La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1138 Culés

25

J. K. Rowling, Salman Rushdie, Margaret Atwood, Garry Kasparow, Francis Fukuyama czy Anne Applebaum podpisali się pod listem, czy raczej apelem o wolność słowa, który również wyraża sprzeciw postępującej, chorej politycznej poprawności.
Z pozycji lewicowych, ku mojej wielkiej radości (osoby o prawicowych, konserwatywnych poglądach) wreszcie zauważyli problem w swoim obozie i to wyrazili w tym liście. Brawo! Popieram.
No i polecam lekturę niektórym użytkownikom tej strony.

„wolna wymiana informacji i idei, krwiobieg liberalnego społeczeństwa, każdego dnia jest coraz bardziej ograniczana”

„Spodziewaliśmy się tego ze strony radykalnej prawicy, ale cenzura rozlewa się również po naszej stronie: nietolerowanie innych opinii, moda na zapędzanie przeciwników w kozi róg, ostracyzm, a także tendencja do tego, by ze ślepą moralną wyższością rozwiązywać skomplikowane problemy. Doceniamy wartość żywej, momentami nawet ostrej walki z mową nienawiści i dezinformacją, ale obecnie zbyt często słychać wezwania do szybkiego i zdecydowanego ukarania tych, którzy w opinii pewnych osób przekraczają dopuszczalne granice debaty”

„Redaktorzy są wyrzucani z pracy za publikowanie kontrowersyjnych artykułów; książki są wycofywane za rzekomą nieautentyczność; dziennikarzom zabrania się pisać na pewne tematy, profesorowie są obejmowani dochodzeniami za cytowanie dzieł literackich na swoich zajęciach, badacze są wyrzucani za rozpowszechnianie recenzowanej pracy naukowej, a szefowie instytucji są zwalniani za popełnienie zwyczajnych błędów”

8

@Stoiczkow Świat musi się opamiętać, zanim będzie za późno

0

@Stoiczkow Wszystko spoko tylko na pewno nie nazwał bym tych osób lewicowymi postaciami :D Niemniej apel jak najbardziej słuszny i jakbym coś znaczył to też bym się pod nim podpisał :D

1

@Stoiczkow
Szkoda tylko, że u nas, w prawackim kraju, ja wolności słowa nie doczekam.
Chętnie pojeździłbym po katolach, obnażajac ich głupotę bez obaw o obrazę uczuć religijnych.

konto usunięte

1

@klemens100 ja także. Niestety katobolszewikow jest 80% i będziemy się męczyć przez minimum 5 następnych lat.

0

@Stoiczkow No coz, niektorzy odczuja na wlasnej skorze co to jest "madrosc etapu".

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?