyborach. Mianowicie chodzi mi o te zarzuty względem ludzi nieoptujących za staro-nowym Prezydentem RP. Trochę śmiesznie wygląda oburzenie rzekomą nienawiścią, porównując ruch ośmiu gwiazd, niektóre wypowiedzi z całą machiną propagandową, jaką wytoczyło TVP i reszta mediów prorządowych przy okazji kampanii wyborczej Pana Dudy, jakoś nie widziałem z tej strony oburzenia po jego wypowiedzi demonizującej osoby LGBT, gdzie doszło do ohydztwa, zwykłych ludzi przedstawiono jako szkodliwą ideologię, zwalczającą polską rodzinę, która zagraża dzieciom i chce je seksualizować, jednoznacznie próbowano łączyć osoby homoseksualne z pedofilią, tylko na podstawie ich orientacji. Podobnie okropne okładki np. Gazety Polskiej, wSieci były i są nadal ok. Jeszcze bardziej komiczniej wygląda to wszystko, gdy zestawimy to z ogólnym wyglądem dyskursu publicznego za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Prezes może mówić o gorszym sorcie, nazywać przeciwników chamami i prostakami. Serio, jeżeli ktoś tutaj powinien pracować nad kulturą języka oraz dyskusji, to znacznie więcej tu pracy domowej ma środowisko popierające Dudę.
Oczywiście pozostaje kwestia elitaryzmu jednej ze stron. Sam mieszkam (jeszcze) bardziej w tzw. Polsce Powiatowej niż Miastowej, więc widzę niektóre uchybnienia dokonane przez poprzednie władzy (te również). Tutejsi mogą odczuwać rozczarowanie liberalną demokracją, nie dostali od niej nic w zamian, zostali olani, ich zły stosunek do takiego ustroju jest jak najbardziej zrozumiały. Oprócz tego, to państwo demokratyczne należy do wszystkich obywateli, tutaj nie ma gorszych, nawet interes człowieka bez wykształcenia powinien być broniony, jego głos i zdanie docenione. Ostracyzm w ich stronę jest niedopuszczalny, w niczym Profesor X z 50 nagrodami albo przedsiębiorca z międzynarodową firmą nie jest od nich lepszy, inaczej jedynie rozkładają się u nich priorytety, cele w życiu. Natomiast każda z tych trzech osób powinna mieć swoją reprezentacje, czuć się tutaj dobrze. Własnie – tamci dwaj też, tymczasem często występują kontry w postaci pogardy do inteligencji, nauki, prywaciarzy, miastowych itd.
Z innej strony, to wątpię, aby chodziło tylko o ww. kwestie. Gdyby przegrana Trzaska opierała się jedynie na niedostrzeganiu wsi oraz małych miasteczek, to w ogóle nie dostałby się do drugiej tury, a Duda walczyłby tam z Hołownią, Kamyszem. Nie o to chodziło, są opcje polityczne doceniające ten elektorat, czyniące ukłony w ich stronę, jednak niewiele obu stronom to daje.
Obu, ponieważ aktualny rząd także ma los małych miejscowości w tyłeczku. Obcina dofinansowanie samorządom, jak kolej i autobusy obumierały, tak umierają nadal, szkolnictwo, szpitale podobnie. Nie ma się również, co oszukiwać, PiS także kreuje własne elity, w niczym się nie różni od KO, chociaż może ich są trochę gorzej wykształcone i mocniej cyniczne. Nie mówiąc o tym, że te środowisko strasznie stara się zdobyć monopol na „polskość”, ich wizja narodu i historii jest lepsza. Podobno.
2
@sebasek99 przeczytałem kilka pierwszych zdań i stwierdziłem, że dalej mi się nie chce. Łap zielonego na zachętę :D
3
@Kozinho. Dziękuje, wymienię na batony.
2
@sebasek99 BoJack - dla Ciebie wszystko!
0
@sebasek99 środowisko popierające Dudę i Trzaska w wersji ultras, to jeden chłam i fanatyzm. Z jednej strony są jedynie sluszni Polacy z biało czerwonej drużyny, a każdy inny to zdrajca, neibolszewik itd. , z drugiej strony są Ci , którzy uważają że ich głos powinien liczyć się za dziesięć, wiochy i powiaty nie powinny głosować, a podkarpackie trzeba odłączyć i oddać Ukrainie. Oczywiście z dobrze zdefiniowaną demokracją: głosuj na kogo chcesz pod warunkiem że to mój kandydat. Najbardziej żałuje, że mord z jednej i drugiej strony nie da się równocześnie oglądać rozczarowanych.