- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1427 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
95 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Rastafarnianin
0
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1427 Culés
29
Szwedzka strategia jednak zdała egzamin. Główny epidemiolog kraju wskazuje krytykom, że we wszystkich krajach, które wprowadziły surowe ograniczenia liczba aktywnych przypadków rośnie. Natomiast w Szwecji, która nie wprowadziła ograniczeń liczba zarażonych szybko spada.
2
@tobiasson92 w zeszłym tygodniu mówili coś innego, żeby nie podążać ich drogą. Tak naprawdę to jest wielkie wróżenie z fusów, nikt nie wie jak potoczy się epidemia w danym kraju. Teoretycznie jak są robione testy na dużą skalę nie ma możliwości żeby doszło do tak lawinowych zachorowań jak we Włoszech lub Hiszpanii.
4
@chosenone To nie Szwedzi mówili co innego, tylko jakaś wąska naukowców, która protestuje przeciwko modelowi szwedzkiemu. Główny epidemiolog kraju jest konsekwentny w tym co przyjął i wychodzi na to, że miał rację.
2
@tobiasson92 początkowo, gdy nie było wiadomo, że ten wirus nie jest taki groźny jak go przedstawiono ograniczenia były zrozumiałe. Natomiast teraz, gdy wiemy więcej model szwedzki jest jedyny rozsądny.
6
@wyrek Widać to na przykładzie USA, gdzie jakoś nie ma dziesiątek tysięcy zmarłych dziennie. Tak naprawdę najnowsze badania w Lombardii pokazały, że około 60% mieszkańców ma już przeciwciała. Także zachorowało tam około 6,5 mln Włochów.
0
@tobiasson92 to co? do szwecji sie przeprowadzasz?
0
@tobiasson92 dlatego obecne wyliczenia śmiertelności na nic się zdają, bo śmiertelność jest wielokrotnie niższa ze względu na ponad 80% osobników przechodzących bezobjawowo.
1
@tobiasson92 Z Tobą się kłóciłem o to w kwietniu, czy z kimś innym?
Myślałem, ze jesteś gorącym przeciwnikiem modelu szwedzkiego.
Ja natomiast apelowałem, że to Szwecja, Holandia i Białoruś wyjdą na tej pandemii najlepiej.
Po prawdzie - gdyby nie było praktycznie żadnych obostrzeń, to by jeszcze mógł być Lepszy rezultat.
0
@tobiasson92 nie ma dużej śmiertelności w USA bo mają jeszcze wolne łóżka na intensywnej terapii, ale jak tempo rozwoju epidemii będzie wyglądać jak wygląda teraz to np. na Florydzie zabraknie łóżek w tym miesiącu i wtedy będzie kaplica jak we Włoszech i Hiszpanii gdzie wybierano kogo leczyć. W tej pandemii nie chodzi o śmiertelność wirusa tylko o skalę problemu bo respiratorów, personelu nie ma nieprzebranych ilości. Jeśli tąpnie służba zdrowia to śmiertelność od razu poszybuje do góry.