La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1724 Culés

4

Ludzie, którzy są oburzeni, że nie mogą iść na cmentarz 1 czy 2 listopada są śmieszni. Bo co? Bo tak wypada? Rok zazwyczaj ma 365 dni i w każdy zasrany dzień można udać się na grób do bliskich. Czy ktoś wierzący czy nie. Rozumiem, że tu chodzi o "zasadę" bo on może a Wam zabrania, ale... Miejcie w to serdecznie wywalone. Liczy się pamięć a nie miara siwego karakana płaszczącego się jak celebryta w TVPis żeby przeciwnikom gul skoczył. Weźcie to na luźno. Życzę Wam, żeby Wasi bliscy, ludzie o których chcecie pamiętać na zawsze byli w Waszych sercach i wspomnieniach, bo tyle możemy. Żeby nic tego nie zmieniło.

2

@Martwy wypada? Bo to jest tzw. święto zmarłych, nawet ustawowo wolne od pracy. Zresztą duża część ludzi odwiedza groby bliskich częściej niż raz w roku, ale akurat tego 1 listopada jest "świętem zmarłych". A Dziwisz się też ludzia którzy w Wielkanoc chodzą do kościoła czy w Boże Narodzenie czy na pasterkę?

2

@Martwy Piękny przekaz od martwego

0

@Bobo25 Co Ty teraz porównałeś to ja nie mam pytań...

0

@Martwy jedno święto do drugiego

1

@Bobo25 Jak się łamiesz opłatkiem co tydzień z rodziną i zasiadasz przy wigilijnym stole to faktycznie szacun ;)

1

@Martwy Ja na pasterke co tydzień chodzę. Dwuseta, baranek z ziomkami i po 12 śpiewamy Kolendy.

0

@BorzyKrzys No właśnie to siedzi ceni! Trzymajcie tam jedno miejsce dla niespodziewanego gościa

0

@Martwy o czym ty piszesz? Chodzi o celebrację świata zmarłych. To tego dnia zgodnie z obrządkiem katolickim można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych bliskich. I tak, groby można odwiedzać przez cały rok, ale tutaj jest konkretne święto, które katolicy obchodzą tak jak inne święta.
Dziwienie się że ludzie to święto obchodzą jest ... Dziwne.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?