La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1559 Culés

konto usunięte

3

Na jednej z grup piłkarskich natrafiłem na pomysł utworzenia tzw „Ligi Grupy Wyszehradzkiej”. Gdyby coś takiego zostało na prawdę zorganizowane, to w końcu ta grupa do czegoś by się przydała. Poziom polskich klubów mógłby się podnieść. Niżej zamieszczam 20 zespołów według punktacji UEFA, które znalazłyby się w tej lidze na chwile obecna.

Według rankingu klubowego UEFA brałyby w niej udział:

1. Slavia Praga (CZE) – 36,500

2. Viktoria Pilzno (CZE) – 33,500

3. Sparta Praga (CZE) – 17,500

4. Legia Warszawa (POL) – 16,500

5. Ferencvarosi TC (HUN) – 13,500

6. FC Fehervar (HUN) – 11,500

7. Slovan Liberec (CZE) – 8,000

8. Slovan Bratysława (SVK) – 7,500

9. Spartak Trnava (SVK) – 7,500

10. FK Jablonec (CZE) – 7,000

11. Lech Poznań (POL) – 6,000

12. Honved Budapeszt (HUN) – 5,500

13. AS Trenczyn (SVK) – 4,500

14. Piast Gliwice (POL) – 4,000

15. Mlada Bolesław (CZE) – 4,000

16. MFK Ruzomberok (SVK) – 3,000

17. Jagiellonia Białystok (POL) – 2,500

18. Sigma Ołomuniec (CZE) – 2,500

19. Cracovia (POL) – 2,250

20. FC Zlin (CZE) – 2,000
A tu mapka z lokalizacja klubów:
https://zapodaj.net/2949e17304377.jpg.html

Moim zdaniem miałoby to sens, ale wątpię, ze do czegoś takiego dojdzie, a jak już to na pewno nie w przeciągu 5 lat.

1

@DaPi Uwaga, przewiduję przyszłość. TVP: "4 polskie drużyny w Europejskich Pucharach! Kolejny Wielki Sukces Rządu!"

0

@DaPi To coś jak Ronaldo. Nie możesz wygrać międzynarodowej nagrody? Stwórz sobie własną.

0

@DaPi nikt tego nie będzie oglądać, i nie podniesie poziomu naszych drużyn. Powiem więcej, jeśli to powstanie, to może być to kolejny powód do wstydu jeśli się okaże, że nasze drużyny będą na szarym końcu

0

@DaPi Ej, to nawet ciekawy pomysł.

0

@DaPi Oczywiście, że to nigdy nie powstanie. UEFA się na to nie zgodzi, a jak zrobią to sami to zostaną wykluczeni/zawieszeni.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?