La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 592 Culés

konto usunięte

1

Dziwne to jest, bo np. aby Barcelona wygrywała w LM to musi naprawdę dominować nad rywalem i po prostu prowadzić swoją grę, a taki Real np. może nie grać zbyt wiele i awansować dalej.

2

@Kurkmen Wydaje mi się, że wystarczy trafić do bramki więcej razy niż przeciwnik, ale mogę się mylić :pp

1

@Kurkmen
Mental i mimo całego mojego szacunku do Leo, lepszy kapitan, aaa no tak i sędziowanie :D

konto usunięte

1

@blodziakk ale chodzi o to że oni mentalnie są kilka poziomów wyżej w LM. Nie ma co nawet w tym kontekście dyskutować.

1

@Kurkmen Dlatego że Barcelona przez swój styl prowadzony przez lata nie może na boisku cierpieć i być zależna od tego czy przeciwnikowi w danym meczu akurat wpadnie setka czy nie. Dlatego po meczu z PSG u nich wiele osób było zadowolonych ale też rozgoryczonych. Bo to był mecz w którym grała Barcelona, agresywna i grająca swoją piłkę, nie oddawała terenu tylko sama narzuciła tą grę. Albo wrócimy do gry opartej na duszącym pressingu, gdzie środek pola to mózg albo w LM będziemy odpadać w kompromitujący zespół

konto usunięte

1

@AmigoBlancos no właśnie chodziło mi o mental całego zespołu. Barcelona musi zagrać wybitnie, aby przejść dalej, a Real mimo słabej gry dość często prześlizguje się dalej.

konto usunięte

0

@sebo939 właśnie brakuje tego wyrachowania i zmiany podejścia do gry w LM. Takie coś działa w LaLidze, ale w LM od kliku lat jesteśmy leszczami, a nadal nikt nie próbuje nic z tym zrobić.

1

@Kurkmen Kwestia mentalu, widać już poprawę pod tym względem ale dosyć często mogliśmy obserwować u naszych zawodników jakąś dziwną zapaść kiedy im nie wychodziło, przestawali próbować. Real pod tym względem był(lub jest jak kto woli xD) zupełnym przeciwieństwem Barcy, próbują do końca a może jakiś Ramosik z dyni trafi

2

@Kurkmen Mimo olbrzymiej sympatii do Leo to Ramos zjada go pod każdym względem jako kapitan. Myślę, że gdyby jakiś silny charakter był kapitanem to wiele rzeczy by było inaczej.

0

@Kurkmen My kiedy wygrywaliśmy LM graliśmy swoją piłkę a nie na zasadzie cofanie sie za podwójną gardą i przyjmowania ciosów. To na dłuższą metę z reguły kończy sie źle. Mental tak samo, u nas z reguły jak coś siada to na amen. Wystarczy zestawić to z Messim vs PSG. W pierwszej połowie latał jak za dawnych lat, piękny gol go napędził, aż do karnego którego nie trafił. Już wtedy wiedziałem że to jest koniec występu Leo w tym meczu. W drugiej coś tam próbował ale to już nie było to, pod koniec już sie tylko snuł po boisku. Z Liverpoolem podobnie, do momentu gdy dwumecz układał sie względnie spokojnie to nawet na Anfield szarpał, po 2:0 już przestał...

konto usunięte

0

@sebo939 no i przez tą jednowymiarowość jesteśmy tam gdzie jesteśmy obecnie w LM, czyli na marginesie. Trzeba być przygotowanym na to, że mecze z czołówką będą wymykać się spod kontroli i umieć zmienić taktykę / nastawienie w trakcie. Barcelona obecnie jest bardzo prostym zespołem do rozszyfrowania. Na La Ligę to jeszcze działa, a na LM jest to już zdecydowanie za mało.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?