La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 926 Culés

konto usunięte

3

Witam po banie. Chciałbym najkrócej jak tylko mi się uda skomentować pare bieżących spraw. Mianowicie:

El Classico:
1. podobał mi się wyjściowy skład i wynik tego nie zmieni, bo zawinili starzy wyjadacze, a nie młode wilki. Ten mecz jest zerojedynkowy, media się rozpisywały jakby wielki walec przejechał się po Barcelonie,a kto mecz oglądał wie, że tak nie było. Jedyne co mnie martwiło to fakt, że trzech zawodników z pierwszego składu najlepiej czuje się na tej samej pozycji (10). Uważam, że korekta tego składu Dembele za Cou i byłoby miodnie.
2. Pedri kontrolą piłki przypomina młodego Inieste. Świetnie zniósł presję meczu i wbrew panującej tu opinii uważam, że biorąc pod uwagę fakt ile zadań defensywnych na niego spadło spisał się bardzo dobrze.
3. Na temat Roberto - Dest nie będę się rozwodzić. Dość z przeciętnością. Niech Amerykanin wyśle naszego kapitana na ławkę rezerwowych. Kapitalny mecz przeciwko Realowi.
4. Tak jak ostatnio pisałem Lenglet jest na równi pochyłej, a z uwagi, że startował i tak z jedynie solidnej belki to teraz jest na tyle źle, że mam cichą nadzieję, ze Araujo po dzisiejszym meczu przynajmniej zacznie mu zagrażać i Koeman pokusi się o częstszą rotację na ŚO.
5. Nadal uważam, że mamy dużą szansę wygrać ligę. Mamy zdecydowanie lepsza kadrę. Przypomnijmy sobie początki Lucho, też po Sociedad w grudniu krwawiły mi oczy.
6. Nie rozumiem czemu Koeman zrobił zmiany tak późno i czemu były tak chaotyczne. Powiało straszną amatorką jest to dla mnie niewytłumaczalne. Wyglądało to tak jakby stracił rachubę czasu. Jednak duże brawa za podstawową jedenastkę, bo rzeczywiście forma jest tu aspektem decydującym w ustalaniu składu.
7. Do czasu Depaya popróbowałbym Fatiego na 9 jednak. Messi z tej pozycji zwyczajnie sobie ucieka.
8. Mam wrażenie jakby Messi myślami był już gdzieś indziej. Trochę czułem niesmak jak z przegranej musiał nas tłumaczyć 19-letni Dest,a nie nasz kapitan.
9. Byłem hiperzwolennikiem transferu De Jonga. Ale ten chłopak zawodzi na całej linii póki co. Liczyłem po cichu na nowego Varrattiego, ale do tego długa droga jeszcze przed nim.
10. Moim zdaniem hejt na Busquetsa jest lekko przesadzony.

*Podsumowując: Moim zdaniem na dzień dzisiejszy największym plusem Koemana jest rządzenie twardą ręką, a minusem zbyt często zmienianie pozycji piłkarzy. Uważam, że wymienność pozycji jest to jeden z elementów, który ma być wisienką na torcie, a nie samym tortem. Bez konkretnie ustalonych pozycji nie wyrobią się automatyzmy, ani chemia między zawodnikami.



Polityka. Będę jak ognia w przyszłości unikać tego tematu chyba, ze zauważę hipokryzję wtedy ciężko mi się powstrzymać. Tak czy siak postaram się poza tym postem za dużo nie udzielać, ale tez nie obiecuję, bo to gorący temat.

W Polsce najgorsze jest to, że mamy tu fanatyków danych partii. Mam wrazenie, że są to ludzie, którzy bez względu na wszystko głosują na PO lub PiS. Bardzo niewielu widzę tu użytkowników, którzy analizują wydarzenia i się do nich obiektywnie odnoszą, a nie kurczowo bronią wszystkiego co ich partia ze swoich skrzydeł wypuści. Zaznaczam nigdy nie głosowałem na PiS, ale kiedyś raz na PO czego teraz bardzo się wstydzę i czego już nigdy nie powtórzę. Zastanawiam się ile jest bratnich mi tu duszyczek, która tak jak ja:

- uważają, że orzeczenie TK jest krzywdzące, gdyż o fakcie dobrego kompromisu świadczył fakt, że żadna strona nie była w pełni zadowolona.

- uważają, że strajk jest dobry tylko do momentu, gdy szanujesz cudzą nietykalność cielesną oraz mienia. Nie trafia do mnie argument, że strajki tej skali musza kończyć się jak kończą. Nie można kierować swojej złości/ agresji względem rządzących na niewinne osoby. Przypominam, że bez względu na waszą opinię o tym to głosowania na PiS jest zgodne z prawem, a bicie kogoś w ramach strajku lub niszczenie czegoś w ramach strajku jest karalne.

- uważają, że dewastowanie zabytków to skandal, który powinien być surowo karany.

- uważają, że zmiana PiSu na PO to żadna zmiana.

- uważają, że pisanie o kompromitacji Konfederacji to brak elementarnej wiedzy na temat ich programu. Może ci się nie podobać ich światopogląd, ale on od dawna jest jawny, więc zagłosowali zgodnie ze swoim programem. Wiem, że w szczególności dla wyborców PO działania zgodnie ze swoim programem może być czymś nowym, ale to jest raczej godne pochwały, a nie pogardy (też jestem przeciwko orzeczeniu TK, ale oceniam ich pozytywnie, bo są konsekwentni).

- uważają, że Jarosław Kaczyński liczył mocno na podzielenie ludzi dlatego odpalił jednego ze swoich asów z rękawa i niestety przyniosło to skutek.

- uważają, że wrzucanie cytatów Tuska ostro krytykujących obecny stan rzeczy to szczyt hipokryzji przy tyle aferach jakie miało PO. Zero samokrytyki ze strony tego człowieka.

- uważają, że skoro 300 faszystów na Marszu Niepodległości może go skompromitować to tak samo atak na 22 kościoły może skompromitować strajk. Nie można też tego bagatelizować przez ilość to nie jest sucha matematyka tylko żywi ludzie. Pracuję w aptece z osobami 50-60 lat też praktykującymi katolikami i uwierzcie mi osoby obecne w tym kościele będące w tym wieku będą to teraz przeżywać całymi tygodniami niemały stres.

- uważają, ze naśmiewanie się z części wyborców PiSu (konkretnie chodzi o rolników, ludzi mniej wykształconych i z małych miejscowości) jest mega kompromitujące. Może to być dla niektórych szokiem, ale prawa ma ich chronić tak samo jak innych i wynik wyborów musi być wypadkową również ich głosów.

- uważają, że nie ma nic złego w byciu Katolikiem (nie jestem akurat o dziwo) jak i nie ma nic złego w byciu ateistą. Tak długo jak jeden nie krzywdzi drugiego.

- nie mam nic do gejów , lesbijek śluby niech sobie biorą albo niech im ogarną prawo spadkowe. Dziecko to trochę za dużo, tutaj mój światopogląd mówi niestety stop.

- uważam, że 500+ powinno być tylko w przypadku jednego rodzica pracującego.

Sam wiem, że chcę być ojcem i wiem też, że na 99% nie byłbym w stanie być na tyle silny psychicznie, by wychować dziecko, które jest 'warzywkiem'. Wiec oburzenie rozumiem i popieram. Ale formy jaką obrał ten strajk nie popieram. Organizatorka zamiast się odciąć od tych najgorszych incydentów mówi otwarcie, że takie są konsekwencje tego orzeczenia co dla mnie jest skandaliczne, bo szary ksiądz z parafii nie jest niczemu winny, on może nawet nie interesować się polityką. Strajk powinien uderzyć we władzę, a nie w szarego obywatela, bo nie jest niczemu winny. A nawet jak akurat trafi się ktoś kto głosował na PiS to niestety ma do tego swoje zbójeckie prawo. I nikt prawa go paluszkiem ruszyć za to. Ani odrapać mu auta ani blokować mu drogi, która służy do jazdy autem. Bo to jest zwyczajne łamanie prawa. Mnie w tej sytuacji najbardziej przeraża fakt braku obecności w polskiej polityce partii centrowej. Powiem zupełnie szczerze nie mam gdzie się podziać jest elektorat. Na dzień dzisiejszy nie zagłosowałbym na nikogo.

0

@masq Z De Jongiem sie zgadzam ale z Busim już nie. Ten pierwszy zawodzi na całej linii i to nie jest wina pozycji że człapie w asekuracji i że holuje tą piłkę kiedy aż sie prosi żeby przyspieszyć. Ten drugi po raz kolejny udowodnił że jak ma przed sobą klasową ekipę która go naciśnie pressingiem i zabiega to gość wygląda jak starzec we mgle. Położył nam ten mecz koncertowo i jeszcze nie jeden w przyszłości. Próbka dziś wieczorem i będę zdziwiony jak będzie inaczej. Nawet jak mnie dzisiaj pozytywnie zaskoczy i zagra lepiej niż Holender (choć on mu wysokiej poprzeczki i tak nie stawia) to nie zmienia faktu że gość jest do odstrzału jak najszybciej. Współpraca między nimi wygląda fatalnie i tu Koeman ma pełne ręce roboty żeby to naprawić bo w LM zerżnie nas każda ekipa która ma jakość. Bayern może by nie powtórzył wyniku z sierpnia ale 4 na miękko byśmy pewnie przyjęli

0

@masq zgadzam sie z 8 punktem w 100%. Messi jakby czuł się "nieswojo"

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?