La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1374 Culés

15

Irlandia wprowadza lockdown kiedy umiera w tym momencie po kilka osób dziennie. Ewidentnie widać że druga fala COVID jest bardziej zaraźliwa, ale mniej śmiertelna. Kiedy te państwa się opamiętają z tym lockdownem? Rozumiem ograniczenia, ale tak drastyczne środki? Po co?

4

@barcelonaLM Niech bombę jeszcze zrzucą na poszczególne miasta, żeby się ta dżuma nie rozprzestrzeniła.

3

@barcelonaLM Bo politycy poddają się lobby lekarskiemu. Liczba miejsc w szpitalach i personal to zasoby ograniczone. A skoro w tych małych państwach szpitale są zapełnione w 80%, to nie będzie gdzie tych chorych przyjąć. Tak czy inaczej Czechy i Irlandia popełniły gospodarcze sepuku ;)

2

@barcelonaLM rozumiem odstęp społeczny, dezynfekcja rąk nawet te cholerne maseczki kto chce niech nosi ale kolejne lockdowny to paranoja

0

@tobiasson92 Oby ten rząd chociaż raz wykazał się rozsądkiem i nie patrzył na to co robią inni.

0

@MesQueUnClub_87 PiS i rozsądek to 2 różne światy. Mieli 6 miesięcy i nie zrobili totalnie nic. Sądzę, że tutaj kryterium decydującym będzie gospodarka ;)

0

@tobiasson92 Właśnie o gospodarkę mi chodzi, nie mogą doprowadzić do kolejnej sytuacji, gdzie prywaciarze będą się zamykać, a ludzie tracić źródło dochodu bo naprawdę zapanuje chaos.

2

@barcelonaLM łatwo jest mówić z pozycji kolesia przed kompem. W żaden sposób nie usprawiedliwiam naszej władzy bo tyle czasu ile stracili to ich, ale nie zapominajmy, że ludzie rządzący w normalnych krajach będą rozliczani ze śmierci i rozprzestrzenianie się wirusa. Jeśli w jakimś kraju po epidemii dorwie się jakaś narwana opozycja do władzy to za błędy w czasie pandemii mogą być poprzednicy pociągnięci do odpowiedzialności. Oczywiście nie mówię o naszym kraju bo nasi mogliby zrzucić atomówkę na Warszawę a i tak by wygrali bo LGBT i 500plus. Osobiście myślę, że twardego lockdownu nie ma już co wprowadzać bo jak widać obostrzenia już średnio pomagają, trzeba przypudrować trupa jakim w tej chwili jest wiele państw i próbować dotrwać do wiosny lub szczepionki.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?