La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1110 Culés

0

Jako że człowiek się nudzi to do głowy w sytuacji naszego klubu przychodzi zazwyczaj letnie okienko transferowe.

Jakie pozycje powinny zostać wzmocnione w Barcelonie , gdzie mamy największe braki , na jakiej pozycji mamy zbyt dużo zawodników i nie jesteśmy zagwarantować im regularnej gry a kto nas zawodzi i powinien odejść definitywnie .

Koeman wraz z zarządem będzie miał ciężki orzech do zgryzienia z kilku powodów .
Pierwszy będzie zależał od tego czy Messi zdecyduje się przedłużyć ( wydaje mi się że nie a nawet jestem za tym by tak się stało ).

Od tej decyzji będzie zależalo czy ściągać środkowego napastnika czy nie a także będzie to miało wpływ na karierę Ousmana Dembele w Barcelonie . Stąd taka moja opinia , bo skoro Messi zostanie to wiadomo że ma pewne miejsce w składzie. Jeśli Ansu Fati odzyska swoją dyspozycję po kotuzji czego bardzo mu życzę no to albo Leo będzie grał na środku ataku i Dembele ląduje na prawym skrzydle albo Messi będzie zajmował na prezentacji składów pozycję PS i wtedy sciagamy środkowego napadziora .

Jeśli chodzi o skrzydłowych aktualnie w składzie znajdują się Ansu Fati , Dembele , Trincao a z drużyny młodzieżowej może wejść Konrad . Jest także Messi który na papierze zawsze zajmuje pozycję PS , w zwiazku z czym mamy 5ciu piłkarzy na dwie pozycje z czego z góry ( głównie przez własną dyspozycję) skreślony jest Trincao . Warto by dać teraz więcej minut Konradowi by przekonać się czy będzie można na niego stawiać w przyszłości czy podzieli los Trincao .
Potem pytanie padnie odnośnie ustawienia jakim bedziemy grac gdyż posiadamy 3ech pilkarzy na pozycję 10tki , po Leo jest to Griezman i Coutinho , którzy zawodzą , szczegolnie brazylijczyk ma jakąś blokadę i nie moze rozwinąć skrzydeł .

Kolejnymi pozycjami jest środek pomocy . Jako że już od dłuższego czasu jestem hejterem Busquetsa , najchętniej widziałbymgo w innym klubie , to samo Pjanic ( bezsensowny transfer ) . Jednak po pozbyciu się tej dwójki piłkarzy zostanie nam jedynie De Jong , Pedri a także piłkarze którzy nie przekonują jak Puiq i zagadka Fernandes ( liczę na jego wypożyczenie by zobaczyć co chłopak potrafi ). W obwodzie jest także nasz PO Sergi Roberto i wypożyczony Alena ( nie warto go jeszcze skreślać bo to dalej młodziutki piłkarz).
W lato przesunąłbym Roberto na stałe do pomocy i do dwójki De Jong , Pedri starał się dokupić typowego defensywnego pomocnika gdyż dla Moriby to jeszcze za wcześnie.

Kolejne pozycje do boki obrony . Najmniej ważna jest lewa strona obrony , ponieważ jaki LO by nie był to Alba musi grać i tak mimo braku formy . Nie dziwię się Digne'owi że chciał odejść. Uważam że kto by tam nie był jako zmiennik to i tak nie pokaże swojego pradziwego potencjalu ze wzgledu na bardzo rzadkie występy.
A co do PO to poprostu ściągnąłbym Emersona do rywalizacji z Destem , jestem zdania że poziom na tej pozycji byłby na bardzo fajnym poziomie .

Jeśli chodzi o stoperów to kierując się plotkami o pewnym transferze Garcii tutaj sytuacja jest jasna że więcej transferow nie potrzeba, choć sytuacja Umtitego biorac pod uwagę jego problemy zdrowotne zdecydowanie się pogorszy przy pozostaniu Pique , gdyż spadnie na miejsce nr 5 w hierarchii stoperów .

Sytuacja bramkarza jest taka jak z lewymi obrońcami, rezerwowy nie będzie zadowolony skoro ter Stegen broni nawet w Superpucharze jak i Pucharze Hiszpanii .

Kogo byście ściągnęli a kogo byście się pozbyli definitywnie/na wypożyczenie?

0

@ShawnC Definitywnie bym pożegnał Coutinho, Firpo, Pjanicia, Trincao, Braitha, Aleñe i Antosia.
Kupić LO jakiegoś, który jednak będzie konkurencją dla Alby w miarę a nie dysproporcją 3 klas, albo niech tego Balde lub Mirandę dadzą jak to jest obecnie, środkowego napastnika bo doczekaliśmy czasów totalnej sraki gdzie na szpicy gra koleś którego szczyt możliwości to Leganes, jakiegoś Pivota w stylu Yaya toure albo Moribie dał szansę.
Fernandes i tak na wypożyczenie będzie chodził i jego bym wypożyczał bo to nowy Douglas.

0

@Coutinho007 no dobrze ale jeśli Leo zdecyduje się odejść to z nowym napastnikiem mielibyśmy trzech pilkarzy na trzy pozycje , włącznie z Leo jedynie czterech .

0

@ShawnC Nominalnego środkowego nie mamy, tzn mamy max na takiego kluby jak Elche a nie na Barcelone... Chyba, że Fati na ŚN i Konrad na LS pójdzie np i Dembele na PS jak Messi odejdzie. Przynajmniej były by skrzydła a nie eksprymenty że Griezmann nas tam raczy człowiek bez dryblingu i atakuje tylko lewą sam Alba..

0

@Coutinho007 mysle że Ansu ma zbyt blyskotliwy drybling by marnować go na środku.
Co do Grizmanna sie zgadzam że to nie jest skrzydlowy ale sprawdza sie za napastnikiem do gry kombinacyjnej .

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?