- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1070 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1070 Culés
2
Spoiler. Post zawiera ciekawostki,opisy postaci,miejsc z Lore Tolkiena.
Link do poprzednich postów http://ntpd.eu/xpMAR
3
Samotna Góra-W języku Sindarin zwana Ereborem jest górą położona w północno-wschodnim Rhovanionie. Erebor jest jedną z siedzib krasnoludów z plemienia Durina.
Miasto założył Thrain I w roku 1999 trzeciej ery a pod górą znaleziono bogate złoża minerałów a najcenniejszym klejnotem ze wszystkich był arcyklejnot. Krasnoludy żyły w przyjaźni z ludzmi z Dale oraz Esgaroth i czerpali ogromne zyski z handlu z ludźmi a samo ich królestwo prężnie się rozwijało. Czas spokoju jednak się skończył bowiem w roku 2770 królestwo zaatakował smok ze zwiędłych wrzosowisk o imieniu Smaug,który zdobył królestwo i przy okazji wymordował mnóstwo tamtejszych mieszkańców. Nie wielu przetrwało ten atak na szczęście wśród nich był król Thror oraz jego rodzina. Po utracie królestwa udali się na południe.
Smaug władał Ereborem do roku 2941 kiedy to do Samotnej góry dotarła kompania Thorina. Gad wkrótce wyruszył z Ereboru by zniszczyć miasto nad jeziorem lecz podczas niszczenia zginął postrzelony przez Barda łucznika. Po śmierci gada doszło do konfliktów o skarby Ereboru a zakończył się bitwą pięciu armii w której poległ Thorin.
Po tym władzę przejął Dain Żelazna Stopa a pod jego rządami relacje między krasnoludami a elfami Thranduila ociepliły się a handel ponownie ruszył.
Podczas wojny o pierścień Sauron próbował zawrzeć sojusz z Ereborem jednak spotkał się ze zdecydowaną odmową więc napuścił na nich Easterlingów jednak zostali odparci przez ludzi i krasnoludów a w walce poległ m.in Bard oraz Dain. Obrońcy jednak schowali się w górze a gdy doszła wieść o upadku Saurona wykorzystali to obrońcy,którzy ponownie zaatakowali i zwyciężyli a walczyli pod przywództwem Thorina III i Barda II. Po zakończeniu wojny o pierścień Erebor ponownie przeżywał okres świetności a Krasnoludy ponownie skolonizowały Moriie a sam Gimli założył swoje własne królestwo w Błyszczących jaskinia. Podpisany został pakt ze zjednoczonym królestwem Arnoru i Gondoru przez co cała okolica była pod opieką odbudowanego mocarstwa.
Wielka góra, położona na równinie rozciągającej się na wschód od północnej części Mrocznej Puszczy, w niewielkiej odległości od Długiego Jeziora. Stanowiła charakterystyczny punkt Rhovanionu. Od jej głównego masywu odchodziło sześć długich ramion. Z wnętrza góry wypływała Bystra Rzeka – Celduina.
0
@Mr8lack @norbi77 @TheNekro94 @masq @Encore @sebasek99 @Ratamahatta @Baaarca95 @Kidd @13th
0
@Hushovt Znalazłem wczoraj w tych przypisach tego Króla Rohanu co się wypuszczał na wrogów bez oręża i był to właśnie Helm Żelaznoręki ;)
0
@usztafik A ja niestety jeszcze poczekam na powrót książki bo brat się ociąga z czytaniem ;x