AmigoBlancos
Dołączył/a: kwiecień 2023
42 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Leo Messi ma 8 par oczu chyba takie piłeczki posyła w tym meczu... :)
6
Gdyby sutacja byla odwrotna tez tryskalbys jadem przez jakis czas w strone kibicow Chelsea zapewniam Cie... ;)
0
Mam oyranie na jakiej pozycji znajde kanal CT2 na dekoderach Netia? ;)
0
Karne w dwumeczu Barcy w LM? Dawno tego nie bylo, co powiecie na taki dreszczyk emocji za miesiac? ;)
0
Zgadza się, ale słuchając ich przeanalizowałem też trenerów z innych ligi i wychodzi, że trenera Anglika ze świecą szukać.
0
Właśnie sęk w tym, ze chodzi mi o Anglika, a nie o Brytyjskiego... :)
3
Tak się ostatnio zastanawiałem nad tym, czy jest jakiś dobry uznany trener z sukcesami z Anglii. Bo na logikę nawet na wyspach o sile tej ligii stanowi :
ANGLIA:
Pochettino (Argentyna) Tottenham
Guardiola (Hiszpania) Man.City
Mourinho (Portugalia) Man.Utd
Klopp (Niemcy) Liverpool
Wenger (Francja) Arsenal
HISZPANIA:
Valverde (Hiszpania) Barcelona
Zidane (Francja) R.Madrid
Simeone (Argentyna) At.Madrid
WŁOCHY:
Allegrii (Włochy) Juventus
Sarri (Włochy) Napoli
NIEMCY:
Heynckes (Niemcy) Bayern
Stöger (Austria) Borussia
FRANCJA:
Emery (Hiszpania) PSG
Jardim (Wenezuela) Monaco
---
Gdzie Angielska myśl szkoleniowa? W głębokiej... Ok będę delikatny zapaści...
14
Był sezon 2008/09, majowy wieczór w Londynie na murawe wybiegły dwie ekipy Chelsea-Barca by bić się o finał LM obie po to by przejść do historii, Chelsea po to by 2x z rzedu zameldować się w finele LM z szansami na pierwszy w historii triumf w tych elitarnych rozgrywkach. Barca wciąż z szansami na pierwszy tryplet w historii. Chelsea wyszła na ten mecz zmotywowana i naładowana. Co dało efekt w 9min kiedy Essien zdobył ''bramkę życia''. Chelsea atakowała by dobić lekko zszokowanął Barce. Próbowali Drogba, Anelka, Lampard. Lecz piłka nie znalazła drogi do siatki. Były też oczywiście kontrowersje sędziowskie, które kibice The Blues pamietajął do dzis. Karny na drogbie? Ręka Pique?, Ręka Eto'o? Nic z tych rzeczy. Barca biła głową w mur, a gdy niesłusznie wyrzucony z boiska został Abidal wydawało się, że nic nie uchronii Barcy przed porażką. Wtedy nadeszła 90+3 min dośrodkowanie Alvesa przecięgniete jakimś cudem zamyka Eto'o, który nieudolnie próbuje dograć do Messiego podanie prawie zostaje przeciete przez Essiena, Messi jednak zdołał odegrać piłkę przed pole karne do Iniesty, który oddaje strzał na bramkę P.Cecha, strzał londuje w okienku bramki i powoduje ekstaze, wybuch radości kibiców Barcy, którzy oszaleli ze szczęścia w 90+3 min. Był to pierwszy strzał celnny Barcy w tym meczu, strzał, którym gladtator Iniesta, zaprowadził Barce na arene do Rzymu... W finale Barca nie dała szans Man.Utd i wygrałą pierwszy tryplet w historii klubu z Camp No. A Don Andres przeszedł na zawsze do historii tworząc jakby ''Ere Guardiolii''.
Był sezon 2011/12. Majowy wieczór na Camp No. Ponownie doszło do starcia Barca-Chelsea. Przed meczem wszyscy widzieli Barce w finale LM pomimo zaliczki Cheslea z pierwszego meczu (1-0). Barca bardzo szybko zdusiła Chelsea i wyszła na prowadzenie, które dał im Busquets o ironio losu na 2-0 trafił Andres Iniesta. Gdy do tego dodamy fakt, że wyrzucony z boiska został John Terry, wydawało się, że nic nie stoi Barcy na przeszkodzie, by zagrać w drugim z rzędu w finale LM. Wtedy jednak Lampard genialnie obsłużył Ramiresa, który wlał nadzieje w serca kibiców Chelsea przecież wynik 2-1 dawał awans do finału ekipie z Londynu. Barca atakowała lecz nic nie chciało wpaść do bramki. Próbowali Mascherano, Cesc, Messi trafił w słupek. Jednak Argentyńczyk stanał przed naprawdę wielką szansą gdy w drugiej połowie Barca wywalczyła rzut karny. Messi miał okazje wyprowadzić Barce na 3-1, co za tym idzie być może wprowadzić dume Katalonii do finału. Jednak to się nie udało Messi trafił w poprzeczkę. Barca w samej końcówce atakowała niemal całym zespołem. Chelsea wybiłała tylko piłkę na ''afere'' i po jednym z takich właśnie wybić na uwolnienie do piłki dopadł Torres, który miał już przed sobą tylko Valdesa, którego sprytnie minął i umieścił piłkę do pustej bramki 2-2. Tak też Chelsea zameldowała się w wielkim finale w Monachium. Gdzie nie będąc faworytem zagrała na Alianz Arena z Bayernem, który pokonała po rzutach karnych 5-3 i zdobyła pierwszy ra w historii klubu puchar LM.
Jak widać były to epickie dwumecze, którę obu klubom pozwoliły przejść do historii. Kolejny rozdział tej historii już dzis wieczorem!
98
Tak czytam te komentarze i wnioski nasuwaja sie same :
1. Sprzedac Dembele.
2. Dolek Barcy jest tak duzy, ze powoli trzeba myslec o zmianie trenera.
3. Atletico lada moment odrobi strate 7 pkt i zdobedzie mistrzostwo Hiszpanii.
4. Strach przed Chelsea, ktora jest w zapaści.
5. "Niech ten luty juz sie skończy" - Bo przeciez Barca zremisowala 2 mecze w lutym.
---
Na szczeście to komentarze mniejszej liczby kibicow. Jednak sam fakt, ze takie myslenie kielkuje w umyslach kibicow Barcy, ktora eozgrywa tak swietny sezon to zakrawa o paranoje...
6
Najbardziej komiczne sa komentarze "Juz tylko 7pkt". Ladne mi to tylko :D Sanie paniki, bo Barca zanotowala 2 remisy logowe z rzedu. No normalnie taki dolek, ze chyba trzeba swiat zatrzymać. Bo juz tylko macie 7 pkt przewagi nad Atleti... Wrzcie sobie poprawke na to, ze pisze to kibic Realu, a potem zastanowcie sie kto ma gorzej i na co narzekacie...
1
Na pewno szerzej moge wypowiedzieć sie na temat. Co sie dzieje z Realem? Ale zaczne od Barcelony. Moim zdaniem mimo, ze Suarez zapomnial jak sie strzela bramki i jest kompletnie bez formy Barca punktuje mimo, ze momentami wyniki sa lepsze, niz gra. Zespol jest regularny, a kto bedzie pamietal o sylu, jesli mistrzostwo pojedzie na Camp No. Wielu w poprzednim sezonie mialo zarzuty do Realu o brak stylu, a na tym braku stylu wygrali la liga i lige mistrzow. Bo wierzyli w sukces. I przechodzac plynnie do Realu wlasnie tej wiary i nastawienia brakuje po nasyceniu i obronie LM jako pierwsi w historii. Problem lezy w szatni i glowach piłkarzy, ktorzy sa przekonani, ze w takich meczach jak z Girona 3pkt naleza im sie za sam fakt wyjscia na murawe. Z takim nastawieniem nic sie nie ugra pokazuje to obecny sezon Realu, bo o ile Real w LM jeszcze zyje dzieki dramatycznej formie BVB, to liga im po prostu ucieka. To tylko pokazuje, ze nasycenie w futbolu jest bardzo niebezpieczne, a Real paradoksalnie zgubic moga w tym sezonie sukcesy i puchary zdobyte w ostatnich 3-4 latach.
3
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22688776_792230064292461_2013264734079215262_n.jpg?oh=7c100511559bd53ae9572b67a10d8535&oe=5AAF034A
Byłeś szybszy dosłownie o 2 s. :D
6
Hallo, la rambla kopę lat. Bije się w pierś i przepraszam Paulinho z którego się nico wyśmiewałem. Okazał się on naprawdę wartościowym zmiennikiem. Z oceną Valverde jeszcze się troszkę wstrzymam, bo co prawda Barca jest liderem, styl też niczego sobie, ale zawsze znajdzie się coś co można poprawić. W Barcelonie Valverde imponuje mi to, że drużyna nie spuszcza głowy po straconym golu i gra do końca. Tak jak chociażby w wyjazdowym meczu z Getafe, czy Atletico.
Drugi temat, który chciałem poruszyć w komentarzu to rzekomy ''powrót'' BPL to świetności. Troszkę studząc te zapędy kibiców Ligi Angielskiej powiem, że za nami dopiero półmetek fazy grupowej LM. I o ile kluby z Manchesteru, czy Tottenham mogą się podobać to ich siłę poznamy dopiero w lutym/marcu 2018r. W fazie pucharowej LM. Bo to wtedy zaczyna się prawdziwa LM dla drużyn aspirujących do wygrania tego pucharu. Tak, wiec na miejscu sympatyków Ligi Angielskiej wolałbym dmuchać na zimne, niż później się sparzyć. Bo przecież pamiętamy jak Man.Utd zaczęło ten sezon w lidzie, a tuż przed startem rozgrywek Real brutalnie sprowadził zespół Mourinho na ziemie zgarniając zasłużenie superpuchar europy.
0
Lepiej Ty idź z tej strony, zamiast wyzywać legendy Barcy od ''dziadków''. Miedzy innymi dzięki temu ''dziadkowi'' kibicujesz Barcy.
0
Oceniając mecz w przerwie można się nieźle sparzyć. Dlatego na waszym miejscu poczekałbym z oceną spotkania do końca meczu. Ale jak tam chcecie...
0
Brakuje tego, zero kreatywności, brakuje napastnika, a przecież jest przerwa i 0-0. Sezon ligowy taki piękny i w pełni :D
0
Po ilu kolejkach ligowych, najlepiej waszym zdaniem zacząć obstawiać kupony?
1
Trzeba oczu nie mieć, aby bronić Bartomeu i jego prezydenturę. Nie zmieni mojego zdania o nim nawet transfer Dembele. Obawiam się, że kibice się na to złapią i teraz zamiast pisać :
#Bartomeu out
Na czasie będzie
#SuperBartomeu.
8
Taktyka Bartomeu, aby utrzymać stołek prezesa Barcelony.
2014-15 - Zamydla oczy kibiców trypletem.
2017-18 - Zamydla oczy kibiców transferem Dembele.
Dembele to świetny zawodnik z ogromnym potencjałem i bardzo dynamiczny pozbawiony kompleksów. Na pewno usprawni grę Barcy. Wyjdzie na dobre. Kolejnym transferem Barcy powinna być jednak zmiana na stanowisku prezydenta Barcelony.
17
Trio Barcy:
Suarez S - Sukeczność
Dembele D - Dynamika
Messi M - Magia
Tak to będzie wyglądać w tym sezonie.
0
Bayern to średniak? Atletico to też średniak no i koniec końców Juve które ograło Barce bezdyskusyjnie, a zostało ograne przez Real 4-1 to też przecież ogórek...
1
To fakt Real w sezonie 2015-16 tyłka nie urywał, ale sam fakt, że w finale ograli ekipy z którymi Barca nie poradziła sobie w 1/4 LM odpowiednio Atleti i Juve o czymś świadczy. Zdiane wtedy pracował z drużyną 6 miesięcy, teraz zaczyna kolejny sezon w który wchodzi z przytupem. Jeszcze sezon an dobre się nie zaczął, a Francuz ma już na swoim koncie 2 puchary. W obu starciach to Real decydował jak wyglądał mecz. Takie jest moje zdanie, to pokazuje ich siłe.
6
A Zidane nie pokazał w poprzednim sezonie jak się wygrywa?
1/8 LM - Napoli
1/4 LM - Bayern
1/2 LM - Atletico
1/4 LM - Juve, które ograło Barce, zostało stłamszone przez Real
Uważam, że akurat w poprzednim sezonie Real w pełni zasłużenie obronił LM. Ogrywając w finele Juve strasznie napompowane przez media i kibiców w tym kibiców Barcy...
7
No zwłaszcza, że w finale ograli Atletico z którym Barca odpadła w 1/4 LM...
0
Problemem Barcy stała się paradoksalnie gruba kasa jaką wyciągnęli za Neymara, bo kasa w klubie jest, ale nie ma jak jej wydać. Zarówno Liverpool, jak i Borussia wiedzą ile Barca dostała za Neymara i próbują wydębić od Barcy jak najwięcej z tej kasy. Jest kasa, ale to paradoksalnie wciąż za mało, aby wypełnić lukę po Neymarze 300 mln za Coutinho i Dembele to taka sama przesada jak wydanie na Gomesa i Paulinho około 80 mln euro. Zarząd Barcy stał się pośmiewiskiem i ma czelność dalej obiecywać złote góry kibicom pełnym nadziei. Verratti, Seri, Dembele, Coutinho, who is next? Jedynym sukcesem zarządu w tym oknie będzie sprzedaż Neymara i sprowadzenie Semedo, ale tylko pod warunkiem, że kasa z Brazylijczyka zostanie sensownie wydana, póki co nic takiego się nie zapowiada, a pieniądze są zamrożone w klubowej kasie.
2
https://i1.wp.com/arabic.sport360.com/wp-content/uploads/2017/08/DHR3k8AXsAERJY6.jpg
Także tego...
12
Nie.
2
Nie wiem, czy masz za daleko do łba, albo nie znasz się na piłce. Przecież taki Serii może w Barcelonie stać się lepszym piłkarzem i wydobyć z siebie pełen potencjał. Twój tok myślenia ''Bierzmy Coutinho, a perspektywicznych piłkarzy miejmy w dupie''. Patrz ile Zidane wydobył z takiego Casemiro, czy Asensio, dzięki, którzy pod okiem Zidane stali się lepszymi piłkarzami. Dlaczego wiec Serii miałby nie zyskać pod okiem Valverde grając w Barcelonie, no właśnie.
2
Messi zakończy karierę w Barcelonie na ch&^^% drążyć temat?
1
City mocno wejdzie w sezon i będzie chciało odpowiedzieć United, chociaż wzmocnionego Evertonu nie można lekceważyć.