- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1094 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
shinthps
7
@Kgorecki2500 jakie złodziejstwo i jaka niemoralność? ktoś tworzy produkt i ma prawo sobie z... » Czytaj dalej
74 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1094 Culés
2
Przeglądam sobie prognozy inflacji i to jak się w nich przekłamuje rzeczywistość od jakiś 3 lat to jest wręcz niewiarygodne. To już wygląda na celowe działania bo nie wierzę aby osoby odpowiedzialne za przygotowanie prognoz mogły być aż tak niekompetentne.
Przykład na tym co najważniejsze - ceny żywności. Rosną rokrocznie o około 4-5% od 2017 roku. Czyli na każdą wydaną złotówkę wtedy dziś musimy wydać około 1,20-1,23 (to jakby drugi vat;)
W 2018 roku prognozowna była na 2019 rok inflacja cen żywności na poziomie 3,3% a wyszło 4,9%. Niby nie dużo ale to błąd aż o blisko 50% szacunku! Dalej na 2020 rok było prognozowane 2,8%. Na tą chwilę mamy już 4,8 a w listopadzie i grudniu ceny raczej rosną a nie spadają więc dobicie do 5,5-6% nikogo chyba nie zdziwi. A mówimy o ogóle żywności a nie o tych najpotrzebniejszych do przeżycia (tutaj danych oficjalnych chyba nie ma ale czytałem o szacunkach w granicach 10% rocznie). Kto z Was dostaje podwyżkę co roku o 10%? Ja niestety nie.
I teraz zgadnijcie jaką inflację prognozuje się na 2021?
1,6% Jeden i sześć!! Jeszcze w 2019 roku prognozowali na 2020 rok 2,6%. Teraz odjechali totalnie. Bardzo jestem ciekaw na podstawie czego oni robią te szacunki bo niestety ale od początku rządów PiS (to oczywiście czysty przypadek!;) dane rozjeżdżają się w tak masakryczny sposób jakby ktoś je wymyślał a nie opierał na rzetelnych informacjach.
0
@Azi Hiperinflacja? :D ciekawe czy dodrukują hajsu jeszcze jak wprowadzą "krajową kwarantanne"
0
@NaFazieHitman Mam nadzieję że nie. Że rząd rozpadnie się zanim dojdzie do katastrofy ekonomicznej. Ale to jest bardzo, bardzo niepokojące jak buduje się plany na przyszłość na podstawie kłamstwa. Kłamstwa tak niedorzecznego że wypływa jeszcze za ich rządów.