2

@Survier ale mam dziwne wrażenie, że @MESSIah16 to nie jest Caritas tylko przedsiębiorca i to nie na nim spoczywa utrzymywanie biednych, a to na nim skupia się presja społeczna (bo złodziej ze względu na wysokie ceny) i rządowa (bo idzie przekaz, że składy np. węglowe nie chcą współpracować z "genialnym" pomysłem rządu)

0

@AlexDark00 Chyba Ci się nicki pomyliły, bo nie przypominam sobie takiej rozmowy XD

2

@macio_944 A widziałeś kiedyś jakąś krzywiznę ziemi? Wszystko co widzimy to perspektywa, ziemia to dysk, a na Antarktydzie stacjonuje wojsko i nikogo tam nie wpuszcza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@mateusz1989VeB W moim przypadku i wśród znajomych dużo większy szacunek kierowany jest w kierunku Casemiro. Załatwił transfer z klasą oraz z sensownym tłumaczeniem (którego nawet nikt specjalnie nie wymagał).
A Ronaldo ogłosił chęć odejścia zaraz po wygranym finale LM żeby znów znaleźć się w centrum uwagi, kompletny brak szacunku dla kolegów z drużyny.

11

@PanAgenda2030
"kiedyś nie było Vege i każdy żył dziś trend na kotlety i inne Vege dania XD"
Już pomijając konstrukcję zdania - to dopiero od II wojny światowej nastąpił dynamiczny wzrost spożycia i produkcji mięsa (np. w przypadku mieszkańców Polski mamy pięciokrotny wzrost spożycia mięsa w skali roku), więc zaręczam Ci, że w czasie tego mitycznego "kiedyś" ludzie byli bardziej "vege" niż teraz

2

@masq Trzymam kciuki, mam nadzieję, że wszystko Ci się w życiu poukłada!

2

@Piotr777 "Podczas I i II wojny światowej najodważniejsi i najmądrzejsi zostali zamordowani"
Myślę, że jednak zbyt ulegasz patriotycznemu uniesieniu. Bardzo dużo ludzi przed rozpoczęciem II wojny światowej uległo skrajnej manipulacji i fałszywemu złudzeniu, że:
a) wojna nie wybuchnie
b) jeśli wojna wybuchnia, to Polska jest do niej bardzo dobrze przygotowana i odeprze atak niemiecki
Z tego też względu dopiero cofające się, rozwiązane grupy żołnierzy spowodowały spontaniczną ewakuację ludności cywilnej, co oczywiście skutkowało już brutalnymi mordami ze strony Niemców.
Osobiście uważam, że własne życie i życie najbliższej rodziny jest największą wartością, a danie się zabić za kilku rządzących baranów oznaką mądrości nie jest.

16

@Hubsao dlatego wyjeżdża się już mniej więcej w okresie ewakuacji dyplomatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@Kapitan hawk Jakby mi się tak chciało jak mi się nie chce... :D

2

@TheNekro94 Nah, z wyglądu to pewny etat w żabce

4

@Criss18Barca Już pomijając ton wypowiedzi i proponowany zamiennik stadionu, to według mnie dotowanie klubów sportowych przez miasta (czyt. z podatków mieszkańców) to jest żart

4

@Kusco15 Brawo, najważniejsze to mieć świadomość, że patriotyzm może mieć różne formy i niekoniecznie patriotyzm jest zbieżny z nacjonalizmem. Niestety dużo osób ma problem z patriotycznym podejściem do Ojczyzny ze względu na dość agresywne zawłaszczenie wszelkiej symboliki z tym związanej przez skrajne środowiska.

9

@Kurkmen W czasach poprzedzających II wojnę światową też organizowaliśmy prężenie muskułów na paradach wojskowych, jak się skończyło wiemy wszyscy. Więc lepiej pracować i zbroić się w ciszy, czego oczywiście też nie robimy, ale to trochę inna kwestia

0

@ciema Dokładnie, trzeba odróżnić emocje od konstruktywnej krytyki. Dlatego o tak banalną rzecz jaką jest piłka nożna nie ma co się spinać i tracić zdrowia, na świecie jest dużo innych spraw wobec których możesz wypowiedzieć "osobistą wojnę".

0

@ciema Są w Tobie dwa wilki:
Pierwszy, 14 godzin temu:
"Co wy pi*przycie pierwszy mecz i już utrata punktów z jakimiś slabiakami z 27. miejsca Ligi . Tylko żelazna dyscyplina i wygrywanie meczy w 45 min nas może postawić na nogi. Oni nadal zaczynają biegać w 75 minucie jak już jest po ptakach. Cieszmy się że nie przegraliśmy bo blisko było."

Drugi, dzisiaj:
"A mnie już zaczyna wkurzać najeżdżanie na Barcę przy każdej możliwej okazji. "

1

@cris2706 nowokoledzy muszą się nauczyć, że liga hiszpańska to nie niemiecka i czasem jest tu wyścig żółwi o tytuł oraz wywalanie się na dole tabeli, daj im czas :D

8

@tomek8756 Funkcjonowanie tego kraju to jest parodia, w TVP kompletne zatajenie sprawy i potraktowanie jej jako mało znaczącego problemu "służby sprawdzają co się dzieje", zero informacji o skali, zero informacji o zapobieganiu zatruć u ludzi. Ewidentne kłamstwa na temat braku wykazania danych czynników w próbkach. Jak trzeba było upewnić emerytów, że zostaną wpuszczeni bez kolejki do głosowania, to rozsyłali alerty RCB jak szaleni.

1

@P33ck Okazało się właśnie, że też szukam tej gry, podpinam się

1

@Peciak I znów nie trafiłeś, choć szczerze mówiąc zaczynam podziwiać Twój zapał w wołaniu mnie przy każdej dyskusji.
Nikt inny jak sam Bosak domagał się zakazu wyprzedaży majątku spółek skarbu państwa, szczególnie tych skupionych wokół wydobycia i wytwórstwa paliw. Uderzyłeś w jeden argument, do tego trochę na ślepo, do reszty się nie odniosłeś.
Słuchanie Andrzeja Dudy w sprawach energetycznych jest mało rozsądne, bo po prostu się na tym nie zna i wypowiada te słowa najczęściej na spotkaniach z górnikami. Problemem polskiego węgla są przede wszystkim stosunkowo głębokie pokłady i wysoki poziom zasiarczenia złóż, co zmniejsza jego aspekt ekonomiczny.
Ponadto, jest różnica pomiędzy węglem wydobywanym na potrzeby elektrowni a tym na potrzeby ogrzewania domów - przede wszystkim w technice jego wydobycia, ale nie ma co tutaj wchodzić w szczegóły.
Co do kwestii gazu - gaz miał być paliwem przejściowym pomiędzy węglem a wodorem, przede wszystkim dlatego, że uruchomienie bloków gazowych jest znacznie szybsze (od stanu zimnego kilkadziesiąt minut w porównaniu do 8-10 godzin dla referencyjnego bloku węglowego), co pozwala na znacznie łatwiejsze sterowanie systemem elektroenergetycznym. Zamysł był piękny, polityka zrobiła swoje. Tu warto zaznaczyć, że sporo polskich inwestycji również zostało ukierunkowanych na gaz (przede wszystkim EC, śpiewano też, że Ostrołęka C ma zostać dostosowana do gazu, ciężko powiedzieć na jakim etapie jest ta inwestycja).
Co do dopłat - no tu sprawa jest jasna, wreszcie z tego zakrętu wypadniemy i będzie w tym spora wina rządzących.

1

@Melvin Dokładnie, codziennie rano razem z @Bykunn dostajemy rozpiskę od Prezesa Kaczyńskiego, którą odbieramy na Orlenie i tam mamy wytyczne jak tym razem ośmieszyć Konfederację. Alternatywnie wystarczy użyć ich własnych wpisów i słów żeby ich ośmieszyć. Ty wybierz co jest bardziej prawdopodobne.
A co do braku węgla, jak już się chcesz spierać na argumenty - to przejedzono lata celowych dotacji, które miały zostać przeznaczone na zwiększenie stopnia niezależności od importowanych węglowodorów (Konfederacja krzyczała, że pieniądze złe, a opłaty za CO2 to kradzież). Utrzymywano nierentowne kopalnie, które wymagały głębokich restrukturyzacji, przede wszystkim na wyższych szczeblach (Konfederacja krzyczała, że to wyprzedawanie majątku skarbu państwa). Rozwijano bezsensowne inwestycje w celu utrzymania poparcia społecznego w regionie (jak elektrownie Ostrołęka C, szyb Grzegorz w Jaworznie, kopalnia Brzeszcze niedaleko od rodzinnego miasta premier Szydło).

Naprawdę, można wskazać wiele argumentów za tym dlaczego aktualnie "brakuje węgla". Ale można też populistycznie krzyknąć PISPEŁO JEDNO ZŁO i naiwny elektorat zaklaska uszami i jeszcze wybroni, że Pan Sławek nie miał tego na myśli.

1

@Fenelon Dokładnie, Pan Sławek/Janusz nie mieli tego na myśli, wyrwane z kontekstu, rozumują inaczej niż inni bo są mistrzami w brydża, trzeba czytać ich wiele wypowiedzi żeby zrozumieć o co chodzi.
Znam tę śpiewkę od kilkunastu lat w przypadku wielu polityków związanych z korwinowym środowiskiem. A finał jest taki, że to znajomi Brauna i Bosaka mają rosyjskie powiązania, wycieczki Korwina na Krym organizowała Rosjanka, która twierdziła, że na Ukrainie nie ma żadnej wojny, a ludzie tacy jak Piotr Panasiuk już bez żadnej przykrywki rozsiewają rosyjską propagandę.

1

@Fenelon " Nie ma węgla, bo Morawiecki domagał się wprowadzenia embargo na ruski węgiel. Czyli zrobił dokładnie to, czego domagał się też Tusk"

I znów Kolaboracja przemyca prorosyjski, symetryczny bełkot pod płaszczykiem walki z dwupartyjnością. Oni źli, my super.

2

@maroon De facto jesteśmy najbliżej postawienia atomówki od lat 90, w których to stanęła budowa EJ Żarnowiec. Można to stwierdzić po szeregu "podspółek" zakładanych w różnych Spółkach Skarbu Państwa oraz projektów, które uzyskują finansowanie w ramach różnych programów wspierających sektor R&D. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że dostawcą technologii na 99,9% będą podmioty zagraniczne, Polska zaangażowana będzie jedynie w dostawę innych niż kluczowych elementów

3

Kolejna awaria w bloku 910 MW w Jaworznie.
Skala bubli projektowych, wykonawczych i "decyzyjnych" oraz naciski różnych spółek (w tym skarbu państwa) jest tak ogromna, że brudy będą się wylewać stamtąd latami.

1

@Bykunn Dokładnie, Mercedes zaskoczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

17

@Vebrol Dostosował się do poziomu odbiorców

0

@Nano22 Nie przesadzaj, za wysokie progi. Ja obracam się maksymalnie przy gorzkiej herbacie i to jeszcze z torebki

0

@Peciak A co tu kogo Hołownia interesuje, skoro nikt o nim i jego partii nie wspominał XD
Konfederacja jedyne co pokazała, to to, że byłaby pierwszą partią do utworzenia rządu kolaboracyjnego, co bezapelacyjnie udowadnia aktywność jej członków w ostatnich miesiącach, a w poprzednich latach wskazuje jasne przesłanki

4

@jeyx77x KIEDY JEST NIEDZIELA HANDLOWA
ZE WZGLĘDU NA ZMIANĘ PRZEPISÓW ZMIENIONO HANDEL W NIEDZIELE
WIEMY KTÓRE NIEDZIELE BĘDĄ HANDLOWE

I tak przez 3/4 strony...

3

@Sulimo Karma z pieniędzy z missclicków w pływające reklamy xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?