La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1062 Culés

konto usunięte

3

Bayern prowadzi jedną z najlepszych polityk transferowych wśród klubów z czołówki. Upamecano jeśli nie zniszczą kontuzje to będzie zapewne wzmocnieniem na lata dla Bawarczyków. Im naprawdę rzadko przydarzają się spektakularne wtopy. Potrafię przypomnieć sobie tylko Sancheza. Zwłaszcza dobrze opanowali swoje podwórko. Jeśli w bundeslidze ktoś błyszczy to wiadomo, że wkrótce Bayern go ściągnie. Tak jest od lat. Odchodzą od wielkich transferów skupiając się na wyróżniających się graczach za rozsądną kasę. Tak ściągnęli Goretzke, wcześniej Thiago czy chociażby topowego wówczas Vidala. Coman i Gnabry to kolejne perełki. Odkrycie Daviesa to wisienka na torcie. Upamecano to jakby ukoronowanie dobrego zarządzania. W tych czasach kluby liczą pieniądze i zaciskają kieszenie, a Bayern wykłada ze spokojem 40 baniek na stopera.

2

@Ratamahatta Ja ich nie lubię ze względu na ich politykę podkradania swoim rywalom. Wiem, że jest to uczciwe itp. Ale nie podoba mi się to.

konto usunięte

2

@Ratamahatta Hernandez za 80 mln też miał być zbawieniem obrony i jak to wyszło? w pucharze niemiec już ich nie ma. W Lidze stracili przeszło 25 bramekJak tam Sane? itd. Gnabry pod forma Coman obecnie wiadomo co

2

@AlexDark00 Barcelona robi to samo, z tym ze w Hiszpanii dwa kluby maja marke by sobie na to powolic i dlatego Blaugrana nie wyciaga pilkarzy z Realu, a Krolewscy z Barcy (z reguly). Za to z Valencii, Atletico, Sevilli itp. juz tak. Gdyby nie bylo Realu - badz vice versa - to sytuacja bylaby lustrzanym odbiciem tej z Niemiec.

0

@YoNoEntiendoNada Czy ja wiem. Wiadomo, że sprowadzimy kogoś z La Liga, bo to nie uniknione, ale nie tak jak Bayern. Lewy z Borussi za free, Goretzka z Shalke za free, teraz Upamecano, Neuer z Shalke, Sule z Hoffenheim, Hummels itp. A w Barcy ilu masz piłkarzy z La Liga? Alba, swego czasu Villa, Firpo, Griezmann (za gruby hajs) . Jest roznica

konto usunięte

1

@AlexDark00 Mathieu, Rakitić, Turan, Aleix Vidal, Gomez, Alcacer, Denis Suarez, Lenglet, Griezmann, Neto, Firpo i to wszystko nazwiska z ostatnich sześciu lat. Dla mnie nie ma różnicy, różnica jest wyłącznie w nieudolności zarządu, który lubi za każdego zawodnika przepłacać, ale to nie zmienia wykupowania wyróżniających się Zawodników.

1

@AlexDark00 Patrzac tylko na tych najmocniejszych rywali (wylaczajac Real) od 2008 roku, to: Alba, Villa, Griezmann, Arda Turan, Ivan Rakitic, Aleix Vidal, Clement Lenglet, Andre Gomes, Dani Alves, Paco Alcacer, Jeremy Mathieu, Adriano, Seydou Keita. 13 graczy.

Bayern: Tim Borowski, Mario Gomez, Luiz Gustavo (przyszedl z Hoffenheim, nie z powaznego rywala, ale za 16mln, wiec wlaczylem go do zestawienia), Manuel Neuer, Mario Mandzukic, Dante, Claudio Pizarro, Mario Goetze, Robert Lewandowski, Joshua Kimmich, Mats Hummels, Serge Gnabry, Niklas Sule, Leon Goretzka, Benjamin Pavard, Nubel, Michael Cuisance i Upamecano. 18 graczy.

W Bayernie wlaczylem Sule, ktory nie przychodzil z potentanta, tylko z Hoffenheim, oraz Pavarda, ktory walczyl o utrzymanie w lidze, a w Barcelonie nie wlaczylem Firpo, bo jak pisalem, patrzylem tylko na graczy z Sevilli, Valencii i Atleti, ktore w roznych latch nawiazywaly walke o czolowe pozycje (zwlaszcza, gdy Valencia miala takiego Albe czy Ville). Po dolozeniu Firpo i Claudio Bravo z Betisu i Sociedadu, odpowiednio, mamy 18-15 dla Bayernu.

Czyli zarzut w strone Bayernu o podkradaniu graczy rywali w lidze to troche mit.
Naciagane 18 takich transferow do 15 w ryealizacji Bayern vs Barca pod katem kupowania czolowych badz obiecujacych graczy ligowych rywali. W rzeczywistosci, mniej wiecej 15-13 dla Bayernu.

@Khajio Dokladnie!

konto usunięte

1

@YoNoEntiendoNada Ja bym wykreślił Gnabrego z tej listy. Przeszedł z Arsenalu do Werderu wyłącznie dlatego, że Bayern chciał go u siebie. Dlatego też dorzucili się Bremeńczyką (którzy też go chcieli) do tego transferu, w zamian za przymus gry i śmieszną kwotę odkupu. To było prawie jak wypożyczenie.

0

@MarioVeB!Heh Gnabry?! To że jest obecnie pod formą nie przekreśla jego umiejętności. Gość był kluczową postacią jeszcze niedawno i strzelał mnóstwo bramek (a słabsza forma każdego prędzej czy później dopada). Sane i Gnabry mają po 25 lat i Bayern będzie miał jeszcze dużo pociechy z nich, Coman jest jeszcze młodszy. To że kupili jednego Hernandeza za 80M nie znaczy że nadal nie prowadzą świetnej polityki transferowej. Jeżeli potrafisz ściągnąć m.in najlepszego obecnie piłkarza na świecie za darmo to i od czasu do czasu można sobie pozwolić na kogoś droższego więc przykład Lucasa jest tutaj nie na miejscu (tym bardziej że to wciąż w miarę młody piłkarz i ma wiele lat gry przed sobą). Co z tego że w lidze stracili 25 bramek skoro i są na 1 miejscu w tabeli z przewagą 4 punktów i w dodatku 1 zaległym meczem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?