- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1491 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
96 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Rastafarnianin
0
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1491 Culés
8
Dużo tu o szczepionkach to i ja coś dodam. Polecam przeczytać bo to nie pasta na której końcu Sasin przewala 70 baniek.
SZCZEPIĆ CZY NIE SZCZEPIĆ OTO JEST PYTANIE
1) szczepionka to rodzaj substancji, która zawiera albo
A) żywe osłabione (atenuowane) szczepy patogennych bakterii/wirusow
- taka szczepionka może wywołać chorobę, ale o bardzo słabym nasileniu, łatwą do leczenia objawowego, pozostawia długotrwałą odporność - ale niesie ze sobą niewielkie ryzyko powikłań. Może - jak każdy inny lek (!) - wywołać gwałtowną reakcję alergiczną --> wstrząs a ten źle leczony --> nawet śmierć
albo
B.) martwe fragmenty patogennych bakterii/wirusow
- generalnie taka szczepionka jest bezpieczna. Może - jak każdy inny lek (!) - wywołać gwałtowną reakcję alergiczną --> wstrząs a ten źle leczony --> nawet smierć
albo
C) (najnowoczesniejsze) REKOMBINOWANE GENETYCZNIE czyli wytworzone metodami biologii molekularnej (na podstawie fragmentow DNA/RNA bakterii/wirusow) - syntetyczne (sklonowane) fragmenty/bialka/ elementy patogennych bakterii/wirusow (uwaga!! nie mylic z żywnoscia GMO - to zupelnie inne sprawy, wyjasnienie w postach ponizej)
- taka substancja nie może zakazić chorobą bo nie ma tam elementów zakaźnych w ogóle, tylko elementy wywołujące reakcje odpornościową. Może - jak każdy inny lek (!) - wywołać gwałtowną reakcję alergiczną --> wstrząs a ten źle leczony --> nawet śmierć
2) W szczepionkach ( jak i w wielu innych lekach) zawarte są poza substancją aktywną - substancje nośnikowe, utrwalające, które budzą wiele kontrowersji - niestety żaden lekarz nie jest w stanie się do nich odnieść - ponieważ na tym znają się tylko analitycy medyczni, farmaceuci i chemicy leków. Te substancje bywają oskarżane o działania niepożądane - póki co nie ma żadnych dowodów ze są to substancje szkodliwe - ale KAŻDE zgłoszenie o podejrzeniu ze coś jest nie tak - powinno być dokładnie badane przez odpowiednie instytucje badające skład leków. Jest mało prawdopodobne żeby te substancje były odpowiedzialne naprawdę za poważne powikłania ponieważ poza lekami stosuje się je masowo w przemyśle spożywczym. Jeśli szkodzą to tak samo szkodzą w jedzeniu... a to już osobny temat. Bo SYF W JEDZENIU to akurat jest realny problem ale na inny wątek.
3) każda naturalna infekcja wywołuje reakcje układu odpornościowego w formie uruchomienia skomplikowanej kaskady reakcji zapalnych prowadzących do zwiększenia ukrwienia zainfekowanej tkanki oraz przyciągnięcia do chorej tkanki - własnej armii wytrenowanych komórek żołnierzy - (białe krwinki=leukocyty) które zabijają bakterie oraz neutralizują wirusy oraz czasem zabijają KOMORKI WŁASNE organizmu zainfekowane wirusami. Substancje te stymulują powstawanie nowych żołnierzy oraz powstawanie specyficznych przeciwciał.
To jest prawdziwa wojna,po której zostaje mniejsze lub większe pobojowisko, które potem kilka tygodni organizm sprząta i regeneruje się.
Po wygranej bitwie organizm uzyskuje TRWAŁĄ lub długo utrzymująca się odporność na tego konkretnego wroga z którym wygrał. Na wiele lat / do końca życia po bitwie - organizm ma już oddziały wytrenowanych żołnierzy (leukocyty) oraz zasoby artylerii (przeciwciała).
Niestety niektóre drobnoustroje są bardzo agresywne i bardzo silne i mogą bardzo agresywnie zaatakować słabo regenerujące się tkanki. - np tkankę nerwowa czy serce, czy stawy. Po wojnie z takimi drobnoustrojami człowiek bywa trwale uszkodzony i może umrzeć lub do końca życia pozostać kaleką np polio).
Na niektóre drobnoustroje człowiek nie umie wytworzyć żadnej odporności i 99% zakażonych umiera bez bardzo intensywnego, bardzo agresywnego, niebezpiecznego dla życia i bardzo drogiego leczenia (Ebola,HIV, ospa czarna).
4) SZCZEPIONKI maja zatem na celu wywołanie podobnej reakcji organizmu jak infekcja naturalna - ale bez powodowania zniszczeń. Dzięki temu, kiedy organizm natknie się na patogenną bakterie/wirusa to zmiażdży go jednym palcem zanim ten się rozpanoszy w organizmie - człowiek odczuje ( lub wcale) lekka gorączkę i objawy lekkiego przeziębienia.... gdy tymczasem zwalczany jest bardzo (dla osoby nieodpornej) ciężki wróg
5) jak w każdym stadzie - niektóre osobniki gatunku homo sapiens mają lepszą odporność, inne gorszą (czyli jedni szybciej i skuteczniej zwalczają infekcje inni gorzej) oraz są też grupy szczególnego ryzyka które - z góry wiadomo, że mają gorszą odporność:
a) noworodki, szczególnie wcześniaki
b) ludzie w podeszłym wieku
c) ludzie z chorobami autoimmunologicznymi
d) ludzie z ciężkimi chorobami ogólnoustrojowymi - nowotwory, cukrzyca itd itd ,
e) kobiety w ciąży
f) ludzie po operacjach , oparzeniach,
g) rekonwalescencji po ciężkich infekcjach
i wiele innych
i te grupy należy szczepić w pierwszej kolejności
6) w rekach głupca nawet gąbka może być niebezpieczna ...
dlatego o szczepieniach nie decyduje pan Ziutek (z całym szacunkiem dla Pana Ziutka) tylko wykształcony lekarz. Wśród lekarzy - tak jak i wśród trenerów z siłowni 90% to super ludzie 7% to lewusy a 2% to szuje a 1% to psychicznie chorzy ludzie którzy robią złe rzeczy. Nie ma zawodu w którym taka szuja by się nie znalazła ale GENERALNIE możemy założyć, ze zdecydowana większość nowoczesnych lekarzy - to ludzie o wysokich standardach etycznych i przyzwoici ludzie.
7) KAŻDA SZCZEPIONKA to poważna - ale potrzebna - ingerencja w układ odpornościowy wiążąca się z ryzykiem (bardzo małym) - powikłań. To ryzyko wzrasta drastycznie jeśli szczepionkę poda się komus, kto aktualnie ma infekcję - bo jego układ odpornościowy własnie zaangażował się w wojnę z jakimś drobnoustrojem i jeśli wtedy go zaszczepimy, to może się ciężko pochorować, rozregulować, zwrócić przeciwko własnym tkankom, a nawet umrzeć.
Dlatego BEZWZGLĘDNYM PRZECIWWSKAZANIEM DO SZCZEPIENIA jest trwająca infekcja, lub pewne (lekarze wiedza jakie) zaburzenia układu odpornościowego.
ŚWIAT ( a w szczególności Internet) ROI SIĘ OD PARANOIKÓW, którzy głęboko wierzą w spiskowe teorie, a w szczególności w spiskowa teorie morderczych firm farmaceutycznych. Oczywiście we wszystkim jest ziarno prawdy, bo tak jak wśród trenerów siłki, lekarzy, sędziów, oraz szklarzy i elektryków - również wśród producentów leków zdarzają się (rzadko) szuje. Nie mniej jednak - każda firma farmaceutyczna MILIONY razy więcej zarabia na zadowolonych klientach, niż na oszukanych klientach. Dlatego w firmach oprócz marketingowców i repów robiących wyniki - pracują prawdziwi rzetelni naukowcy których marzeniem jest tworzenie leków, które uratują ludzi. I to się dzieje.
9)Udowodniono jednoznacznie ze szczepionki nie powodują autyzmu i nie zabijają masowo ludzi.
0
@Janas11224 Nie będę się szczepić na chorobę którą przeszedłem.
0
@Janas11224 świetny wpis. Zwłaszcza o koncernach farmaceutycznych:D
1
@Janas11224 Albo jak Szwedzi, będą płacić odszkodowania do dziś po szczepionce przeciw świńskiej grypie.
0
@Janas11224 a ja się trochę cykam
1
@Janas11224Wartościowy wpis, niestety zupełnie bez sensu bo to nie przekona obecnych tu spiskowców nawet w 1%.