- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1177 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
66 odpowiedzi
Ilka
7
A po ciężkiej pracy dobry lodzik :) https://zapodaj.net/images/a19fde8b97e2d.jpg
24 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1177 Culés
21
Ech, panowie. Przerąbane to życie, tak się nie da grać, nie z tym trenerem. Spójrzmy jak on partaczy taktycznie nasze spotkania.
Pierwszy błąd - dlaczego kazał Messiemu tutaj smyrać piłką obrońcę rywala? ( http://prntscr.com/102xzbz ) Kompletnie bezsensowne zagranie taktyczne. Z rożnych jesteśmy przecież słabi, więc nie wiem skąd ten pomysł, aby tutaj o nie walczyć.
Ale dalej no, zobaczmy tą sytuację, 21 minuta ( http://prntscr.com/102xd20 ). Każdy normalny menadżer by powiedział Grizziemu, aby strzelał w bramkę. Tymczasem genialnym pomysłem Koemana jest strzał w trybuny! Masakra.
Podobnie tutaj ( http://prntscr.com/102xkp4 ). Klopp by nakazał: "inaczej strzel, nie daj sobie zablokować" albo "podaj komuś". Tymczasem Holender kazał Dembele ładować niecelnie z takiej odległości.
Kanalia nawet rodakowi źle podpowiedział. Normalny, dbający o drużynę wódz, by kazał ładować obok bramkarza. Ale my mamy diabła wcielonego. Korzystając więc z podpowiedzi Koemana, de Jong załadował prosto w golkipera ( http://prntscr.com/102xpi7 ). Potem jeszcze nie przyjęliśmy prawidłowo zdobytej bramki z dobitki, bo Ronald nie chciał.
Zresztą, nasz szkoleniowiec nawet w takich okazjach zawodzi ( http://prntscr.com/102xt17 ). Xavi od razu, by tam nas tak ustawił, że Messi podałby normalnie do Antułana lub walił w bramkę.
Kompromitacji ciąg dalszy ( http://prntscr.com/102xvu9 i http://prntscr.com/102y20z ). Ferguson: "Dembele wykończ to jak koleś rzeczywiście warty 100 baniek!". Barceloński "trener": "Ousman w bramkarza dawaj". Brak słów.
Tak samo jak tutaj: http://prntscr.com/102y4e7 . Dlaczego Koeman zakazał Lionelowi wykorzystać tej szansy? Nie wiem, ja bym pozwolił.
A to tylko wisienki na torcie, nie pokazałem wszystkich strzałów. Nie wspomnę również ile razy kazał im źle podawać, zawsze w ostatnim momencie akcji. Szkoda strzępić twarzy przy okazji tej decyzji, aby Lenglet miał faulować rywala w polu karnym. Z takimi założeniami taktycznymi, to my daleko nie zajedziemy, więc tam @VamosRakieta skończ Holendra tłumaczyć, skoro jego pomysły są takie badziewne.
5
@sebasek99 zgadzam się z tobą. Kiepski motywator (nawet na takiego wygląda podczas meczów jakby interesowało go tylko picie wódki) że jego zawodnicy ciągle podejmują błędne decyzje na boisku i mają problemy z koncentracją.
4
@sebasek99 bardzo fajny koment :) ale i tak Cie zjadą, że wina trenera:(
4
@sebasek99 z tym karnym założenie taktyczne poniekąd rozumiem, bo chodziło żeby ter Stegen nie umarł z zastania w bramce. Tylko dlaczego mu kazał nie obronić?
1
@arasz1819 Xavi by inaczej podszedł do tej sytuacji, lepiej. Holender chyba liczył na efekt zaskoczenia i jak widać się przeliczył.
3
@sebasek99 Po tak celnych uwagach zmieniam zdanie na temat trenera Barcy - Koeman out! :P
2
@norbi77 Popieram! Może następny odblokuje naszym trafianie do bramki.
1
@sebasek99 ale wiesz że to bzdura co napisałeś. Tak można każdego trenera rozgrzeszyć. Kto bronił wykorzystać setki Leo w pamiętnym rewanżu z Liverpoolem? Kto bronił wykorzystać setkę Dembele w samej końcówce pierwszego meczu z Liverpolem... to co wtedy nie byłoby ValverdeOut?
Tu nie chodzi o wykorzystanie lub nie konkretnych sytuacji, ale o to że ten człowiek wlasciwie nie poprowadził do żadnego zwycięstwa z drużyną na poziomie europejskim (no raz z Juve sie udalo), w każdym z tych meczów wyraźnie przegrał ze swoim vis a vie pod kątem taktycznym. Koeman nie potrafi osiągnąć równowagi pomiędzy atakiem a obrona. Cieszycie się że gramy ofensywnie, że stwarzamy sytuację jak przez to pogorszyła się zdecydowanie gra obronna. Tu nawet nie chodzi o pojedyńcze błędy ale o brak połączenia lini obrony z pomocą. Tu nie ma asekuracji, podwajania, przekazywania krycia. Pomoc teraz jest bliżej formacji ataku i są kosmiczne dziury przed linią obrony. I to jest pole właśnie Koemana który za cel postawił sobie poprawienie stylu, a nie umiał przy tym zapewnić odpowiedniego poziomu w destrukcji.
Rozumiem że jako kibice Barcy chcemy oglądać atrakcyjny ofensywny futbol, ale to nie może być stawiane ponad wyniki.
Ktoś kiedyś powiedział że atakiem wygrywa się mecze a obrona mistrzostwa. Niestety Koeman zapomniał chyba o drugiej części tej sentencji.
0
@Bobo25 A z drugiej strony można rzucać od lewa do prawa "brakiem pomysły", podczas gdy to się w żaden sposób nie broni, ponieważ te akcje jednak robimy, mamy ich dużo, co jest przecież przeciwieństwem "braku pomysłu". Ten post jest odpowiedzią na takie zarzuty, jak i na rzekomą pustotę tych 20 oddanych dzisiaj strzałów, bo to nieprawda.
Natomiast problem defensywny w koncepcji Koemana występuje, tego nie zaprzeczę. Łatwo można jednak to skontrować specyfiką gry Barcelony. Obrońcy stoją wysoko, aby wspomagać nas w utrzymaniu piłki, za Guardioli grało się przecież tak samo i tak wygląda właściwie ustawienie każdej drużyny, próbującej dominować, kontrolować piłkę. Jednakże to oczywiście układa okazję do kontry dla rywali. Zwłaszcza że właśnie pomocnicy bardziej skupieni są na kreacji oraz generalnie na ofensywie, taką też mają specyfikę - de Jong i Pedri to przecież nie są ludzie skrojeni do gry w destrukcji, najlepiej sprawują się w fazie ataku. A kim można ich zastąpić? Puig to ten sam charakter, Moriba jest młody i nieograny, Pjanic cieniuje.
Poza tym coś za coś. Nie da się zrobić idealnej taktyki, gdzie broni się rewelacyjnie, jednocześnie tworzy się multum szans bramkowych. Koeman idzie bezkompromisowo, stawia na atak. Moim zdaniem słusznie, ponieważ ciężko z aktualnej kadry ulepić solidną defensywę. Obrońcy nie są w formie, a pomoc nie ma atutów na tej płaszczyźnie.
0
@sebasek99 "Koeman idzie bezkompromisowo, stawia na atak. Moim zdaniem słusznie...".
I tu się kompletnie nie zgadzamy. Przez tą bezkompromisowość przegrywamy najwazniejsze mecze i tym samym sznase na jakiekolwiek zdobycze w tym sezonie.
0
@Bobo25 Inni za takie podejście są chwaleni...
Gdybyśmy kończyli co najmniej połowę tego co stwarzamy, to byśmy byli w całkiem innym miejscu.
0
@sebasek99 gdyby każdy zespół kończył połowę stwarzanych sytuacji to byśmy nie oglądali futbolu tylko hokej (chodzi o wyniki).