- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 926 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 926 Culés
6
Odnośnie rzekomego długu Barcy, czyli:
"Dług FC Barcelony wynosi obecnie 820 mln euro, z czego 400 mln jest do spłaty w sierpniu 2021 roku. Gdyby klub wziął kredyt na budowę Espai Barca, dług wzrósłby do ponad 1,6 mld euro. [@QueThiJugues]"
to:
Coś tu jest nie tak, bo Bartomeu był jaki był i na końcu swojej kadencji dał niezły "popis", tak za jego rządów ekonomicznie Barca stała się najbardziej dochodowym klubem na świecie i zmniejszała regularnie spory dług z roku na rok, a teraz miałaby mieć jeszcze 800mln kiedy to jak Barto przyszedł to wynosił on chyba mniej niż 600mln? Oczywiście Covid przybył, ale to miało zwiększyć dług o 200-300mln (więc odejmując od tych 800mln te nawet 300mln za Covid to zostaje 500mln, a mam wrażenie że ten dług jakieś 2 lata temu wynosił między 200 a 300mln euro, skąd reszta? + Barca przez te dwa lata też pewnie coś jeszcze dopłaciła). Nie bez powodu mówiło się (i hejtowało jednocześnie) Bartomeu za to, że robi z Barcelony PROJEKT EKONOMICZNY, a nie sportowy.
+ "z czego 400 mln jest do spłaty w sierpniu 2021 roku" - to już wgl jest dla mnie jakiś wał, bo dlaczego Barca miałaby się zgodzić że spłaci aż tak absurdalnie dużą kwotę w jeden miesiąc kiedy jej przychody na to nie pozwolą? Zaczynają mi te rewelacje śmierdzieć...
Chociaż z drugiej strony gdyby od początku Couthino i Dembele wypalili i obyło się bez nagłych spadków formy lub długich kontuzji (to nie wina Bartomeu, że się chłopaki rozsypali, a kupując ich to byli gracze Top of the Top) oraz nie doszłoby do tych kompromitacji z Romą, a szczególnie z Liverpoolem i Bayernem (tu też Barto nie zabronił biegać i się koncentrować), to myślę że nie byłby tak hejtowany.
Oczywiście nie jestem jego zwolennikiem i uważam, że miał dobre wyjście z progu, średni lot i fatalne lądowanie okraszone głupimi decyzjami, mega pechem i kilkoma skandalami (część jeszcze trwa, więc wynik poznamy w przyszłości).
Według mnie był przeciętnym prezesem z szansami i perspektywami na dobrego, ale problemy wewnętrzne z piłkarzami i duży pech sportowo-covidowy mocno nadszarpnęły jego imię i pokrzyżowały plany. + za późna przebudowa zespołu o 1-2 lata. Czekamy na nowe wybory, oby było lepiej.
2
@Fenelon miło poczytać głos rozsądku, a nie populizmy.
1
@Fenelon Ja dlatego właśnie nie wierzyłem nigdy Bartomeu bo to ściemniacz był.
1
@Fenelon niestety ale istniej coś takiego jak kreatywna księgowość dzieki czemu przychody za sprzedaż pilkarzy byly wpisywane w rozliczenia w całości a wydatki na transfery rozkladali na raty. Wiec spora część z tych 400mln to efekt transferów za Coutinho, Dembele, Grizmana, Trinkao
0
@KierownikLucas transfery zawsze i wszędzie są rozkładane na raty ;) to nie jest pomysł Bartomeu
0
@KierownikLucas Tak, zdaje sobie sprawę z kreatywnej księgowości, też pamiętajmy że Couthino i Dembele byli w sporej części finansowani za hajs z Neymara (222mln). Z resztą dlaczego w zeszłym i jeszcze poprzednim roku nie było mowy o wysokim długu Barcy? Pomijając 300mln za Covid to dzisiaj jest to jakieś 500mln, a rok temu ile mogło być? 550mln? A dwa lata temu ile, 600mln? Około 50mln co sezon pewnie Barca spłacała. Dodam, że Bartomeu jak przyszedł to startował z około 600mln długiem (a raczej niższym) i go mocno obniżał co roku i to był jego mocny plus, a teraz wychodzi na to, że przez 6 lat zszedł z 600mln do 500mln (czyli tylko 100 baniek) + doszło mu 300mln z powodu Covidu? No nie chce mi się wierzyć :)
1
@Bykunn ja nie napisałem że to pomysł Bartomeu i tylko my tak robi, chciałem tylko wskazać co jest częściowym powodem konieczności spłacenia 400mln w sierpniu 2021
0
@Fenelon teoretycznie tak, ale praktycznie to kasa za Neymara spłacała również raty transferów z poprzednich lat. Z tego co wiem to koszty transferów piłkarzy są rozkładane przez klub na okres trwania podpisanego kontraktu w równym stopniu, ostatnio kontrakty były podpisywane w większości na 5 lat więc w sierpniu 2021 będzie trzeba spłacić raty za transfery od okienka transferowego 2017. Czyli za piłkarzy tj. Coutinho, Dembele, Grizman, De Jong, Malcom i inni którzy kosztowali mniej od wspomnianej 5. Do tego zostaną też spełnione warunki zmiennych w przypadku niektórych piłkarzy.
Ostatnie cztery sezony oficjalnie przedstawiają się następująco: sezon 17/18 -147mln(w tym sezonie sprzedaliśmy Naymara za 222mln ale i tak bilans jest ujemny), 18/19 +4,95mln, 19/20 -125mln, 20/21 +2,5mln.