La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1338 Culés

2

No i ostatnia część Władcy Pierścieni za mną [MOŻLIWE SPOILERY]. Trzecia część w przeciwieństwie do dwóch pierwszych nie dłużyła mi się. Epickie sceny batalistyczne (w ogóle cała seria nimi stoi) i przyjemnie zakończenie przygody. Ogrom i złożoność świata stworzonego prze Tolkiena robi wrażenie. Na koniec pytanie do tych co bardziej siedzą w temacie czyli czytali książki etc. dokąd odpływały Elfy i finalnie również Bilbo, Frodo i Gandalf i czy da się stamtąd powrócić?
Na koniec co do postaci:
Najbardziej lubiana to zdecydowanie Legolas
Najmniej lubiana Frodo.
EDIT. Najbardziej nielogiczna scena dla mnie w trójce to jak Éowina do spółki z niziołkiem zabijają tego jeźdźce Nazgula, który to chwilę wcześniej rozwalił różdżkę Gandalfa i o mało go nie zabił.

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Odpłynął do Amanu, a z tego co pamiętam powrotu nie ma.

0

@kerouac No dobra, ale co to za kraina i dlaczego tam odpłynęli?

1

@IronSanHybrid Ja też nigdy za Frodem nie przepadalem. A Aragorna wręcz uwielbialem.

konto usunięte

3

@IronSanHybrid Odpłynął, by zaznać spokoju, to kraina leżącą na osobnym kontynencie. Ludzie nie mieli do niej dostępu, a wejście zostało zamknięte po odejściu Froda. Stary, czytalem WP z 15 lat temu, niewiele pamiętam. Nie krzycz xd

2

@kerouac Ale wszystkie Elfy odpłynęły? Musiały odpływać? Będę krzyczeć!

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Te niziołki to strasznie irytujące są!

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Oczywiście, że nie wszystkie. Może tak xi wytłumaczę:

Istniała kraina Aman, obok której znajdowały się inne, pomniejsze. Elfy za życia zmierzały do tych krain, ale nie wszystkie. Niektóre osiedlały się w innych, rzeczywistych miejscach. Aman to jakby metafora czyśćca, bo żaden śmiertelnik nie mógł tam zostać na zawsze. Miejsce miało powiedzmy właściwości regenerujące itd, ale nie dawało nieśmiertelności. Z czasem więc istoty zamieszkujące te ziemie odchodziły w nieznane krainy i umierały.

A dlaczego elfy parly do Amanu? To już inna dyskusja i szczerze za dużo tłumaczenia. W dużym skrócie elfy ginęly, odchodziły, zanikały i zgodnie z pieśniami tylko ludzie mogli uratować je przed całkowitym "zejściem".

1

@kerouac Ja myślałem, że Elfy albo są nieśmiertelne (o ile coś zewnętrznego nie skróci ich życia), albo cholernie długo żyją patrz przypadek Elronda. To też zastanawiało mnie ich odejście skoro Elrond mówił do Arweny, że jak zostanie to umrze, a przecież gość już trochę żył skoro pamiętał Isildura.

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Są nieśmiertelne, ale o ile ciało starzeje się u nich baaardzo długo (około 10 000lat) o tyle mogą umierać ze smutku i bezradności. Dlatego odchodzili do Amanu, czuli znudzenie i dojmujacy żal nad złem na świecie.

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Do Amanu nie miał wstępu żaden śmiertelnik oprócz opiekunów pierścienia. Dlatego trafił tam Frodo czy później Sam :)

A dlaczego Frodo odszedł? Cierpiał z powodu niewyleczalnych ran zadanych przez Nazgula i pająka. Do tego upadek na końcu drogi i depresja.

1

@IronSanHybrid Co do sceny z Nazgulem, nikt nie ma pojęcia po co powstała, pewnie dlatego żeby jeszcze bardziej uwypuklić przepowiednię.
1 część faktycznie jest trochę dla "koneserów", ma najszerszy świat i robi największe wrażenie w wersji reżyserskiej.
Co do części 2, to chyba moja ulubiona,szczególnie bitwa o Helmowy Jar. W którym momencie dłużyła Ci się?

Cała trylogia jest o tyle ciekawa, że najważniejsze wątki fabularnie są tłem dla wojny.

1

@IronSanHybrid Co do sceny z Nazgulem, to była chyba przepowiednia, że nie może on zginąć z ręki mężczyzny, więc zabiła go niewiasta :)
Froda nie znosiłem, bo dla mnie i tak prawdziwym bohaterem był Sam :)

0

@norbi77 W pełni się zgadzam.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?