- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1407 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1407 Culés
6
Leo stał sie ofiarą swojej wielkości, gdzie reszta drużyny nie traktuje go już jak kolegi z boiska tylko jak bożka który zawsze ich uratuje, z miejsca oddają mu piłke, bo przecież tak trzeba. Samemu Messiemu jakby z sezonu na sezon ubywa co raz więcej zaufania do reszty ekipy. Widać to po decyzjach której podejmuje na boisku, zamiast podawać zaczyna sie kiwać na 2-3 graczy. Lata przybywają i dynamika spada, parę lat temu jak kogoś kiwnął to ten był już w ciemnej dupie, teraz jest w stanie go dogonić. W obecnym układzie jedynie jesteśmy w stanie powalczyć w krajowych rozgrywkach, w LM nie mamy absolutnie żadnych szans. Wielkie ekipy takie jak Bayern czy Liverpool obecnego Messiego są w stanie wyłączyć z meczu, i wtedy mamy error. Bo jak kręcimy sie w taktyce na jednego zawodnika to potem sie to kończy standardowo, w ten czy inny sposób. Jeśli ostatnie sezony nic niektórych nie nauczyły to raczej następne nic nie dadzą. Będą szukać problemów ale na około nie docierając do sedna problemu.
Co do samego odejścia Leo to na pewno nie chciałbym że odszedł tylnymi drzwiami. Ze względu na szacunek i dokonania, powinien zostać pożegnany z pełnymi honorami a nie po największym blamażu ostatnich 10 lat.
0
@sebo939 Messi jest mega inteligentny na boisku i np. jak wchodzi taki Fati i Puig to odrazu widać to przyśpieszenie, Messi o tym wie i nieraz widzieliśmy jak do nich zagrywał na jeden kontakt i przyjemnie aię na to patrzyło. Tylko że oni grali raz na 15 spotkań a reszte Messi musiał rozgrywać z Vidalem i Roberto i Rakiticiem :p
1
@sebo939 Jakich 10 lat :) Największym blamażu w tym wieku :)
1
@don'T.R.I.P.e Na temat personaliów jest inna rozmowa. Dla mnie brak Puiga w meczach LM jest nieporozumieniem i to absolutnie Setiena nic nie broni. Ale nawet sam Puig czy Ney/Fati na skrzydle nie rozwiąże wszystkich problemów. Obecnie Messi powinien grać na 10 z mocno pracującymi bokami i 2 pivotami robiącymi minimum 10-12 km. Granie z nim 4-3-3 prowadzi donikąd bo prędzej czy później te prawe skrzydło jest puste a dziury są tam zbyt duże by klasowa ekipa tego nie wykorzystała. Wyglądamy wtedy jak drużyna w szpagacie która zaprasza rywala z transparentem: "Poużywaj sobie".
0
@sebo939 Dokładnie, ja mówie że Messi nie może być najbardziej wysuniętym zawodnikiem czy to na skrzydle czy na szpicy bo nie zakłada pressingu. Są w takim razie dwie opcje - Messi gra na 10 czyli na pozycji gdzie odnajduje się idealnie, jego hiperdrybling i przegląd pola pozwalają na dyrygowanie zespołem w największym gąszczu a do tego mocno pracujący zawodnicy z przodu dadzą mu miejsce na te typowe wejścia z głębi i oddawanie swoich typowych hiper precyzyjnych strzałów przy słupkach, jednocześnie w tej pozycji praca defensywna nie jest aź tak kluczowa. Druga opcja jest taka że Koeman zmotywuje go jakimś cudem żeby zapierdzielał na 200% i zaczął wysoko pressować oraz wracać do obrony (w co wątpie bo nie jest młodzieniaszkiem a nigdy nie był specjalnie wydolnym zawodnikiem ale nie wykluczam tego - Leo pokazywał że potrafi nacisnąć oraz wrócić aż pod swoje karne jeśli jest odpowiednio zmotywowany).