La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 877 Culés

6

Śmieszy mnie ta przepychanka słowna fanów PO i PiSu tak samo jak przepychanki lewactwa z prawactwem.
To tak jakbym się załatwił na stół, a kolega zwymiotował na łóżko i byśmy się kłócili, który z nas jest obrzydliwy.
Najnormalniej jest być po środku, bo radykalizm prowadzi do niebezpieczeństwa i jest patologiczny. Osoby z radykalnymi poglądami nigdy nie powinny rządzić nawet małą wioską. Ale jest inaczej niestety.

2

@puyol_presidend5 warto zaznaczyć, że te gównoburze są prowadzone przez skrajnych wyznańców swojej "religii".
Cierpią na tym osoby, które są otwarte na dialog, nie zamykają się z swoich przekonaniach i nie uważają, że ich prawda jest prawdziwsza i nigdy nie zmienią zdania.
Z fanatyzmem nie da się walczyć.

2

@elmayakos Dokładnie. Takie osoby nie potrafią dojść do porozumienia, uparcie chcą ukierunkować wszystkich na swoją stronę przekonań, często patoprzekonań. Rozmowa jak ze ścianą. I ważne, nigdy nie przyznają się do błędów, przykładowo obrońca danej partii nigdy nie wspomina o minusach swoich idolów.

0

@puyol_presidend5 Centryzm tez nie jest wyjściem, w niektórych sytuacjach trzeba zająć jakieś konkretne stanowisko, nie da się być pośrodku, bo wtedy bardziej przypomina to radę Salomona w sporze o matkę dziecka.

1

@sebasek99 Ale w większości spraw jest idealny. Centryzm to złoto, a platyna potrzeeebna jest tylko czasami. Czy zgodzisz się, że z osobami reprezentującymi skajne poglądy ciężko siędyskutuje, negocjuje?

0

@puyol_presidend5 W większości spraw jest naiwny, że wystarczy pogadać i się wszyscy zgodzą, tymczasem nie wszędzie można znaleźć rozejm.
A dyskutuje się zawsze trudno, gdy nie masz po drugiej stronie podobnego człowieka do siebie.

0

@sebasek99 Centryzm każdemu troszkę pasuje, a troszkę nie. A skrajność dla jednych jest bajką, a dla drugich tragedią.

1

@puyol_presidend5 @sebasek99 wydaje mi się, że nakładasz na centryzm narracje obojętności twierdząc, że wystarczy pogadać i się zgodzą wszyscy- niesłusznie w mojej opinii.
Wyciągnięcie tego co najlepsze z lewicy i prawicy. Do tego otwarta głową na argumenty osób o odmiennych poglądach. Tak dla mnie wygląda centryzm.
Zamknięcie się w jednych poglądach na całe życie to dla mnie fanatyzm - przeciwieństwo umownego centrum.

0

@elmayakos Pięknie, pięknie. Święte słowa. Poza tym ktoś kto nie potrafi uczestniczyć w dialogu, dyskutować na poziomie jest tak myślę zwykłym patolem sebixem. No bo nie? Chyba rozgarniętego człowieka cechuje umiejętność rozmowy.

0

@elmayakos Problem w tym, że nie zawsze te "najlepsze" jest rzeczywiście dobre, możliwe, da się pogodzić z innymi albo w jakiś sposób nie wypacza danego poglądu.
Poza tym najłatwiej powiedzieć "obie strony się mylą", gdy nie rozumie się albo nie chce rozumieć ich stanowisk.

0

@puyol_presidend5 zgadzam się ale z tym typowym Sebixem w momencie gdy rozmawiamy z Sebastianem to trochę przyps. :D

1

@sebasek99 ale ja właśnie dążę do tego, że zawsze jedna strona będzie bliżej prawdy od drugiej. Nie zakładam nigdy, że dwie się mylą.
Po prostu wg mnie trzeba wyciągnąć to co najlepsze słuchając konkretnych argumentów i analizując daną sytuację.

0

@elmayakos To taka postawa niekoniecznie wiąże się z centryzmem, bo dokonując takiego rachunku może wyjść nam właśnie skrajność.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?