La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1118 Culés

konto usunięte

5

Zespoły z Serie A strasznie zdziadziały, trzeba to przyznać.

W ostatnich 10 latach, to 0 triumfów włoskich ekip w Lidze Mistrzów. Juventus dwukrotnie pojawił się w finale, jeden wybryk Romy z półfinałem i w sumie to tyle. Teraz Stara Dama jest jeszcze słabsza niż te 4-5 lat temu. Co prawda uważam, że Porto przejdą (chociaż to nie jest pewne, ale to tylko moje przewidywania), ale Juventus przy najbliższej okazji dostanie od kogoś w łeb i to konkretnie. W ćwierćfinale już zespołów na poziomie Smoków nie będzie, tylko solidniejsze ekipy. Lazio i Atalanta nie były faworytami w swoich meczach i ciężko tutaj je winić. Jednak to tylko pokazuje niemoc włoskich ekip w europejskich pucharach. Ostatni raz triumfował Inter w sezonie 2009/10... Także już trochę czasu minęło. Od tamtego czasu: 6 wygranych hiszpańskich ekip, i po dwie angielskie, i niemieckie.

Problem może leżeć w trenerach. Na 20 ekip w Serie A, aż 17 zespołów prowadzi włoski trener. Umówmy się - Włosi królowali już dawno temu. Np, taki Inter. Moim zdaniem posiadają bardzo silny skład, ale mają również trenera, który w Europie się błaźnił z Juventusem, Chelsea i teraz robi to samo w kolejnej drużynie. Jestem pewny, że niebieska część Mediolanu z lepszym trenerem mogłaby grać na poziomie ćwierćfinału Ligi Mistrzów. O reszcie ekip z włoskiego topu można powiedzieć podobnie. Wydaje się, że Ci trenerzy jakby nie rozwijali się razem z futbolem, który od momentu, kiedy Serie A była najsilniejszą ligą na świecie się mocno zmienił. Teraz rządzi nowoczesna, ofensywna piłka, a nie defensywa, podkreślanie taktyki czy momentami nawet słynne catenaccio. Niemiecka, nowoczesna szkoła przejmuje pałeczkę - Klopp, Nagelsmann, Tuchel, Flick... I dopóki Włosi nie wyciągną wniosków, albo do najmocniejszych ekip z Serie A nie zawitają nowocześni trenerzy, dopóty marazm tej ligi będzie trwał.

2

@Yosemite tam się gra na stojąco, siermiężna piłka, a po 60. minucie już się tylko leży na boisku.

3

@Yosemite Europa Europą, ale mam nadzieję, że to w końcu ten sezon, kiedy nastąpi detronizacja Juve we Włoszech. Kiedy jak nie teraz?

konto usunięte

4

@VamosRakieta Niestety. Tylko kilka ekip gra fajnie w piłkę. Reszta prezentuje strasznie ślimaczy i mozolny futbol. Jednak w trenerach też leży część winy. Mi się naprawdę skład Interu podoba. Uważam, że mają bardzo silny zespół, a jednak w Europie się błaźnią. Fachowiec z tą drużyną mógłby namieszać nawet w Lidze Mistrzów, a ligę przy tak słabym Juventusie wygrałby w cuglach.

Na pewno jest delikatna poprawa w tej lidze względem 10-15 lat, kiedy był większy nacisk na defensywę niż obecnie. Jednak nadal jest to dalekie od ideału i nawet w Ligue 1 grają przyjemniejszą dla oka piłkę.

@damianex10 No chociaż tyle oczekuję od tego sezonu Serie A, że w końcu Interowi się uda, bo nie widzę innego kandydata na ten moment. :D

4

@Yosemite liczę na Inter albo Milan w tym sezonie. Niech odbiorą Scudetto Juve.

1

@Yosemite
TRAFNE SPOSTRZEŻENIE

zawuażyełm też że liga angielska też miała okres gdzie niby byli dobrzy piłkarze ale w LM jak na swój potencjał się kompromitowali

co się wtedy stało w anglii - zatrudnili trenerów z kontynentu znanych - Guardiola, Klopp, Mourinho i jeszcze kilku innych i co prawda dało to od tamtego czasu 1X LM, ale zespoły angielskie już nie kompromitowały się odpadając w 1/8 LM prawie w komplecie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?