- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1194 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1194 Culés
1
Moje ciało, mój wybór.
Wybór nie nakaz?
Takie hasła pojawiają się odnośnie aborcji i słusznie.
A dlaczego mam ryzykować, szczepiąc się nie dokładnie przebadaną szczepionką.
Wiadomo, że to nie to samo ale nie chce mi się ryzykować gdy nic mi nie grozi.
Moje ciało mój wybór.
0
@SiSenior Zapewniam Cie że zanim ta szczepionka wejdzie do gry to zostanie dokładnie przebadana.
0
@SiSenior Wybór będzie po dobroci albo siłą;)
1
@SiSenior przychodzi mi do głowy to, że Twoje ciało staje się potencjalnym źródłem zakażenia innych osób, atem chcąc żyć i uczestniczyć w życiu społeczeństwa, powinieneś nie stanowić zagrożenia dla innych jego członków.
Co do aborcji, tu się nie zgadzam, ale nie chcę wywoływać gównoburzy, i tak jest ich już wystarczająco...
0
@SiSenior ustawa jest tutaj nie macie nic do gadania ☠ ale was poinformują o tym i to dla waszego dobra.
Dz.U.2020.1845 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 20 października 2020 r.
●Art. 36. [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego]
●1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.
●4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.
●5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie.
●6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.
●7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa.
●8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody
A tak serio to szczepionka nie bedzie przymusowa, więc nie musicie sie szczepić
0
@NaFazieHitman Ten przepis istnieje od 2008 roku:p
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@justfootball co to zmienia? podałem tylko aktualną wersję i datę, od kiedy obowiązuje nigdzie nie napisałem, że to wprowadzono teraz ;)
2
@NaFazieHitman Przyznaje się do błędu, bo jednak trochę zmienili przepisy ostatnio (dodali podpunkty) do art.36 tej ustawy
0
@Encore Tak, zwłaszcza pod kątem ewentualnych powikłań długofalowych, których wykluczenie zajmuje kilka lat, a nie kilka tygodni.