- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1536 Culés
Gorące dyskusje
Batys
9
Hahaha z tymi 150 mln za tego ciapaka to ich chyba zdrowo powaliło jeśli to prawda.
30 odpowiedzi
Kgorecki2500
6
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1536 Culés
26
Trochę o Mario Balotellim.
⚽Inter, 2007/08-2009/10,
Trzy sezony, sześć pucharów. Trzy Mistrzostwa Włoch z rzędu, Superpuchar Włoch, Puchar Włoch i Liga Mistrzów, co w sezonie 2009/10 złożyło się na tryplet mediolańskiego klubu. Sam Balotelli maczał palce we wszystkich zdobytych trofeach. Co prawda nie był postacią pierwszoplanową, ale w tych trzech sezonach miał udział przy 40 golach w 86 meczach dla Interu, często wchodząc z ławki (28 goli i 12 asyst). Po zdobyciu potrójnej korony z włoskim klubem, w 2010 roku wygrał nagrodę Golden Boy. W wieku 20 lat, przeniósł się do Anglii, jako piłkarz, który miał już na swoim koncie tryplet.
⚽Manchester City, 2010/11-2012/13,
W zespole Obywateli spędził 2,5 sezonu, strzelając łącznie 30 goli i zaliczając 2 asysty w 80 meczach. W Anglii do swojej gablotki dorzucił kolejne, dwa trofea - Puchar Anglii z sezonu 2010/11, oraz Mistrzostwo Anglii zdobyte sezon później. Co ciekawe, właśnie ten mistrzowski sezon w wykonaniu Balotelliego był naprawdę świetny. W 32 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił 17 goli. W samej Premier League - 13 goli w 23 meczach. Od razu się przypomina ta legendarna asysta do Agüero w meczu z QPR, zapewniająca tytuł w ostatnich minutach meczu. Na początku 2013 roku, odział barwy Milanu. Przypominam, że Mario miał wtedy 22 lata, a już na swoim koncie 8 pucharów, w tym między innymi: Ligę Mistrzów i Mistrzostwo Włoch i Anglii.
⚽AC Milan, 2012/13-2013/14,
W połowie pierwszego sezonu w ekipie Milanu, strzelił 12 goli w 13 meczach. W drugiej, pełnej już kampanii zapewnił 18 goli i 6 asyst w 41 meczach we wszystkich rozgrywkach. Co prawda do gablotki nic nie dorzucił, ale kariera pod kątem indywidualnym była tak niesamowita (30 goli i 6 asyst w 54 meczach), że Włoch szybko wrócił do silniejszej Premier League, a konkretnie - do Liverpoolu.
⚽Liverpool, oraz wypożyczenie do Milanu, 2014/15-2015/16,
Tak naprawdę tutaj zaczęły się problemy. W ekipie The Reds po prostu nie wypalił - raptem 4 gole w 28 meczach w całym sezonie. W kolejnym roku, angielski zespół wypożyczył Włocha do Milanu, w którym się przecież tak świetnie prezentował. Tutaj również kompletnie nic nie zagrało i Balotelli strzelił jeszcze mniej bramek, niż w Liverpoolu, bo zaledwie 3 w 23 meczach w całym sezonie. Po dwóch, katastrofalnych sezonach, znalazł swoje miejsce we francuskiej Nicei...
⚽Nice, 2016/17-2018/19,
W Nicei spędził 2,5 sezonu. Balotelli odżył we Francji. Pod kątem statystyk indywidualnych, zdecydowanie najlepszy okres w karierze. W pierwszym sezonie strzelił 17 goli w 28 meczach, a w drugim - rozgrywając jednocześnie najlepszy sezon w karierze, zapakował aż 26 goli w 38 meczach we wszystkich rozgrywkach. W połowie sezonu 2018/19, przeniósł się do innej, francuskiej drużyny - Marsylii.
⚽Marsylia i Brescia, 2018/19-2019/20.
W obu klubach spędził po pół sezonu, ale po kolei. W Marsylii pokazał, że nadal potrafi strzelać i w 15 meczach, piłkę do siatki zapakował 8 razy. Na początku sezonu 2019/20, dołączył do włoskiej Brescii, która była świeżo upieczonym beniaminkiem Serie A. Rozegrał w jej barwach 19 spotkań, strzelając 5 bramek, ale problemy pozaboiskowe zmusiły wręcz Brescię do zakończenia współpracy z włoskim napastnikiem.
⚽W listopadzie 2020 roku, trenował z czwartoligowym, włoskim zespołem - Franciacorta, a miesiąc później, konkretnie 7 grudnia 2020 roku został oficjalnie piłkarzem drugoligowej Monzy. Dokładnie trzy dni temu zadebiutował we włoskiej ekipie, wpisując się na listę strzelców już w 4 minucie meczu.
⚽Oczywiście Mario Balotelli jeszcze występował w reprezentacji Włoch. W koszulce Azzurrich wystąpił 36 razy, strzelając 14 goli i zaliczając 4 asysty. Najbardziej znany z jest z dubletu strzelonego reprezentacji Niemiec w półfinale Mistrzostw Europy w 2012 roku. Z kadrą narodową żadnego trofeum nie zdobył, ale może się pochwalić srebrnym medalem Mistrzostw Europy, oraz brązowym z Pucharu Konfederacji. Ostatni mecz w reprezentacji zagrał 28 maja 2018 roku, w spotkaniu towarzyskim przeciwko Arabii Saudyjskiej (Włosi wygrali 2:1, a Balotelli strzelił jedną z bramek). Na razie nie zanosi się na powrót Włocha do reprezentacji, chociaż oficjalnie jeszcze kariery w drużynie narodowej nie zakończył.
Ogólnie, to nie chciałem wchodzić konkretnie w polemikę problemów pozaboiskowych, bo myślę, że większość je zna. Skupiłem się głównie na karierze czysto sportowej. Na pewno zmarnowany talent. Zawsze, ale to zawsze pokazywał jakość z piłką przy nodze, potrafił świetnie wykończyć akcje - cechy idealne dla dziewiątki. Po prostu potencjał na napastnika klasy światowej - nie pykło. Na początku ta kariera ułożyła się wręcz idealnie, Golden Boy, tryplet, potem puchary w Anglii, świetne sezony w Milanie... No, a potem... Głowa nie dojechała i już nie dojedzie. No, ale nic. W tym roku Mario skończy już 31 lat... Może jeszcze pokaże jakość i zaprowadzi Monzę do Serie A, bo nic innego mu nie pozostało...
2
@Yosemite Strasznie kontrowersyjny facet. Afery jakieś, zmienia kluby kak rękawiczki bo albo mają go dość albo nie spełnia oczekiwań, dla mnie strasznie zaprzepaszczony potencjał.
1
@Yosemite Jeżeli chodzi o Mario, to uwielbiam tę historię :D