- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1761 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
99 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1761 Culés
16
Obsadzony w większości przez republikanòw Sąd Najwyższy USA odrzucił protesty wyborcze Trumpa.
Tym właśnie różni się kultura prawna w USA i w Polsce. U nas z góry wiadomo, że obsadzony przez PiS Trybunał Konstytucyjny i Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego orzeknie tak, jak sobie życzy obecna władza.
5
@Przemek2323 Amy Coney Barrett to nie nie Julia Przyłębska ;)
11
@Przemek2323 Amerykanie jacy są to każdy widzi., ale system prawny i demokratyczny traktują bardzo poważnie. W takich sprawach u nich partyjniactwo nie wchodzi w grę. Gdyby u nas PIS chciał zrobić z Jarka monarchę i współczesne wcielenie Jezusa to trybunał już by się palił żeby udowadniać że świętość Jarka jest zgodna z konstytucją.
4
@Przemek2323 Nie odrzucił protestu Trumpa, tylko wniosek Teksasu to po pierwsze. Wnioski Trumpa dopiero zaczną spływać do SN USA i sędzia Alito przyznał, że do tych wniosków mogą się przychylić i wydać wyrok. Walka dla Trumpa wciąż trwa, za niedługo SN Wisconsin ma się zająć sprawa nieprawidłowości w tym stanie.
P.S A ile to było jęczenia że strony demokratów jak to Trump chce obsadzić swoimi ludźmi SN USA :D No właśnie dzisiaj się przekonali jak to super obsadził, że mu wniosek odrzucili.
4
@chosenone Dlatego właśnie te zarzuty bez dowodów Trumpa były absurdalne i tylko zaszkodziły. W Ameryce można dużo, ale nie można uderzać w ich wartości. Tak jak mówisz podchodzą do tego bardzo poważnie. Flaga, hymn, prezydent czy demokracja.
1
@barcelonaLM walka trwa, wiem. W Dzienniku Tvp tak mówią codziennie, że nie wiadomo kto wygrał wybory w USA :)
Co do kwestii formalnych, to mogę się mylić, bo nie wnikalem. Chodzi bardziej o niezależność sędziów w USA.
2
@barcelonaLM Dezinformacja pełną gebą. Jasne, że to nie był pozew Trumpa, ale już sie podjarali xD jakby to było w stronę Reps to by CNN krecił aferę na cały świat. Ta sama firma Smartmatic.
Michigan nie chce upublicznić audytu maszyn ^^:
Afera w Wenezueli według CNN:
https://x.com/oldwarhorse11/status/1337186402493210627
Te same maszyny pozwalają wybrać na pustej karcie do głosowania na kogo głosowałeś:
1
@NaFazieHitman mam w sumie gdzieś kto wygra w USA. Chodzi mi o niezależność sądów, która tam istnieje. Nawet ktoś taki jak Trump musiał się z tym pogodzić.
Jednak teorie spiskowe jak widzę nadal się tutaj znakomicie sprzedają.
1
@NaFazieHitman a tak się zastanawiam czy 4 lata temu nie głosowano na tych samych maszynach? Wtedy jakoś nikt nie kręcił pseudoafer. A mówienie że podobnych problemów nie było w wyborach w przeszłości jest kłamstwem, nie mówiąc już o jawnym wałku z Bushem i Floryda gdzie jego brat był gubernatorem.
0
@Przemek2323 przecież u nas druga strona też swoich chroni. Taka kultura
1
@Przemek2323 Podałeś, że Trump przegrał, a to jest nieprawdą bo to była sprawa Texasu, oni jej nawet nie rozpatrzyli. @chosenone prawda nawet tam któryś sąd się odniósł do tego czemu nie zgłosili przed wyborami tak słabych zabezpieczeń maszyn i odrzucił sprawę, wciąż jednak się odwołują xP
to mnie ciekawi najbardziej bo to te same maszyny co przewaliły wybory w Wenezueli, zespół robiący audyt tych maszyn twierdzi, że maszyny przewaliły głosy i to nie był błąd ludzki. Tylko gdzie są sądy w tej sytuacji? oto jest pytanie hehe przecież to by była sprawa dla FBI, a oni wkręcają, że cały system jest skorumpowany ^^
1
@NaFazieHitman mój błąd. Ale ta decyzja pogrąża nadzieje Trumpa, więc jest dla niego niekorzystna, a wydał ją Sąd obsadzony w większości przez republikanòw. Rozumiem, że część osób na czele z Andrzejem Dudą żyje w wirtualnym świecie i wydaje im się, że wynik wyborów w USA może się jeszcze zmienić.
W naszym obecnym Trybunale Konstytucyjny takie coś nie miałoby prawa się zdarzyć, bo siedzą tam marionetki Pisu a nie sędziowie.
0
@Przemek2323 no wiem też myślałem, że pojdzie akcja jak z Aborcją, ale się pomyliłem, jednak tam poszła opinia, że oni nie chcieli stworzyć "precedensu" bo gdyby fakt, że 20 stanów się na coś rzuci i oni temu ulegną, to już później bedzie sie można na to powoływać i podobno rozważą sprawy jeśli ten zespół prawny Trumpa dojdzie do SN, są 4 sprawy w toku także "to jeszcze nie koniec" jak twierdzą :P