La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1579 Culés

konto usunięte

7

@IronSanHybrid wspomniał dzisiaj o bardzo ważnych czynnikach w kontekście kościoła, a ja chciałbym wspomnieć o równie ważnej, a bardzo groźnej - fanatyzmie. Oczywiście, jak zaznaczam, to dotyczy jedynie części wiernych, nie wszystkich.

Przejrzałem sobie kilka grup katolickich, do których dołączyłem bardziej z ciekawości. No i niestety, w tym przypadku wnioski są bardzo brutalne. Ciągle dla wielu ludzi słowo wypowiedziane przez księdza jest święte, nieomylne, co sprawia, że taka osoba w żaden sposób nie weryfikuje informacji, a ślepo przytakuje i brnie dalej.

W kilku takich grupach pojawia się w ostatnich dniach temat Stanisława Dziwisza. Wraz z nim pojawia się naprawdę ogrom komentarzy, w których zarzuca się TVN, że są telewizją stworzona przez samego szatana. Idąc dalej, mamy również teksty o tym, iż ta jak Biblia mówi, w ostatnich dniach będzie się atakowało najwierniejsze sługi Boga. Są również komentarze o tym, że UWAGA to przykład "niszczenia kardynała Dziwisza, który był człowiekiem skromny, idealnym i powołanym przez samego Boga".

I wreszcie: "Nie oglądajcie tego bagna i tych kłamstw nakreślonych przez TVN, bo to grzech".

Ach, wielka szkoda. W Kościele przydałoby się więcej osób samodzielnie myślących, które dopuszczają do siebie krytykę, a nie są ślepo zapatrzone w jakąś rację. Zresztą, to nie tylko problem katolicyzmu, ale również każdej innej religii.

4

@NeroTFP Idealnie Twój komentarz wpasowuje się w mój który napisałem poniżej przed chwilką (zanim zobaczyłem Twój) pozwolę sobie go tu powtórzyć:

Ja mam swoje poglądy na różne sprawy, wierzę, ale nie w instytucjonalny kościół. Ze słowami wielu hierarchów się nie zgadzam, bo uważam, że zbyt dużo w tym obłudy. Dopóki wierni będą ślepo zapatrzeni w księży dopóty i sam kościół się nie oczyści. Sam znam wiele osób dla których słowo księdza = prawda objawiona, a każda krytyka choćby i najlepiej uargumentowana i uzasadniona kwitowana jest niczym więcej jak słowem ATAK.

W ten sposób niczego nie osiągniemy w celu oczyszczenia dobrego imienia nie tyle samego kościoła co wiary... Bo to wszystko się niestety na niej odbija.

konto usunięte

5

@NeroTFP kościół w naturze ma bandyctwo.W czasach inkwizycji mordowano wielu ludzi,palono na stosie i to wszystko w imię Boga,który jest miłosierny dla wszystkich.Nienawidzę tej hipokryzji.Teraz z kolei pedofilia dochodzi najgorsze przestępstwo jakie może być wychodzi że wysocy hierarchowie to kryli i starali się tuszować.Ci ludzie to bandyci nie żadni kardynałowie biskupi czy tak dalej.Kościół katolicki z natury jest bandycki,zależy im tylko na kasie.

3

@Mixtape Jakkolwiek prywatnie zgadzam się mniej więcej z tym poglądem, tak uważam że pisanie takich rzeczy publicznie do niczego nie prowadzi :( Ich trzeba dojechać faktami, rzetelną dziennikarską prawą, drążeniem tej skorumpowanej skały. Takimi wpisami (i też mam takie na koncie) tylko utwardzamy ich obrońców

konto usunięte

6

@Bykunn to sa fakty Bykunn.Trzeba się nie bać pisać o tym co oni wyprawiali i teraz wyprawiaja nadal.To jest mafia.Nie płacą podatków,biorą co laska za pogrzeb 3000 tysiące,gwałcą dzieci i pozostają bezkarni.O tym trzeba mówić.Każdy przyzwoity człowiek powinien o tym pisać mówić.Jezus chodził w rzymkach oni się wożą furami za 300 tysięcy z naszych pieniędzy to nie jest fair.Ja pracuje po 10 h dziennie płace podatki a takie dziady czarne płaca 80 zł Zusu i żadnych podatków.
Pytam się gdzie tu jest uczciwość,sprawiedliwość ?

4

@NeroTFP @IronSanHybrid @Mixtape @Bykunn Uważam, że w tym całym bałaganie jaki zgotowały najwyższe głowy w hierarchii kościoła najgorzej wyjdą Ci, którzy pełnią swoją posługę z prawdziwego powołania, którzy nie dbają o dobra materialne a służą potrzebującym pomocą i wsparciem.

2

@fart Oczywiście, że tak, ale sam wiem o pewnej sytuacji w której Biskupowi nie spodobało się to, że siostra zakonna jego zdaniem zbytnio poświęca się maluczkim (swoją drogą była to świetna siostra zakonna mająca super kontakt z młodzieżą) więc przeniósł ją mega szybko do jakiegoś zamkniętego zakonu w jakieś dziurze. Rodzice tej młodzieży z wielkim trudem odnaleźli siostrę i udali się do niej. Powiedzieli, że napiszą list do biskupa i zbiorą podpisy by ta wróciła tam gdzie była i robiła dalej to co robiła. Siostra z przerażeniem błagała ich by tego nie robili, bo odeślą ją do takiego odludzia i do takiego zakonu, że już światła dziennego nie będzie oglądała. Podobna sytuacja miała miejsce ze świetnym księdzem (na szczęście skończyło się tylko na strofowaniu), że ksiądz zbytnio sprowadza kościół do fazy Profanum, a nie Sacrum... Dlaczego? Bo był po prostu dobrym człowiekiem, nie łasym na kasę wiernych i lubiący pracę z młodzieżą, której pokazywał, że wiara to coś więcej. Tam masz przynosić kasę, a nie być dobrym kapłanem/zakonnicą.

1

@IronSanHybrid I to jest właśnie najsmutniejsze. Kościół miał łączyć ludzi, pomagać i rozwijać w wierze i miłości do bliźniego. Wierzę w to, że jest wiele osób, którzy bezinteresownie podążają tą drogą. "Każda władza deprawuje, władza absolutna deprawuje absolutnie" to idealnie pasuje do obecnej sytuacji w KK.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?