La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1391 Culés

8

"Jerzy Niemczuk, scenarzysta serialu "Ranczo" - jednego z najpopularniejszych rodzimych formatów komediowych, o którego powrocie wciąż się spekuluje - opowiedział o kulisach produkcji.

— Przez jakiś czas spotykaliśmy się pretensjami ze strony PiS-u. Chodziło przede wszystkim o postać wójta. Wiele osób uznało, że to typowo "pisowski" polityk i że się z niego wyśmiewamy — mówi scenarzysta serialu. — Staraliśmy się unikać prostych połączeń i przełożeń. Wiem, że fanem serialu jest Jarosław Kalinowski, a minister Anna Streżyńska też przyznawała się do tego w wywiadach — dodaje."

:D

4

@macio_944 podobno scenarzyści musieli mieć w swoich pokojach portret prezesa Jarosława oprawiony w ramkę, krzyż oraz polską flagę, inaczej scenariusz nie zostałby dopuszczony do reżysera.

6

@Jakchcesz :D

Swoją drogą dziwi mnie nieco, że niby wójt to typowy pisowski polityk. Z jednej strony patrząc na cwaniactwo i posiadanie totalnie w tyłku obywateli - zgoda. Ale z drugiej strony większość osób z PiSu raczej nie kryje się z wiarą, co niedziele do kościółka i kreują się na obrońców wiary i katolicyzmu. A wójt wręcz przeciwnie, nie krył się z tym, że jest ateistą. Poza tym wójt też często się wykazywał sprytem, podczas gdy przeciętny poseł PiSu raczej do sprytnych nie należy, bo wszystko idzie z góry...

4

@macio_944 Nie chodzi pewnie o porównanie 1:1 poglądów. Bardziej o trafianie w gusta niższych klas, by ich poparli. W serialu masz piwa i wino z ich hasłami wyborczymi, spoty wyborcze w rytm disco polo, postulaty oparte na tym co chcą ludzie usłyszeć a nie co należy zrobić. Taki tani populizm wycelowany w tych, których w społeczeństwie jest najwiecej

4

Według mnie wójt to typowy reprezentant PSLu. Partii "obrotowej", poniekąd konserwatynej, ale z SLD koalicję stworzyć jest ok. Partii, która układa się z każdym, tylko po to żeby utrzymać, bądź też zyskać nowe synekury.
No i to, że jest to partia z obszarów wiejskich.
Natomiast jak kogoś z PiS zabolało, czyli się upodobnili.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?