La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1466 Culés

5

Początek listopada a Dembele bez żadnych śladów urazów. Jak był przemęczony i mięśnie bolały to odpoczął i porządnie o niego zadbano. Takiej przerwy od kontuzji jeszcze nie miał i to trzeba zauważyć.
To co on jest taki głupi czy jednak Valverde był amatorem u nie umiał tak olbrzymiego potencjału wykorzystać?

4

@jeyx77x podejrzewam, że na to złożyło się wiele czynników. Może Dembele dojrzał i gdy poczuje jakiś dyskomfort to odrazu to zgłasza, może to dobrze przeprowadzane rozgrzewki, może się wzmocnił mięśniowo i zmienił lekko tryb życia. Różne mogą być przyczyny.

1

@jeyx77x Ale Valverde to ty szanuj. To on sam nie zadbał o siebie, fakt, Valverde powinien zareagować, ale jednak sam powinien zadbać o siebie. Koeman o niego zadbał i proszę.

1

@jeyx77x Mi się wydaje, że to normalne przygotowanie do sezonu A nie latanie po Japoniach i Stanach podczas okresu przygotowawczego dało swoje, w sezonie 18/19 też długo się trzymał bez urazów.

0

@jeyx77x Jak Valverde miał wykorzystać jego potencjał, skoro cały czas miał kontuzje? Może Setien też zawinił?

1

@Coutinho007 Dodajmy, że wytrzymał do Lutego chyba, bo pierwsza kontuzja, to kostki była.

0

@Rewolucja123 nie będę wymagał od Dembele martwienia się o mięśnie, od tego jest w klubie lekarz, fizjoterapeuta i paru masażystów i specjalistów. To nie może wyglądać w ten sposób,że Dembele kłamał, że może grać.
Jestem przekonany,że Dembele nawet nie ma wiedzy na ten temat i słusznie nie musi mieć, ale masażysta bez problemu umie wyczuć naciągnięty mięsień.
Poza tym po po drugim i trzecim urazie klub powinien się obudzić i zadbać by Dembele wrócił do zdrowia.
Moim zdaniem to w większości wina lekarzy i trenera, że doposcil do gry kontuzjowanego zawodnika. Wiele miesiąc dodają do głupoty Dembele, dwa trzy razy się spóźnił parę razy zrobił głupie rzeczy i jadł jak niedojrzały, ale już od roku mniej więcej widać różnicę w dbaniu o stan zdrowia.
Po konfuzji po Liverpoolu widać było,że wziął się do roboty, potem dużo pecha i nieumiejętność zarządzania tego typu zawodnikiem

0

@kamilop na treningi nie chodził czy co?

1

@Rewolucja123 I to kontuzja podczas kiedy się poślizgnał A nie rzeczywiście coś się stało przez niewłaściwe przygotowanie

0

@jeyx77x Valverde był amatorem. Nie trzeba mieć ukończonej medycyny, by być świadomym tego, że osoba z takim sprintem, odejściem, potrzebuje stałego i dość wysokiego obciążenia na treningach, by potem - w meczach, gdzie adrenalina i stawka nie pozwala odpuszczać - mięśnie były przygotowane. Idź na siłownię, "pompuj" klatkę 40kg obciążeniem, by potem, na jednej sesji spróbować tego samego z 100kg. Jeżeli nie zrobisz sobie krzywdy to uszanowanie... a o tym, że treningi Valverde były amatorskie/dreptane wszyscy wiemy, bo miało to przełożenie na zachowanie piłkarzy na boisku.

0

@Mazi Trener, który zdobył 2x z rzędu lige i PK, a do tego finał PK, półfinał, ćwierćfinał LM, lider na 1 połowę ligii w ostatnim sezonie, lider w grupie, superpuchar Hiszpanii, 2x finalista sph. No amator z tą Barceloną.

0

@jeyx77x Ale nie wiąż kontuzji Dembele, z treningami Valverde. Od tego są trenerzy od przygotowania fizycznego, lekarze również mogli coś podpowiedzieć.

0

@Rewolucja123 połowa w/w to sukces Messiego/Ter Stegena, a nawet Dembele, który kilkukrotnie ratował tyłek Valverde. W ciągu 3 lat wyszedł im chyba tylko 1 mecz - Finał Pucharu Króla w 2018. Z takimi zawodnikami to nawet ogarnięty amator dałby radę.

0

@Mazi No to widziałem jak Setien dał radę, czy teraz z nawet odrobinę lepszą kadrą Koeman daje.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?