La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 603 Culés

10

Chce nawiązać do tego całego bum na rywalizację Mbappe vs Håland. Moim zdaniem popadamy troszkę w hura optymizm patrząc na nich jak na następców C.Ronaldo i Messiego. Szukamy też na siłę nowej rywalizacji. Z jednej strony postronni kibice nie związani z Barcą, czy Realem byli momentami zmęczeni ta rywalizacją obu i dominacją nad resztą. Przyznawanie złotych piłek na przemian jednemu i drugiemu itp. Jak ja patrzę na sprawę? Moim zdaniem tego co dali nam Messi C.Ronaldo nie da się narzucić Mbappe i Hålandowi. Wręcz nie można od nich wymagać, że z miejsca wejdą w buty C.Ronaldo, Messiego i będzie nowa era, nowa rywalizacja po pierwsze dlatego, że era Messiego i Crisa była przed ponad dekadę. Ciężko będzie się utrzymać na topie przez dekadę takim piłkarzom jak Håland, czy Mbappe biorąc nawet pod uwagę skalę ich talentu, która jest ogromna. Nie chce mi się wierzyć, że Norweg utrzyma taką formę strzelecka w LM, że za 10 lat łyknie Raula, Lewandowskiego, Messiego, czy Ronaldo. Druga sprawa Mbappe jest spektakularny, ma status ''cracka'', ale nie jest powiedziane, że za 3-4 sezony jak wygra LM z Realem np, czy z PSG nie przestanie mu się chcieć. Tak jak to miało miejsce z Ronaldinho przez 3-4 sezony wymiatał, rozkochał nas w sobie, zwłaszcza kibiców Barcy. Po wygraniu LM w 2006 zaliczył nieudany mundial i regres. Håland gość ma ''gol'' jednak w mojej opinii nie utrzyma tego poziomu na dłuższą metę. Wiele będzie zależało też od tego gdzie obaj trafią, bo to, że Håland zrobił się za duży na BVB to jasne i prędzej, czy później zmieni klub czy to na Real, czy to na Barce, czy pójdzie grać do premier league. To melodia przyszłości. Póki co sami nakręcamy coś co może się dopiero narodzić. Może zamiast wymagać kolejnej rywalizacji, która nas za jakiś czas zmęczy, warto wpuścić do futbolu troszkę świeżego powietrza i niech te złote piłki wygrywa raz Lewandowski innym razem Mbappe po nim ktoś inny. Zamiast na siłę chcieć rywalizacji 2-óch piłkarzy może niech ta rywalizacją rozłoży się na 4-5 piłkarzy niekoniecznie to musi być era Mbappe i Hålanda, bo przecież tak piękna była era Messiego i Ronaldo. Era moim zdaniem nie do powtórzenia.

2

@AmigoBlancos Już przecież było że Vinicius i Fati będą konkurowali jak CR i Messi :D jak się skończyło każdy wie, Vini zdecydowanie nie wskoczył na ten poziom, a Fati wielka niewiadomo po kontuzji. O kolejnej takiej rywalizacji to można mówić po 3-4 latach gdy dwójka zawodników będzie nadal wymiatała a nie tak po sezonie/dwóch.

1

@Jakchcesz Vinicius miał wskoczyć na światowy poziom? Chyba, tylko według kibiców Realu.

2

@daniel32778
Robinho w Realu swego czasu moim zdaniem robił większe rzeczy, niż obecnie Vinicius Jr.

konto usunięte

0

@AmigoBlancos Messi, drogi amigosie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

0

@AmigoBlancos oni już mają 3 razy lepsze statystyki w lm w porównaniu do Messiego i Ronaldo w ich wieku , w lidze zresztą podobnie.

0

@AmigoBlancos
na ten moment haaland w LM ma już 18 bramek a to ledwie 2 sezony, wg mnie spokojnie przescignie raula i lewandowskiego, i przebije też granice 100 goli

możemy sprawdzić ten post za 5-6 lat i zoabczymy w jakim miejscu będzie on wtedy:)

1

@AmigoBlancos A jego kariera w Realu była na dość średnim poziomie. Vinicius już 3 sezon w Realu uczy się strzelać na bramkę. Jeśli tego nie poprawi, to nie osiągnie nawet poziomu Robinho.

0

@AmigoBlancos Raula to on lyknie za 6 sezonow a nie 10.

1

@AmigoBlancos na ten moment właśnie, patrząc na Haalanda wydaje się, że będzie ładował bramki co roku seriami, wszystko na to wskazuje...on nie wygląda jakby je strzelał z przypadku czy z powodu jakiejś chwilowej eksplozji formy.. widać, że jest świetny w tym co robi i jestem nieco zdziwiony twoja opinia że miałby nie przegonić chociażby Raula

0

@AmigoBlancos oczekiwać należy że jak będą zdobywać bramki i cieszyć oko grą. W niczyje buty wchodzić nie mogą, niech mają własne dobrze dobrane.
Moim zdaniem to Ci dwai wybiorą rywalizację na wyspach, w Anglii im lepsze kontrakty zaproponują no i liga jest silniejsza. Więcej drużyn gra na wyższym poziomie.

0

@leomessi1710
Słowo klucz ''na ten moment'' na ten moment strzela i tak jak mówię ma ''gol'' co będzie za 2-3 lata tego nie wiemy. Może będzie śpiewka, że był 2 sezony temu taki Håland co strzelał w LM jak nakręcony, a potem zgasł. Na pewiem poziom wejść łatwiej, niż go utrzymać.

0

@lucca87
Mimo wszystko uważam, że ciężko będzie mu wbić 100 bramek w LM. Musiałby utrzymać poziom, przez kolejnych 5, 6, czy nawet 7 sezonów, a to jest trudne, jak wiemy.

0

@AmigoBlancos słowa kluczowe to jednak "nie wiemy" bo napisałeś "nie chce mi się wierzyć" a jednak w Salzburgu strzelał i w BVB strzela i widać, że nie jest to przypadek, ale jedno jest wiadome na pewno, za kilka lat wszyscy będziemy w tej kwestii mądrzejsi ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?