La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 847 Culés

konto usunięte

13

Po raz kolejny widzimy że Barcelona gra duzo lepiej kiedy zagęszcza środkową linię. To zaczęło się od czasów Valverde gdy po odejściu Neymara i kontuzji Dembele musiał kombinowac z ustawieniem. W takim graniu jak wczoraj dużo lepiej czuje się Busquets, który może skupić się na rozegraniu piłki a nie na ściganiu się z rywalami. Powroty Messiego wczoraj w pierwszej połowie były epickie i jak inaczej wyglądał zespół w defensywie. Mając więcej ludzi do gry w środku pola możemy fajnie operować piłką ale też szybciej przechwytujemy ją i tworzymy sobie sytuacje. Dlatego ja zawsze byłem zwolennikiem przesunięcia Griezmanna do środkowej linii bo wtedy zyskujemy piłkarza w grze defensywnej ale także w grze kombinacyjnej.

0

@Janiama
to jakie ustawienie 3-5-2 teraz myslisz aby grać?

konto usunięte

1

@lucca87 Może być też 4 4 2 wtedy gramy wysoko bocznymi obrońcami a asekurują ich środkowi pomocnicy. Myslę że na słabsze zespoły szkoda 5 obrońców w składzie mając całkiem fajny potencjał ofensywny.

1

@Janiama Griezmann ma idealne warunki by grać w środku pola.

0

@Janiama
oki tylko kogo bys widzial wtedy w lini pomocy? jaki skład?


konto usunięte

1

@lucca87 Może być Busi, de Jong, Pedri a przed nimi Griezmann. Myślę że to mogłoby fajnie wyglądać pod warunkiem że wszyscy pracują równo na boisku.

0

@Janiama
a przed nimi w ataku dembele i messi
można byłoby wypróbować

0

@Janiama Ale Griezmann nie grał stricte w środkowej linii. Wystarczy włączyć sobie choćby skrót jego występu. Na początku po wejściu grał głównie jako lewy napastnik wchodzący w środek ataku. Asystę miał idealnie z miejsca w którym najczęściej był widoczny. Dopiero w dogrywce gdy trzeba było wspomóc defensywę zszedł bardziej do środka i wtedy było go trochę więcej w pomocy, ale i tak miał tendencję do schodzenia na lewą stronę. Na pewno nie zagrał jako typowy pomocnik, a to że czasami wejdzie na pozycję nr 10 to nic dziwnego bo tak gra od kilku lat. Koeman nie zagęścił bezpośrednio środka pola bo teorytycznie w pomocy wciąż było 3 zawodników. Ale dzięki wahadłom, pośrednio Busi, De Jong i Pedri wraz z Messim mogli skupić się na środku bo boki były obstawione. Tak naprawdę licząc wprost to w żadnym momencie nie graliśmy 4 pomocnikami w środku.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?