- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1567 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
99 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1567 Culés
4
Odbiegając od tematu kuzyna, poruszę jeszcze jeden, zdecydowanie mniej mroczny temat ;p
Klocki Lego. Zapewne każdy z Was miał przynajmniej kilka zestawów, albo ma je do tej pory. Być może ci z was, którzy mają już dzieci, sami kupują im. Ostatnio tak sobie o tym rozmyślałem i uważam, że ceny niektórych zestawów to ostre przegięcie :D Ja wiem, że Lego to Lego, dobra jakość i przede wszystkim marka znana na całym świecie. Samemu miałem pełno zestawów z różnych serii.
Jednak jak tak sobie teraz przypominam, to wiele z nich nie było wart ceny, jaką trzeba było za nie dać. Ot, np. ten zestaw: https://lego.brickinstructions.com/06000/6571/001.jpg
Pamiętam jak tata kupił mi go jakoś za ok. 400-500zł (i to raczej 500). Ok, opakowanie duże, niby spory zestaw, ale... No właśnie, ale. Tak naprawdę to wcale nie jest jakaś duża, czy skomplikowana budowla. Nie posiadała wielu detali, jakichś mechanizmów, czy nie wiadomo czego. Nawet od tyłu nie była zabudowana (jak większość zamków, czy innych tego typu budowli od Lego). No, ale pudełko było duże, zestaw promowany jako największy z danej kolekcji, więc cena dowalona kosmiczna :D I takich zestawów było sporo. Oczywiście, były także takie, których cenę mogłem zrozumieć. Np. ten zestaw dostałem na Komunię: https://thelegocarblog.files.wordpress.com/2013/08/001.jpg?w=500&h=351
Również kosztował ok. 500zł, ale to już inna bajka. Pełno klocków, samo zbudowanie zajęło wiele godzin, do tego dołączona elektronika i różne bajery. Jednak uważam, że sporo zestawów nie jest wart swojej ceny. Lego sprytnie robi często wielkie opakowania, a tak naprawdę budowle te są na swój sposób "puste". A jakie jest wasze zdanie?
0
@LuisSalvano
Tak
1
@klemens100 Jak już, to "Tak, też tak uważam".
0
@LuisSalvano Lata 90? :p
1
@Coutinho007 Tak, 90-2000 :D Sentyment ogromny!
3
@LuisSalvano Ja miałem Lego System Jungle. Pamiętam jak w 99 dostałem jak wróciłem z zielonej szkoły, tam był taki samolot np do zbudowania :p
Z Lego Duplo na 1 urodziny miałem za to taki czerwony motorem, którego Wyrzuciłem przez balkon z 8 piętra xD
2
@LuisSalvano Swoją drogą pamiętam ten zestaw "Fire Station" jakie to było wtedy wow i w sklepach z zabawkami zawsze było wystawiane za gablotą przed wejściem. A pamiętasz Burago w takich opakowaniach?
https://www.google.pl/search?q=Bburago+90s&prmd=isvn&sxsrf=ALeKk02N10CN9RjbAG5aE12yH-Y6sHzm_Q:1596503093681&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi0gqC-rYDrAhUSKuwKHVT3DIsQ_AUoAXoECA4QAQ&biw=360&bih=660#imgrc=9cnI0XdsykOBNM
2
@Coutinho007 Tak, często w ten sposób promowali te zestawy, że wstawiali do gablotki te najdroższe, jakby to jakieś relikty były :D Burago jak najbardziej pamiętam i też trochę tego miałem. Generalnie z zabawek to najwięcej zbierałem właśnie Lego, figurek ze Spider-Man'a i modele aut.
0
@LuisSalvano Ja jakieś garaże, modele aut i klocki a no i maskotki. Co do modeli Aut to zawsze niestety rozwalałem za dzieciaka jak np wyrzucając przez balkon lub jak byłem mały wrzuciłem do rzeki Suzuki Vitara z Burago. Generalnie później zacząłem je kolekcjonowac i do dziś mam chyba z 15 modeli we w miarę dobrym stanie A mają już prawie 20 lat :p
2
@LuisSalvano proste wariacie ze jesli chodzi o cene to placisz tu za marke