- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1265 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1265 Culés
2
Widzę, że pojawiają się opinie o upadłości wielu firm z zamkniętych gałęzi gospodarki.
Na tej stronie https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary można sprawdzić kto ile wziął rekompensat za straty wywołane Covidem. W niektórych momentach łapałem się za głowę bo niektóre firmy z okolicy które nie miały strat(albo były niewielkie)wzięły nawet po kilkaset tysięcy złotych.
A niewielkie kawiarnie czy małe zakłady fryzjerskie to różnie od około 30 do na 80 tysięcy złotych. Myślę więc, że wielkiej tragedii nie mieli. Sam pracuje w firmie w której obroty nieco spadły, ale szybko się wyrównało bo później było więcej zamówień, rekompensata to 1,8 mln złotych :D
Oczywiście obostrzenia to fatalna sprawa dla wielu osób, ale polecam zweryfikować niektórych przedsiębiorców. Sam znam takich którzy bisdolili, że zbankrutują a przytulili ładne sumki.
1
@ShinobiQWE Polecam zapoznać się z warunkami przyznawania pakietów wsparcia np. z Funduszu Rozwoju i przestać opowiadać bajki. Restauracja w miesiącu ma koszt stały kilkudziesięciu tysięcy złotych. Siłownie i baseny jeszcze więcej.
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@tobiasson92 To u mnie w okolicy takie spore firmy z branży gastronomicznej potrafiły przygarnąć nawet 300 albo 400 tysięcy.
1
@ShinobiQWE One nie przygarnęły tej kasy tylko w większości zostały zwolnione z podatku, który musiałyby zapłacić mimo zamknięcia działalności...
0
@tobiasson92 Teraz to Ty źle mówisz. Zwolnienie z podatku to osobna kwestia i tutaj też raczej wszyscy skorzystali. Mówię o tzw "zasiłku zwrotnym" i oni dostali te pieniądze. Wiem, że są jakieś warunki do spełnienia: m.in utrzymanie wszystkich zatrudnionych osób oraz nie zaprzestanie działalności w jakimś okresie.
0
@ShinobiQWE Chodzi ci chyba albo o świadczenie postojowe albo tę pożyczkę z PFR, która mogła zostać umorzona w znacznej części.