- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1697 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
98 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1697 Culés
4
Tutaj jest omówione jak Kroos gra. Świetny pomocnik i zazdroszczę kolesia Realowi. Szkoda, że to nie jego kupiliśmy tylko Ivana ale trudno się mówi. Ivan dał swoje to prawda, natomiast Niemiec bardziej według mnie po odejściu Xaviego był by nam potrzebny i jest lepszy.
3
@Coutinho007 patrząc jeszcze na to za jak śmieszne pieniądze Real go kupił to naprawdę jeden z najlepszych transferów ostatnich lat w piłce
1
@Mixtape Szkoda, że nam się taki nie udał i kupowaliśmy Gomesa czy Arthura... Cóż, można powiedzieć, że za Ivana daliśmy grosze i też dał sporo ok ale Ivan po sezonie 15/16 zaczął gasnąć, jeszcze miał spoko sezon 17/18 I później coraz gorzej.
1
@Coutinho007 Kroos to swietny pomocnik i by wpasował sie od razu bo w dyktowaniu tempa gry tylko Xavi był dla mnie lepszy. Jednak miałem z nim zawsze jeden problem. Ze strony madryckiej gawiedzi często słyszałem że jest to leń w pressingu i zdarza mu sie nie rzadko odpuszczać w defensywie. Zresztą dopóki łysy u nich nie postawił na tego pączka z immunitetem na DP który harował za dwóch to Real miał ogromne problemy w środku. Potem to ustało a Niemiec zaczął grać lepiej. A u nas grałby z Busim który jest dość specyficznym DP jak na te standardy, jakby go minęli w pressingu to już jest pograne. Ciężko by wyrokować jakby to dla nas sie potoczyło. Ale raczej w LM byłoby podobnie. Za bardoz uzależniliśmy sie od Messiego który robił w tej drużynie za wszystkich a potem w kluczowym momencie kiedy on nie dał rady to już było wiadome że polegniemy.
0
@sebo939 Cóż, kiedyś Ivan biegał za dwóch, później już dopuszczał i coraz bardziej stawał się balastem a nie dodatnią wartością niestety i to dość szybko, do tego Chorwatowi zawsze zarzucano brak błysku i granie na Alibi. Jak jeszcze w parze z Iniesta wyglądał, tak po odejściu Andresa wszystkie jego wady wyszły.
0
@sebo939 Teraz mamy podobnego pomocnika do Niemca czyli Pjanicia. Szkoda, że o te kilka lat za późno :/
0
@Coutinho007 Ivan najlepiej wyglądał wtedy kiedy Messi klepał z Alvesem na prawej stronie. Wtedy był w swoim żywiole i mógł robić to co robi najlepiej asekurować ich i wbiegać z drugiej linii do strzału, to nie był przypadek. Nawet zaryzykuje tezę w tym 4-2-3-1 Koemena też wyglądał by dobrze bo jako grałby tu takie pivota ala box to box. U Ernesta był wg mnie najlepszym pomocnikiem. Zjadał Busiego momentami. Ale kiedy zaczęliśmy robić z niego rozgrywającego to uwypukliliśmy jego wszystkie wady. W połączeniu z Messim który zaczął schodzić do środka zaczęliśmy robić z niego takiego niby prawego pomocnika na którym grał tragicznie. To było powiązane niesamowicie, Messi może i dawał nam większą wizję w ofensywie ale zaburzył balast jako drużyna. I przestaliśmy funkcjonować jak jeden organizm. To jest jednym z powodów naszych klęsk, plus jeszcze mentalność kiedy nie idzie.
0
@sebo939 Pjanić wydaje się lepszy.
1
@Coutinho007 Pjanica chciałem wcześniej tylko Barto nie czytał La Ramblii niestety. Jakby czytał to może zwolniłby Ernesta po naszym partidazo na Anfield
:D :D :D