- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1027 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1027 Culés
9
Polska Ekstraklasa.
W ostatnim czasie mówiło się, że z poziomem polskiej ligi jest źle. Nie piszę tego komentarza, żeby wyprowadzić kogoś z błędu. Wręcz przeciwnie. Z polską ligą jest bardzo źle, wręcz beznadziejnie.
Kilka dni temu Legia przegrała swój mecz 0:2 z Omonią Nikozja. Pojawiły się komentarze, że to kompromitacja Mistrza Polski i że przegrali z kelnerami z ligi cypryjskiej. Czy na pewno? Jak słusznie zauważył @pawelfcb2010, liga cypryjska w rankingu UEFA (ostatnie 4 sezony) jest wyżej od polskiej i to znacznie. Liga ta znajduje się aktualnie na 14 miejscu ex aequo z Superligaen (liga duńska). Za nią są ligi między innymi takiej jak: szwajcarska, chorwacka, grecka czy szwecka. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że te wymienione ligi są mocniejsze od cypryjskiej. Jak widać nie, skoro Protathlima A’ Kategorias (Cypr) przez cztery ostatnie sezony zdobywała więcej punktów. Wychodzi na to, że to Omonia doznałaby kompromitacji, gdyby przegrała z Legią Warszawa.
Gdzie teraz jest PKO BP Ekstraklasa? Obecnie znajduje się na 32 miejscu w rankingu UEFA i z tego, co kojarzę, to jest to ich najgorsze miejsce w historii. A teraz crème de la crème. Na 33 miejscu znajduje się Liechtenstein. Celowo nie napisałem "liga", bo ów kraj, tej ligi nie posiada(!). W Liechtensteinie rozgrywa się jedynie Puchar Liechtensteinu, a jedyny profesjonalny klub z tego kraju - FC Vaduz gra w lidze szwajcarskiej. O tyle dobrą informacją jest to, że Ekstraklasa za Liechtenstein "raczej" nie spadnie. Polska liga ma 11.125 pkt, a Liechtenstein 8.500 pkt. Jednakże, może nie doceniam polskich kopaczy? :). Stricte za sezon 19/20 Polska liga (2.125 pkt) zdobyła mniej punktów od Księstwa (2.500 pkt).
2
@Danny Gaucho "Wychodzi na to, że to Omonia doznałaby kompromitacji, gdyby przegrała z Legią Warszawa."
Poziom ligi to jedno, jednak kluczową kwestią w tym wypadku powinno być porównanie budżetów. A tu Legia wypada chyba jednak "troszkę" lepiej.
0
@cat_r37 Budżet nie biega po boisku :). Aczkolwiek wiadomo, że jakąś tam rolę odgrywa.
1
@Danny Gaucho https://pl.wikipedia.org/wiki/APOEL_FC_w_europejskich_pucharach
Apoel wiele razy grał w LM i LE a taka Legia raz w LM w ostatnich latach. Wychodzi na to że liga cypryjska jest o wiele lepsza niż polska.
0
@ArdoFCB Już nie chciałem tym dopierdzielać :]