La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1490 Culés

25

Chcę tylko zwrócić uwagę na zmianę mentalności w drużynie. Zwróćcie uwagę , że zawodnicy w zasadzie grają ci sami, co w zeszłym sezonie, a jak bardzo się nagle angażują, jak wysoko grają pressingiem, jak biegają z polotem i świeżością nawet w ostatnich minutach meczu, jak szybko wymieniają piłkę. Rękę trenera widać gołym okiem. Na pewno weszło lepsze przygotowanie fizyczne w presesonie, ale przede wszystkim dyscyplina, jasne zasady i odwaga trenerska. Odwaga polegająca na dawaniu szansy młodym, przez co starsi muszą czuć się trochę zagrożeni, ale największy dowód odwagi pokazał wczoraj trener dokonując zmian w meczu. Grając w 10, przy Valverde i Setienie wszedłby Vidal/Rakitic/Roberto/Busquets, czyli zawodnicy usposobieni do rozbijania akcji przeciwnika. Koeman z kolei wpuscil Pedriego i Trincao, zawodników mocno kreatywnych i ofensywnych. I like it! Mecze znów ogląda się z przyjemnością. Brawo Panie Trenerze!

5

@FutbolToMagia Ale co jest najważniejsze nie męczymy buły na stojąco 1000 podań na alibi i jakieś mamy skrzydło chociaż, Coutinho gra na swojej pozycji i w strefach gdzie lubi i nie ma każdej piłeczki do Leo żeby sam ciągnął wózek, ale co najważniejsze to Busi pokonał najwięcej z naszych km co już wgl jest Matrixem.

0

@Coutinho007 zgadza się, szybko przechodzimy do ataku, nie przedłużając niepotrzebnie akcji. No i tak jak mówisz, Coutinho gra wreszcie na swojej pozycji,.czyli w środku pomocy i widać różnicę. Niestety hejterzy i tak tego nie zrozumieją i nie docenią. Jak broniłem Coutinho przez ostatnie dwa sezony, że skrzydło to nie jego pozycja i że w środku powinien grać, to spotkałem się z falą krytyki. Dziś widać kto miał rację, a Coutinho został nie bez powodu Man of the match.

1

@FutbolToMagia Czy tak w środku pola to bym nie powiedział, gra na Ofensywnym pomocniku czyli tym najbardziej wysuniętym za plecami Leo i biega w pół strefie po lewej stronie.

0

@Coutinho007 ofensywny pomocnik to nadal strefa środka pola, po prostu gra bliżej Fatiego niż Griezzmana , bo ma lepszą prawa nogę do strzałów. To tak jak Busi i De Jong są defensywnymi, jeden bliżej prawej, drugi lewej, ale nie są lewymi i prawymi pomocnikamj

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?