- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1556 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
101 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
45 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1556 Culés
2
Po latach oglądania współczesnego kina zacząłem doceniać kino stare i mam wrażenie, że wszystko jest pewnym odtworzeniem. Taka "Rebeka", czyli nowy film Netflixa to tylko marny remake z Hitchcocka, a "Pewnego razu..." bazuje głównie na nostalgii i nawiązaniach do produkcji z lat 60. Chcę też zwrócić uwagę, jak ważnymi gatunkami były western i film noir. W tym pierwszym zagrały chyba wszystkie gwiazdy Hollywood (nawet Hepburn, a do tego grona zaraz dołączy Tom Hanks) i był wzorem dla Eastwooda czy Tarantino, za to noir mimo, że trwał w historii kina może z dwie dekady, ma w swojej kolekcji takie gwiazdy jak Holden, Bogart czy Welles i odcisnął piętno pchając X muzę naprzód. Jeśli ktoś oglądał tylko nowe filmy to zachęcam do sięgnięcia po klasyki. Wtedy człowiek zauważa jak bardzo twórcy czerpią ze staroci.
0
@BorzyKrzys starsze kino to co tygryski lubią najbardziej. Teraz nie ma tak naprawdę dobrych filmów. Wszystko taśmowo jest robione. Aby tylko jak najwięcej efektów specjalnych było. W dzisiejszych produkcjach filmowych nie ma duszy, jakieś takie wszystko jałowe jest. Ja nie miałem jeszcze tak, żeby jakiś współczesny film oglądał do znudzenia. Do starszych filmów typu "Szczęki", "Obcy", "Siedem" i wiele innych wracam co jakiś czas a te nowsze raz się obejrzy i jakoś zapominam bo w żaden sposób mnie nie zainteresował. Mało jest filmów współczesnych które na dobre utkwiły mi w pamięci.
0
@Piotr,1985 kiedyś to było teraz to nie ma
ok boomer
0
@BorzyKrzys dobrym przykładem jest też "Psychoza" Hitchcocka. Końcowy plot twist związany z postacią głównego antagonisty został później wykorzystany chociażby w "Lęku Pierwotnym" jak i w "Podejrzanych".