- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 948 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
170
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 948 Culés
0
Yerbo, moja żono, jednak Tyś najlepszą z dam.
Już mnie nie opuścisz, nie, nie będę sam.
Nie wiem czy tylko ja tak mam, czy to jakieś wmawianie sobie, ale zawsze po wypiciu yerbki oprócz pobudzenia mam także taki dużo lepszy humor. Nawet jak mam zły dzień ogólnie, to kilka chwil po wypiciu czuję taką radość, do tego taką motywację do działania, może odwagę większą, coś jak po piwku :P Tak że jest po prostu wporząsiu. Wy też tak macie? Oklepany tekst ale naprawdę nie wiem jak mogłem wcześniej żyć bez yerby. Czy to już uzależnienie?
1
@Nano22 Jest to na pewno bardzo fajny moment dnia, przygotowanie yerby.
https://mlicofd2ucbm.i.optimole.com/ktZRNDE-Nac0U_Eb/w:780/h:585/q:75/https://greenmochila.com/wp-content/uploads/2019/08/UNADJUSTEDNONRAW_thumb_35d1.jpg
https://media.gazetadopovo.com.br/vozes/2013/05/chimarrao_shop-9d0f9710.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-0BKgH6rLMX0/UYv25CotkiI/AAAAAAAANtY/jlfHjdoUxdg/s1600/189881_314490_foto_6+Chimarr%C3%A3o+Shop.jpg
https://i.pinimg.com/originals/f0/60/8b/f0608bf4bcd2e9743eb7dd07be3f256e.jpg
@Misanthrope
1
@Colon Weź jakiś wątek utwórz z utworami i murzynkami
0
@Colon U mnie już zamówiona. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Kto wie, może nawet odstawię kawę na dłużej.
0
@Misanthrope o to musisz się pochwalić jak przyjdzie.
A kawę dlaczego odstawiamy ?
0
@Colon A bez jakiegoś konkretnego powodu. Tak dla odmiany, bo piję praktycznie codziennie od wielu lat.
0
@Colon A chwalić się nie ma za bardzo czym. Póki co to tylko skromne początki. Termos i termometr mam w domu. Wziąłem sobie podstawową ceramiczną tykwę i bombillę, a z mate wybrałem sobie tę Kurupi Menta Boldo od Ciebie, Taragui Energia dla "kopa", i El Pajaro Muy Rico. Miałem brać tę z guaraną od cbse, ale widzałem sporo opinii, że guarana wyczuwalna jest tylko w słabym aromacie, a sama yerba też taka sobie, więc dałem spokój.
A tak z ciekawości: Pisałeś, że gdybym kupował tę brazylijską Barão to powinienem od razu też wziąć osobną bombillę. Domyślam się, że to kwestia innej struktury yerby? Widzę, że sprzedają jakieś filtry/nakładki na bombillę przeznaczone specjalnie do tego rodzaju. Coś takiego wystarczy? Czy lepiej jednak osobną sztukę brać?
1
@Misanthrope o tych filtrach nic nie slyszalem, ale kiedys sam probowalem nakladac filtr/ torebke od herbaty na bombilla, szybko jakos porzucilem ten pomysl.
Bombille do chimarrao to tzw. bomby https://static.carrefour.com.br/medias/sys_master/images/images/h2c/h3c/h00/h00/13136468344862.jpg
sa dlugie, maja duzo dziurek i duza powierzchnie. Dodatkowo bym sie zaopatrzyl w duze porongo
https://a-static.mlcdn.com.br/618x463/cuia-para-chimarrao-mate-terere-porongo-tradicional-desenho-bolhadeira-zanline/zanline/23072bolhadeira/2bbc862da47ed1154df9fd3286dc62ac.jpg,
bo lepiej sie brazylijska yerbe saczy w sporym naczyniu, rowniez latwiej przygotowuje.
Ja na poczatku mialem problemy i pare razy musialem wylac cala zawartosc, bo zrobilo sie takie bloto, ze zuplnie nie dalo sie tego pic. Po kilku probach zaczelo wychodzic, ale trzeba starannie przygotowywac, dobrze nasaczy ubic, wsadzic bombe by sie nie zapchala. No troche jednak trudneijsze niz ARG/ URU / PAR wersje, ale smak zupelnie inny i nawet podchodzhacy tym, ktorzy za tradycyjna mate nie przepadaja.
a masz link do tego filtra?
ps. tutaj fajny zestawa - "Cuia" ma podstawke, ktora sluze tez do jego przechylania, by susz latwiej sie opil wody i skleil.
https://i0.wp.com/mateinbox.com.br/wp-content/uploads/2019/11/conjunto-cuia-chimarra%CC%83o-porongo-bomba-inox.jpg?fit=1000%2C1000&ssl=1
ps2 cos takiego?
https://static.wixstatic.com/media/83d888_72809c09eae34cc4917c81c1266be29c~mv2.jpg/v1/fill/w_566,h_378/83d888_72809c09eae34cc4917c81c1266be29c~mv2.jpg
0
@Colon Coś takiego https://dobreziele.pl/sklep/akcesoria/filtry-do-bombilli-baro-2szt
0
@Misanthrope w sumie chetnie bym sporbowal jak to dziala