- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1459 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Marcelinho99
4
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
tomaczo
1
@Bykunn a mnie bawi jak dzieci sie wypowiadaja na powazne tematy xd
76 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1459 Culés
13
Strażak Diego Simeone,
W sezonie 2011/12, trenerem Atletico Madryt był Gregorio Manzano. Hiszpan zarówno w LaLiga, jak i Copa del Rey radził sobie fatalnie. W 16 meczach ligowych, bilans Manzano i jego Atletico wyglądał następująco: 5 zwycięstw, 4 remisy i aż 7 porażek. Bilans bramkowy wynosił -4 (23:27), a punktów "uciułanych" w tabeli było zaledwie 19 (1,19 pkt na mecz). Te wyniki dały Atletico 10 miejsce w tabeli... Z Copa del Rey odpadł po dwumeczu z Albacete, przegranym 1:3. Jedynie za co można pochwalić Manzano, to przebrnięcie przez III i IV rundę kwalifikacji Ligi Europy (najpierw w dwumeczu pokonane norweskie Stromsgodset 4:1, a w fazie play-off, rozbite portugalskie Guimaraes 6:0). Atletico pod wodzą Gregorio wygrało też swoją grupę Ligi Europy (z Udinese, Celticiem, Rennes), zdobywając 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka), oraz notując bilans bramkowy +7 (11:4). Jednak 21 grudnia, po kompromitacji z Albacete, o której wspomniałem wcześniej, Manzano został zwolniony...
Gaszenia pożaru podjął się Diego Simeone, który objął ekipę z Madrytu znajdującą się na 10 miejscu w LaLiga. Na 22 mecze ligowe, Cholo wygrał 10, 7 zremisował i 5 przegrał, zdobywając 37 punktów (1,68 pkt na mecz), oraz notując bilans bramkowy +11 (30:19). Co więcej... Altletico na koniec sezonu wylądowało na wysokiej, 5 pozycji, tracąc tylko 2 punkty do 4 miejsca, które dawało kwalifikacje Ligi Mistrzów.
To nie wszystko...
Simeone w tym sezonie wygrał Ligę Europy, miażdżąc w fazie pucharowej kolejno: Lazio (4:1), Besiktas (6:1), Hannover (4:2), Valencię (5:2) i w finale rozprawiając się z Athleticiem Bilbao 3:0... Reszta, to już piękna historia. @Chakalaka @NeroTFP @Danny Gaucho @Colon @YoNoEntiendoNada
3
@Yosemite fajny duet napastników wtedy tam grał, Forlan-Aguero
1
@Yosemite Absolutna czolowka trenerow. Dla mnie spokojnie jest to top 5 obecnie, ale nie wiem na ktorym miejscu bym go umiescil.
Niektorzy narzekaja na jego styl gry. Czepiaja sie czasem jego podejscia, marudza na ich zelazna defensywe, na podkopywanie rywali, prowokacje. Sa tacy, ktorzy probuja mu mowic, jak sie gra w pilke, ale ile trenerow zdobylo wiecej punktow niz on w ciagu ostatniej dekady? Ilu wygralo wiecej trofeow?
Ladna pilka jest fajna. Co jest fajniejsze od ladnej pilki? Trofea. Sa zespoly, ktore graja ladnie, ale niczego nie wygrywaja. Jesli spytamy kibicow Atleti, to powiedza, ze mistrzostwo z 2014 roku smakowalo przepysznie. Poza tym, samo Atletico potrafi grac w pilke, gdy chce - Kiedy wygrywali z Realem 4-0, Krolewscy oczekiwali, ze Rojiblancos zagraja swoja klasyczna, brudna pilke. Smonczylo sie tak, ze klepali i atakowali caly mecz. A kiedy wywalali Liverpool? Klopp mogl plakac, ale kto normlny wychodzi na The Reds i atakuje ich, otwierajac sie naiwnie?
Simeone to taktyk. Czlowiek z pasja. Facet, ktory buduje od tylu i oczekuje gryzienia trawy - gosc, za ktorym murem stoja i kibice i pilkarze. Pan Trener.
0
@dv7wisnia to chyba nie było wtedy