La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1110 Culés

2

Dla mnie dzisiaj Koeman powinien wyłączyć z gry Kroosa. De Jong powinien mieć zadanie za nim cały czas biegać i mu przeszkadzać. To jest mozg Realu od kilku lat. Doskonały pomocnik, bez niego Real nic nie rozegra.

0

@Matt_i1992
Jak Kross ma piłkę i więcej miejsca, to obrona wystarczy, ze zrobi 2-3 kroki do tylu i już nie rzuci takiej piłki jak z Liverpool. Według mnie dużo ważniejszy jest Modric, gość jest wszędzie, jest kapitalny z piłka i bez niej.

0

@Matt_i1992 Tempomat Realu. Pomocnik regulujący tempo gry, dobry przegląd pola. Barcelona powinna mieć w środku pola kogoś takiego, po odejściu Xaviego mieliśmy przez moment Arthura, ale poza Puigiem nie mamy rozgrywającego. Verratti mógł przyjść zamiast jednego z niewypałów :/

1

@Barca_Big_Moment dla mnie akurat Arthur to była pomyłka. Żałuję bardzo że swojego czasu nie ściągnęliśmy Gundogana z Borussii, gdy jeszcze była okazja. No i jak mówisz - Verratti.

No ale z Bartomeu co mogliśmy zrobić?

0

@ObiektywnyKibic121 ale ja nie mam na myśli meczu z Live, on ogólnie jest mózgiem. Modrić tez, ale Kroos uważam że daje znacznie więcej Realowi obecnie niż Chorwat.

0

@Matt_i1992 akurat Bartomeu potrafil ogarnac dobry transfer

2

@ObiektywnyKibic121 Modrić i Kroos jak swego czasu Xavi i Iniesta stanowią duet, który wzajemnie się uzupełnia. Oboje mają inne zadania i wytyczne taktyczne, ale cel jeden zniszczyć środek pola rywala. Kroos to tempomat, reguluje tempo gry. Zapewnia zespołowi bezpieczeństwo, organizuje ekipę przy rozegraniu oraz decyduje do kogo ma być zagrana piłka. Modrić z kolei ma za zadanie szukać wolnych przestrzeni do podania, wchodzić do tzw korytarzy otwieranych przez Kroosa i szukać okazji do prostopadłych podań na skrzydła.

0

@Matt_i1992 Jak myślę, że gdyby PSG kupiło de Jonga i de Ligta, a po sezonie trafił tam Messi to byłby jakoś kosmos.

0

@ShawnC każdy prezydent byłby w stanie za takie pieniądze :P

0

@ObiektywnyKibic121 kij ma zawsze dwa końce. Jak obrona będzie się cofać to będą większe luki między formacjami w które będą wchodzić skrzydłowi Realu czy Modric. Formacje przeciwko tak dobrze grającym piłka rywalom muszą być zwarte i grać w miarę jak najbliżej siebie. Nie może być tak że linia obrony jest na 20/30 metrze a pomoc w okolicy środka boiska.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?