- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1526 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
55 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1526 Culés
0
Ogarnia ktoś i testował metodę grease the groove, by zwiększyć siłę na podciąganie? Z jaką częstotliwością i jaką ilośc powtórzeń względem standardowej serii treningowej polecacie robić w dni nietreningowe w domu?
@Fenelon ?
1
@masq Smarowanie gwintów jest fajne żeby wyrobić sobie właśnie siłę szkoląc układ nerwowy (mobilizowanie większej ilości jednostek motorycznych do pracy), pod robienie masy słaba opcja, więc jeśli twoim celem jest sama siła to jak najbardziej polecam ^^ Ogólnie założenie jest takie, że wykonujesz trening bardzo często, ale trwa on tylko chwilę, przykładowo wykonujesz 3-5 intensywnych powtórzeń danego ćwiczenia 10 razy dziennie w odstępach godzinnych. Czyli w praktyce za każdym razem jak idziesz się napić możesz się podciągnąć na drążku parę razy i przez cały dzień uzbiera Ci się objętość. Fajny sposób na wzmocnienie siły lub jej podtrzymanie, ale często bywa kontuzjogenny biorąc pod uwagę, że mało komu chce się tyle razy dziennie rozgrzewać do treningu. Warto za każdym razem porozgrzewać trochę stawy ^^
0
@masq Tu się niestety nie wypowiem, nie stosowałem. Zazwyczaj robię dwa systemy albo albo:
- 3-4 serie po max ilość powtórzeń (wychodzi mi po 14-10 powtórzeń na serie)
- 3 serie po 4-8 powtórzeń z doczepionym ciężarem
Podchwyt czy nachwyt to w zależności od planu jak sobie ułożę, ale najważniejsze to aby:
- opuszczać się do całkowitego wyprostu ramienia
- podciągać się brodą do lub nad drążek
- nie bujać ciałem i nie zarzucać nogami, bo to bez sensu i nic nie da że zrobimy ekstra jedno powtórzenie więcej ultra oszukane :)