- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1168 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1168 Culés
5
O proszę tak jak sądziłem, Ramos strzela bramkę numer 100, Real wygrywa i juz tytuł La Liga Bonita - Ramos obrońca wszechczasow?. Szkoda ze nikt nie powie jak to Ramos jest objeżdżany w obronie przez polowe piłkarzy.
1
@ObiektywnyKibic121 mimo wszystko, to defensywa Realu wygląda z nim lepiej, niż bez niego.
0
@ObiektywnyKibic121 Ale mimo wszystko bardzo rozwinął się jako obrońca. W formie doskoanly.
1
@ObiektywnyKibic121 Ramos często popełnia błędy, ale jest niesamowitym liderem obrony, zespołu. Cała formacja z nim w składzie gra jakby nagle byli 3 razy lepsi. Dość powiedzieć, że jak nie gra to prawie w ogóle nie wygrywają chyba.
Ja nie odważę się na nazwania go naj w historii, ale całkowicie rozumiem jeżeli ktoś tak uważa, są ku temu powody.
0
@Rewolucja123 @Encore
Oczywiście jest to niesamowity kapitan Realu i z nim Real gra 3 razy lepiej, według mnie jest najlepszym kapitanem na świecie obecnie, ale jeżeli umiejętności o czysto obronne to gość nie jest mega wybitny, gdyby nie to ze wykręca wyśmienite liczby w ofensywnie, to nikt by nie rozważał go nawet za top 10 w historii, jeżeli byłyby brane pod uwagę czyste umiejętności obronne, a nie wizerunek i ilość bramek.
1
@ObiektywnyKibic121 gra obronna to nie tylko odbiory i wślizgi ale również umiejętność dyrygowania grą całej linii obrony w czym Ramos jest genialny. Puyol też w obronie nie był jakiś topowy ale jego charyzma sprawiała że Dani Alves, Pique czy Abidal grali na 110% swoich możliwości.
0
@APRA
No właśnie, ale czy toczy się gdzieś poważna dyskusja nt. tego czy Puyol jest najlepszym obrońcą w dziejach ? Raczej nie, czy jest najlepszym kapitanem owszem (prywatnie to w ogole jeden z moich ulubionych zawodników) ale obrońcą ? Wątpie
0
@ObiektywnyKibic121 tzn on osiągnęł wiek gdzie ma doświadczenie i z niego korzysta ale w przeszłości Messi czy Ronaldinho go ogrywali straszliwie
W zasadzie do momentu kiedy nie wprowadzili varu był boiskowym idiotą albo bandytą.Var ostudził zachowanie zmienił się na +.Też wykorzystuje obecnie sztuczki bo z jednej strony przy lenglecie to zrobił dynamiczny ruch dodając mega od siebie że był faulowany a w ostatnim meczu zwyzywał swojego byłego kolegę.Nie raz to zrobił.Z drugiej strony strzela bramki z karnego i w grze głową się wyspecjalizował .Ma wpływ na swoją drużyną obrona jest od niego uzależniona.Potrafi być bardzo skuteczny w obronie a potrafi zachować się jak dziecko.Ostatnio Messi go ograł jak dziecko.Tylko schrzanił wykończenie.Messi w formie nie jest.
Podsumowując nie był najlepszym obrońcą na świecie bo był ogrywany strasznie i fatalnie na to reagował i nie wiem czy taki van dijk , Maldini nie są lepsi od niego.Nie specjalnie myśląc o obrońcach pierwsi z brzegu.Ale na pewno ma ogromną charyzmę.Na pewno zachowanie do pewnego stopnia poprawił.Choć nie jest idealne.Chyba obok bramkarza to najlepszy obecnie zawodnik Realu.Całościowo nie dałbym mu tytułu najlepszego zawodnika. Bo najlepsi go ogrywali i fatalnie na to reagował.Ale cenie za poprawę gry i mimo wszystko poprawił zachowanie.