La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1030 Culés

5

"Leszek Wosiewicz został odsunięty od reżyserowania filmu "Raport Pileckiego", do którego sam też napisał scenariusz - donosi wp.pl. Budżet produkcji jest wyjątkowo wysoki, bo wynosi około 38 mln zł, a poza filmem fabularnym powstać ma też serial dla TVP. Wosiewicz nakręcił już niemal 3/4 z zaplanowanych zdjęć, ale po pokazie dotychczas nakręconego materiału, podjęto decyzję o zmianie reżysera."

Heh, pewnie za mało propagandy było i dostał po tyłku od Glińskiego :)

1

@macio_944 zadaniem było wklecenie gdzieś Jarka z Lechem jako partyzantów herosów i Mateusza jako mesjasza narodu polskiego. Chłop nie podołał a zadanie było tak proste.

konto usunięte

3

@macio_944 Ty za to nie wiesz co to propaganda xD... Człowiek co 99% postów ma proPO albo antyPiS ma czelność wypomnieć komuś propagandę xD

0

@masq Hahah, wiedziałem że Cię tutaj przywieje. Sprawiasz mi tym w sumie radość :D

Nauczmy się zatem razem MASKU. Powtarzaj za mną:

"Propaganda (od łac. prōpāgāre – rozszerzać, rozciągać, krzewić) – celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości ludzkiej lub jednostki[1][2].
Propaganda często jest kojarzona z materiałami przygotowywanymi przez władze danego kraju w celu krzewienia pozytywnych postaw obywateli zgodnych z racją stanu (jak np. zachęcanie do wstępowania do wojska celem obrony kraju w czasie wojny, zapinanie pasów bezpieczeństwa, ostrzeganie przed skutkami palenia itp.). Grupy aktywistów, firmy czy media również mogą produkować propagandę[3].
W XX wieku termin propaganda często wiązał się z podejściem manipulacyjnym z uwagi na używanie jej przez totalitarne reżimy, ale historycznie propaganda jest neutralnym terminem opisowym[4].
Propaganda totalitarnych reżimów polega na manipulacji intelektualnej i emocjonalnej z użyciem jednostronnych, niewłaściwych etycznie lub nawet całkowicie fałszywych argumentów i wiąże się ściśle z użyciem dezinformacji, zmierza do upowszechnienia trwałych postaw społecznych poprzez narzucenie i zmuszenie odbiorców do przyjęcia określonych treści i stanowi jeden z elementów indoktrynacji[5].
W języku potocznym utrwaliło się wartościujące znaczenie terminu propaganda jako synonimu stosowania kłamstw, półprawd, manipulacji – jako przeciwieństwo informacji, refleksji i dyskusji. Często nazywa się tak zabiegi marketingu politycznego[6]. Jednak, aż do XVIII wieku, był on bardziej rozumiany jako rozpowszechnianie pewnych treści, co bezpośrednio odnosi się do łacińskiego słowa prōpāgāre – rozszerzać, krzewić[7].
Propaganda obejmuje szeroki zakres form przekazywania treści. Może być to sztuka wizualna, polegająca na używaniu zrozumiałych i powszechnie znanych symboli, przedmiotów, fotografia, muzyka, radio (a obecnie również telewizja i Internet), język ciała, taniec, literatura (praktycznie w każdej znanej formie, także ulotki), teatr oraz kino."

konto usunięte

2

@macio_944 " celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości ludzkiej lub jednostki". Czy aby przypadkiem wklejanie masy postów cisnących tylko po jednej partii w połączeniu z agitacją drugiej to nie to samo?

0

@masq No nie wiem kochany, możliwe że to samo :) Jednak propaganda ma parę wymiarów, ten wymiar jest tym bardziej satyrycznym i ironicznym. Jeśli Ciebie to tak boli, dołuje, smuci, przygnębia, frustruje, irytuje, wkurza, żenuje i krzywdzi, to powiem Ci coś w tajemnicy. Ale nikomu nie mów dobrze? Bo to jest wiedza tajemna. Istnieje coś takiego jak IGNOROWANIE.

No i tutaj znowu:
ignorować «celowo nie zauważać lub nie brać pod uwagę»
ignorować się «ignorować jeden drugiego»


Tak więc, jak już mogłeś może wysunąć sam wnioski, masz taką niesamowitą zdolność i możliwość do IGNOROWANIA moich i nawet też (zaskoczenie!) innych postów. Ja to czasami robię, inni to robią, może Ty też kochany zacznij. Zdrowie będziesz mieć lepsze, więcej czasu na inne sprawy i generalnie będzie lepiej.

Z pozdrowieniami kochany,
Maciuś :)

konto usunięte

0

@macio_944 Nie dołuje. Mam lekką pracę, więc z nudów przeglądam LR, a że nie lubię hipokryzji stąd często udzielam się pod Twoimi postami. A hipokryzją dla mnie jest, gdy osoba, która sama systematycznie i regularnie stosuje propagandę potem sama ja krytykuje. Ja nawet nigdy na PiS nie głosowałem. Nawet Cię zdziwię - raz zagłosowałem na PO. I więcej tego błędu nie popełnię. Są siebie warci.

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@macio_944 Jeżeli wygodną, lekką pracę nazywasz nudą w życiu no to biere w ciemno taką nudę :D I jak zwykle obrażasz zamiast się merytorycznie odnieść. Tak wiem Ty jak nie masz argumentów to już 'nie masz ochoty odpisywac' już raz tak było w przeszłości :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?