AmigoBlancos
Dołączył/a: kwiecień 2023
42 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
''Bo Cristiano napędza Messiego i na odwrót. Tak samo Messi powoduje, że C.Ronaldo jest dalej głodny gry, sukcesów rywalizacji i trofeów.'' Czytaj ze zrozumieniem, ach ta doba internetu i lenistwo, to także plaga naszych czasów.
5
Mam taka refleksje przed snem. Rozpieszczanie kibiców pucharami jest niebezpieczne. Kibic przyzwyczajony do sukcesu, wymagający ciągłego bycia na topie. Doceni te puchary z przeszłości dopiero wtedy gdy pewien etap w danym klubie się zakończy. Paradoksalnie kibicom Barcy będzie brakowało Cristiano, który zakładam, że zakończy karierę szybciej, niż Messi. Dlaczego? Bo Cristiano napędza Messiego i na odwrót. Tak samo Messi powoduje, że C.Ronaldo jest dalej głodny gry, sukcesów rywalizacji i trofeów. Dlaczego na początku wspomniałem o rozpieszczonych kibicach? Na przykładzie Man.Utd widać jak dużo klub stracił na odejściu tak gigantycznej postaci jak Sir Alex Ferguson. Można powiedzieć, że jest tak jakby ukochana, ukochany odszedł i człowiek popadł w depresje. Analogiczna sytuacja do tej z Man.Utd, który do tej pory nie może się pozbierać po tym jak Szkot odszedł z United. Dlatego apeluje szanujcie przyszłych trenerów, piłkarzy, bo niejeden z nich może okazać się kluczowy dla nowej ery klubu i nadać temu zespołowi blasku, którym oślepi piłkarską Europe na lata. Dowodem na to są tacy ludzie jak :
● Leo Messi, Puyol, Iniesta, Xavi, Cruyff, Guardiola (Barcelona)
● C.Ronaldo, Raul, Casillias, Hierro, Ramos, Zidane (Real Madryt)
● Sir Alex Ferguson (Man.Utd)
● Steven Gerrard (Liverpool)
● Totti (Roma)
● Maldini (Milan)
● Buffon, Del Piero (Juventus)
Wiele legend pewnie pominąłem, za co przepraszam. Przesłanie jest jednak proste i wszystkim zdane. Szanuj legendy swojego klubu, bo są to unikatowi gracze, których możesz już na swojej drodze kibicowskiej nie spotkać. To jest problem i patologia kibicowska, że nie każdy jest w stanie docenić to co ma i co mu dany klub daje. Weźcie sobie to do serca kibicowskiego i spokojnej nocy!
1
Statystyka która masakruje od kiedy powstała Liga Europy:
Sezon 2009/10:
LM - Inter
LE - Atletico
Sezon 2010/11:
LM - Barcelona
LE - Porto
Sezon 2011/12:
LM - Chelsea
LE - Atletico
Sezon 2012/13:
LM - Bayern
LE - Chelsea
Sezon 2013/14:
LM - Real
LE - Sevilla
Sezon 2014/15:
LM - Barca
LE - Sevilla
Sezon 2015/16:
LM - Real
LE - Sevilla
Sezon 2016/17:
LM - Real
LE - Man.Utd.
● Hiszpania 10 tytułów europejskich
● Reszta Europy 6 tytułów europejskich
0
Ramos po finale w Lizbonie w 21014 odcinał siatkę.
Pique po finale w Berlinie w 2015 odcinał siatkę.
Morata wczoraj odcinał siatkę.
Wielu pilkarzy tak robi i jest to swego rodzaju pamiątka. Ostatnią osobą o jakiej myślał wtedy Morata jest Pique.
19
Po pierwsze teza, że za parę lat nikt nie będzie o tym pamiętał, tak jak o tej erze Guardioli, to jakaś kpina. Takie sukcesy zapisują się i są niebywałe w futbolu. Co za tym idzie są pamiętane i przetrwają na zawsze. Zarówno tryplet, czy jak kto woli sześć pucharów Barcy Pepa, jak i wczorajszy Real Zidane, który obronił puchar LM jako pierwsza ekipa w historii. Nie pisz więc, że ewentualna wygrana w superpucharze uciszy Real, bo to jest lekko niepoważne.
0
Im szybciej pogodzisz się z tym, że Real wczoraj zdemolował Juve to samo Juve ktore odprawiło Barce tym lepiej dla Twojego zdrowia.
0
Inter, Barca, Bayern, Man.Utd, Ajax, to tak na szybko z głowy, faktycznie jako jedyni :D
0
Byłoby mi smutno, ale jeśli Bayern byłby lepszy i wygrał oba spotkania to uznałbym ich wyższość. Kibic Realu ma ból dupy na punkcie Realu? Trochę dziwna ta teoria.
1
Tak zachowałeś się jak frustrat. Dlaczego Real dostał tak łatwych rywali w grupie LM? Po mojemu mieli trudniejszą grypę, niż Barca.
1/8 LM Napoli
1/4 LM Bayern
1/2 LM Atletico
Finał Juventus
I teraz tak, gdyby Bayern wyszedł na drugą połowę meczu w Monachium, lub Vidal strzelił karnego (niesłusznego) tonie mówilibyśmy teraz o obronie pucharu LM w wykonaniu Realu. To samo tyczy się Juventusu, gdyby wyszli na drugą połowę to Real miałby ogromne problemy. A może to Real zagrał tak dobrze w finale? Wszak Juve w drodze do finału straciło 3 bramki. Zaś w finale Real wpakował im 4. To też jest dość wymowne i oddaje istotę rzeczy.
3
Siarka Tarnobrzeg.
0
Kluczowe dla tego co się dzieje teraz w Realu było zwolnienie Mourinho i wypuszczenie tego smrodu z szatni Blancos:
Mourinho Real Madrid 2010/11,2011/12,2012/13
● 3 trofea - LL, CDR, SPH.
Ancelotti Real Madrid 2013/14, 2014/15
● 4 trofea CDR, LM, SPE KMŚ
Zidane Real Madrid 2016(styczeń) 2016/17
● 5 trofeów LL, LMx2, SPE, KMŚ
Real po erze Mourinho 9 pucharów w ciągu 4 sezonów. To pokazuje, że zwolnienie Mourinho to była najlepsza możliwa decyzja i podziałała jak balsam na Real. Zwolnienie ''Mou'' to najlepsze co mogło się przydarzyć Realowi. Oczywiście nie umniejszam Mourinho słynnej ligi 100-tu pkt w sezonie 2011/12. Mogę jednak postawić tezę, że Real Madryt z Mourinho na ławce nie byłby w tym punkcie w którym jest teraz. A z tych którzy dalej uważają Zidane za trenera z przypadku i ''farciarza'' śmieje się tak samo jak z tego dowcipu o złotej piłce dla Lewandowskiego, który słyszałem w lutym tego roku. Zidane napisał historie finałem LM z Glasgow 2001/02 jako piłkarz i wczoraj jako trener w Cadriff. I za to naprawdę szacunek mu się należy.
16
MVP dla gościa, ktory strzela 2 bramki w finale LM. Normalnie skandal!
1
Bramka na 1-0 dostawienie nogi nazywasz bramką z ponad 20m?
Bramka na 1-3, jeśli znasz się na piłce to dostrzegasz jaką prace musiał wykonać C.Ronaldo aby w taki sposób zgubić Celliniego. Polecam obejrzeć jeszcze raz bramki C.Ronaldo z tego spotkania, a potem dopiero pisać o dostawieniu nogi.
22
Nie wiem, czy to nienawiść do C.Ronaldo, Realu, czy jakaś zaćma, ale kwestionowanie tych 10 trafień Portugalczyka w fazie pucharowej 12 ogólem jest równie żałosne jak Ramos po starciu z Cuadrado, czy gra Juve w drugiej połowie meczu. Żelazne argumenty, że po spalonych, albo dostawia nogę, tak zwłaszcza przy hattricku w 1/2 LM dostawiał noge, przy drugim trafieniu z Atletico dostawił tak nogę, że Oblak zareagował jak piłka była już w siatce. Ale on przecież tylko dostawia nogę. To samo z MVP finału. Cały Real zagrał genialnie, zwłaszcza w 2 części meczu. Modrić, Casemiro, Kroos, Carvajal, czy Marcelo. Ronaldo strzelił 2x bramki i teraz weźmy sytuacje gdzie to Messi strzela x2 bramki w finale LM, a Barca wygrywa 4-1. Kto według kibiców zasługuje na MVP? Błagam nie kierujcie się nienawiścią. I chociaż po takim meczu uznajcie klasę Cristiano. Ja nie miałem z tym problemu gdy Messi strzelił 2x bramki w El Clasico. Czasami mam wrażenie, że tutaj u kibiców jest większa nienawiść do Realu, Cristiano, niż miłość do Barcy, a nie o to tutaj chyba chodzi...
6
Tak już całkiem na chłodno jeśli ktoś musiał w tym finale to Juve i ta presja, mit muru obronnego upadł. Jest takie powiedzenie każdy balon pęknie gdy wciąż jest dmuchany. Balon Juve pękł wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugiej połowę spotkania. Juve które naprawdę wyglądało świetnie w pierwszej połowie na drugą po prostu nie wyszło. Tak samo jak Bayern w pierszym meczu w Monachium w 1/4 LM z Realem. Ale do rzeczy, chyba nikt nie ma wątpliwości, że Real w drugiej polowe zdemolował Juventus. Magiczny Modrić, czołg Casemiro, błysk Ronaldo i boczni obrońcy Realu, którzy w tym meczu byli niesamowici. Real od pierwszego giwzdka w drugiej połowie siadł pressingiem na Juve i zamknął ich jak w piłce ręcznej, grając po prostu swoją grę. Spektakularna druga połowa Realu, a Juve? Jakby przestraszyło się szansy jaka się przed nimi otwiera, zagrali, a właściwie to nie zagrali drugiej cześci spotkania w Cardiff. Nie wiem jak wyglądały przerwy w obu szatniach, ale domyślam się, że w szatni Juve było przekonanie o wielkości gry obronej, a z przodu Dybala coś wymyśli, coś w końcu wpadnie i wygramy 2-1. Obrona Juve została zagłaskana przez media, a młody atak zjadła presja. Mam tu na myśli Dybale, chlopak spalil się psychicznie. Bo to, że Higuain pali się w finałach wiemy od lat. Cóż cieszy mnie fakt, że na tej stronie jakieś 70, 80% uznaje Real za zasłużonego zwycięzce. Dzięki za miłe słowa, piękny sezon 2016-17 już za nami. Piękny z perspektywy kibica Realu. Widzimy się w sierpniu podczas 2-óch El Clasico!
5
Bramka na 1-0 Ronaldo, asysta (Carvajal)
Bramka na 1-4 Asensio, asysta (Marcelo)
Boczni obrońcy wymiatają w Realu.
5
Asensio rozpoczął sezon piękną bramka w superpucharze europy z Sevilla. Kończy sezon bramką w finale LM z Juve. Niesamowity jest ten chłopak.
1
jak oceniacie ktoś składzik?
http://www.futhead.com/17/squads/6678959/
6
Robie to samo co Ty, czyli komentuje, co to za poglądy typowe dla skina? Strona Barcy dla kibiców Barcy, Polska dla Polaków, brakuje jeszcze rasistowskiego ''white power!'' Ja nikogo nie prowokuje, tylko odpowiadam na komentarz i wyżej wyrażam swoją opinie o dzisiejszym meczu finale LM, czy sezonie, który dobiega końca.
5
Jaja to Barca zrobiła sobie w meczach z Malaga, czy Deportivo.
Malaga-Real 0-2
Malaga-Barca 2-0
3pkt zabrakło Barcelonie do mistrzostwa, jak mówi Hajto to są te detale. Widzie, że nawet po 3 tygodniach trzyma nerw. Nie można się pogodzić z tym, że Real był bardziej regularny. Typowa odpowiedz na komentarz, typowa dla ''visca łabka'', chociaż nie lubie takich określeń, to ono idealnie do Ciebie pasuje. I tu pytanie gdyby Barca w identyczny sposób wygrała mistrza to co oddałbyś je Realowi? Nie cieszyłbyś się z niego? Czy rozpływał się nad wola walki i regularnością zespołu? No właśnie...
3
To dziwne, ale sezonie 2014-15, gdy był finał LM Barca-Juve, byłem jakoś dziwnie spokojny, że Barca ten mecz wygra, nawet chyba z tego co pamiętam trafiłem wynik 3-1. Teraz zaś gdy gra Juve-Real myśle, że to Juve wygra finał osobiście nie będę tym faktem rozczarowany, wole się pozytywnie zaskoczyć w razie wygranej Realu, niż pompować balonik, który ma pęknąć w okolicach 23:00. Moim priorytetem było mistrzostwo na ten sezon. Real je wygrał, więc jestem zadowolony z tego sezonu. A finał LM to tylko taki bonus, fantastyczny bonus i perspektywa obrony pucharu LM. Najśmieszniejsze będzie przy wygranej Juve kwestionowanie Zizou jako trenera. A fakty są takie, że gość już teraz jest wygranym tego sezonu. A dzisiaj może napisać kolejną piękną historie w Realu Madryt, którą pisał jako piłkarz, czy teraz jako trener może być unikalny!
0
Najgorsze uczucie w FUT Champions wygrywasz 4-0, 5-0 i koniec meczu, a Ty nie możesz odebrać monet za mecz, wywala Cię z serwerów i zalicza porażkę. Gram dość regularnie w tym trybie i mam tak jakoś 5x w ciągu jednej ligi weekendowej. Aż się grać odechciewa.
0
Grałeś cały kwiecień, czy 3 tygodnie?
0
Jak wam idzie w FUT Champions mi póki co nieźle, chociaż mogłoby być lepiej bilans idealnie na równo 14-14. Szansa na gold3, lub gold2 jest całkiem spora.
7
Wszystkich dosłownie wszystkich poglądy komentarze krytykujesz, negujesz. MarioVeb, czyli jak zrobić ''gównoburze'' o sprawy pogodowe. Mi też nie pisz na priv czego szukam na tej stronie, bo to równie śmieszne jak te Twoje ataki w strone innych użytkowników.
5
Odpowiedz oparta na solidnej argumentacji zawsze mile widziana na la ramblii.
0
To teraz pytanie, kto w pomocy Silva, czy Silva? A tak całkiem serio pewnie we 2-óch będą grali u Pepa.
1
Wracam po banie i chciałbym poruszyć kilka kwestii. Tak, więc nie wiem dlaczego tutaj jest stereotyp, że piłkarz, który wygrał w tym sezonie LE, nie może wzmocnić latem Barcy. Chodzi mi oczywiście o Herrere, którym Barca ponoć mocno się interesuje. Zaraz komentarze z pytaniami, czy macie walczyć o LE w następnym sezonie z takim Hiszpanem. Przykład Deco pokazuje, że wygrywając LE, wtedy (puchar UEFA) można za rok wygrać LM. Porto 2002-03, 2003-04. Przecież narzekań na Rakitica na tej stronie nie ma końca. A Hiszpan mógłby go idealnie zastąpić, czy przynajmniej być dla niego mocną konkurencja, alternatywą.
Druga sprawa to podważanie Zidanea, jako trenera, co mnie osobiście śmieszy gość w ciągu półtora roku wygrał:
● LM 2015-16
● Superpuchar Europy 2016-17
● KMŚ 2016-17
● La Liga 2016-17
Do tego jest w finale LM x2 z rzędu i ma szanse na dokonanie czegoś, co nie udało się żadnemu trenerowi w erze Ligi Mistrzów, czyli obrona pucharu. Całkiem nieźle jak na gościa, który nie ma pojęcia o taktyce i trenerskiego żółtodzioba. Bo takie komentarze zdarzyło mi się przeczytać tutaj skierowane w strone Zizou. Oczywiście jeśli uda mu się obronić LM to będzie niewyobrażalny sukces, ale też pewnego rodzaju pułapka. Przykład Mourinho i Chelsea, która po wygraniu Premier League w sezonie 2014-15 zakrztusiła się tym sukcesem. I kolejny był już katastrofą. Czy Ranierri w Leicester ten sam przypadek. Włoch wydawać się mogło nietykalny i pomnikowy w Leicester stracił szatnie i w konsekwencji prace. Największym wyzwaniem dla Zidanea na nowy sezon będzie utrzymać piłkarzy Real w przekonaniu, że dalej jest coś do zrobienia, wygrania. Tak aby nie zakrztusić się wygraną ligą, być może wygraną x2 LM. Nowy trener Barcy ma już o tyle łatwiej, że wchodzi do drużyny, która już się sparzyła w tym sezonie. Bo nawet ten Puchar Hiszpanii. Nie zaspokoi apetytów kibiców Barcy. Jakie na pewno mieliście po letnich wydawało się solidnych wzmocnieniach kadry. Troszkę się rozpisałem, ale musiałem się ustosunkować do spraw, których nie mogłem przez bana. Powodzenia w sobotę i widzimy się w sierpniu podczas klasyków o superpuchar Hiszpanii!
24
Herrera jest uniwersalnym zawodnikiem może grać na kilku pozycjach. Mocno niedoceniany na tej stronie jeden z najlepszych piłkarzy Man.Utd w tym sezonie.
5
Pewnie dziwi was te nagłe oburzenie kibiców Realu, że puchar za mistrzostwo Hiszpanii będzie wręczany dopiero na początku przyszłego sezonu. Komentarze typu ''5 lat nie wygrali to i zdziwieni'' Wyobraźnie sobie jednak taką sytuacje. Baca wygrywa lige dajmy na to w sezonie 2019/20. Iniesta kończy piękną przygodę z Barcą puentuję ją mistrzostwem Hiszpanii i nawet nie może zrobić sobie zdjęcia z tym pucharem nie mówiąc już o tym, aby wzniósł go do góry ostatni raz w roli kapitana Barcy. Lekko żenująca sytuacja, nawet jak na standardy Hiszpańskie.