0

To wyróżnienia dla Messiego czy Ronaldo to chyba trochę na wyrost. Powiedzmy sobie wprost. Messi niby za co miałby otrzymać tą nagrodę?! Tak samo Ronaldo?! Kandydatem nr. 1 jest Ribery a nr. 2 Neymar. Naymar miał fantastyczny turniej ale Ribery miał fantastyczny sezon, wygrał wszystko więc nagroda jest dla Niego.

0

Moim zdaniem Neymar w Barcelonie to strzał w stopę. Bardziej przydał by się ktoś taki jak Torres który potrafi się rozepchnąć w polu karnym. A czym się różni Neymar od Pedro? Messiego? Iniesty? Cesca? Niczym. Niektóre kluby pokazały że potrafią grać przeciwko takiej Barcelonie i dlatego powinniśmy mieć napastnika takiego jakimi byli Eto, Ibra, Henry. No i obrońca. I tutaj nie chodzi nawet o jednego ale Nam potrzeba dwóch porządnych obrońców.

0

Dla mnie to nie Barcelona jest najelpszą drużyną w historia ale reprezentacja Hiszpanii ją jest. Ciekaw jestem jak zareaguje Neymar bo w meczu z Urugwajem pokazał ząbki i zobaczymy jak to będzie w meczu z przyszłymi kolegami. Bo Brazylia nie ma szans na wygraną a Hiszpanie w turnieju nie grają na 70 czy 80% ale chyba na 40 a w półfinale dają 70% a w finale miażdżą i tyle.

0

Facet ma sporo racji. Ta Barcelona jest uzależniona od Messiego. Bez Messiego nie istnieje i dlatego sprzedaż Messiego mogła by wyjść Barcelonie na dobre. Pamiętamy jak sprzedaliśmy Eto, Ronaldinho i wtedy wchodził Messi. Teraz wchodzi Neymar. Choć z drugiej strony chłopaki powinni dogadać się no i jestem w 100% przekonany że Barcelona pytała Messiego o transfer Neymara bo nie wydali by takiej kasy po to aby w zespole nastał konflikt. Moim zdaniem powinniśmy jeszcze kupić Torresa z Chelsea. Atak: Neymar-Torres-Messi był by miażdżący. Messi nie może być jedynym co tylko błyszczy i strzela gole. Nikt mu nie zarzuci jak w sezonie zamiast 60 goli strzeli 40. A rzuty wolne? Tak naprawdę wszystko rozbije się o Messiego i tego czy się dogadają. Pamiętajmy że Messi wyrzucił Ibre mimo iż Barca wiele wydała na Ibrahimovicia.
Pożyjemy zobaczymy

0

Tak, tak Valdes to taki wspaniały bramkarz że płakać będę po Nim... dajcie spokój. Nigdy nie był mistrzem, wiele razy przytrafiały mu się błędy ale że był z Barcy to mu wybaczano i grał. Jest wielu bramkarzy prezentujących ten sam poziom albo lepszy. Ja tam bym go sprzedał, ponieważ co to za widzimisię? Jak chce grać powinien przedłużyć kontrakt a skoro tego nie robi to klub powinien go się pozbyć a nie.

0

Moim zdaniem z Guardioli tak super trener jak z koziej dupy trąba. Jeśli poradzi sobie w Bayernie to wielki szacun dla niego, ale nie róbmy z Bayernu nie wiadomo jak silnej drużyny ponieważ w moim odczuciu dobre transfery i ciekawe i Bayern będzie miał wielu konkurentów no Chelsea która kupi Cavaniego. Bayern ma mocną pakę ale nie ma piłkarza który sam wygrywa mecze. Było 7:0 z Barcą ale Barca była w dołku i nie było Messiego i wszyscy bardziej podniecali się tym czy zagra Messi niż tym jak gra Barca. Gdyby w Bayernie grać nie mogli Robben i Ribery to też gówno by wygrali. Guardiola jak przychodził do Barca to Barca była w rozsypce i łatwo było wprowadzić jego zasady i styl a tutaj Bayern wygrał wszystko, przyjdzie Guardiola i co powie? Chłopaki gramy tak jak ja mówię? Albo grajcie tak jak graliście do tej pory? Wystarczy że Bayernowi powinie się noga w kilku spotkaniach...

0

Nie podniecajmy się bo Valdes nigdy nie był topowym bramkarzem. Był dobry ale bez przesady. Dla mnie zarząd powinien go sprzedać teraz albo kupić kogoś i posadzić Valdesa na ławce.

0

Idź i nie wracaj. Za tą kasę i dodatkową można by sprowadzić Mate który jest 100 razy lepszy i obrońce

0

Wielkie halo, Messi i tak pewnie w ogóle nie kuma o co chodzi xD przecież on ma takie pojęcia o podatkach jak ja o balecie. I na pewno chciał zagarnać 4 mln kiedy zarabia co rok ze 40 ... Proszę Was ;)

0

Wielki mi mistrz. Robią z Thiago conajmniej nowego Xaviego. Moim zdaniem nie jest on tak dobry jak wszystkim się wydaje. Niech idzie do Manchesteru a 20 mln przyda się na obrońce.

0

No to wiadomo że on ponad połowę kasy spłaci samym szumem transferowym. A jeszcze z koszulek bardzo ładny dochód powinien być. Oby tak dalej

0

Valdes, Sanchez, Cuenca, Villa, Krkic, Afellay, - na sprzedaż
reszte na wypożyczenia. Zresztą Barca powinna być mądra, wiem ze szkółka daje talenty ale teraz Barca jest zespołem topowym i nie ma możliwości dać szans gry w piłkę młodym chłopakom dlatego powinni być od razu wypożyczani do innych klubów. Thiago powinien zostać, Xavi nie jest młody już i nie da rady ciągle grać dlatego On musi zostać. A jeśli sprowadzimy tylko jednego stopera to Bartra też powinien ponieważ Puyol już stary i połamany i młody na rezerwie by się przydał.

0

Znawcy... Moim zdaniem Torres był by idealny do Barcelony. My potrzebujemy takiego wysokiego napastnika jakim jest Torres. Naymar fajnie ale to kolejny karzeł który z rosłymi obrońcami w Europie nie da sobie rady i znów będzie Tiki taka z której nic nie będzie wynikać. Atak: Messi, Neymar, Tello, Torres i albo Pedro albo Sanchez. To był by top ponieważ nie posiadamy napastnika o takiej specyfikacji.

0

Dla mnie trochę chore oddawanie Villi. Fakt ten sezon może miał mniej udany ale to dlatego że nie wiadomo z jakich powów Villanova nie wystawiał go. Ja tam bym go nie oddał mimo iż przychodzi Neymar. Villa to taki napastnik który z każdej piłki pod polem karnym potrafi strzelić gola. Nawet Messi tego nie potrafi. Ja za żadne skarby bym go nie oddał. Już wolałbym się pozbyć Pedro i Tello niż Vili.

0

Takie pierdy że szok, a po co on Nam skoro Thiago w ogóle nie gra?! My potrzebujemy obrońców z prawdziwego zdarzenia a nie!!

0

0

A i nie wspomnę o super transferach Pepa... Takie jak oddanie Yaya Toure, czy kupienie Chygrynskiego czy oddanie góry pieniędzy i Eto i pozyskanie Ibry, tak samo Sanchez/ On żadnego dobrego transferu nie zrobił.

0

Panowie o jakim wygrywaniu Bayernu mówimy? Bo Pep będzie prowadził Bayern? Moim zdaniem Bayern daje dupy i zmarnuje potencjał. Z Pepe ani wielki taktyk ani trener, jedynie motywator ale w Barcelonie w której był królem wiedział co powiedzieć a w Niemczech będzie inaczej. Ja na ich miejscu zostawił bym Juppa który rok temu grał w finale, teraz znów i gra się klei. Moim zdaniem Bayern za Pepa Guardioli nie wygra nic. Wspomnicie i zobaczycie.
Takie samo podniecanie było jak Mou trafił do Realu, że mieli wygrywać wszystko po kolei a wygrali Puchar i raz mistrza i tyle.

0

Moim zdaniem nie potrzebna jest duża rewolucja ale dobre 2-3 transfery ale pozbycie się piłkarzy nie potrzebnych:
-dos Santos
- Song (po co go kupowali kiedy na jego pozycji gra Busquets oraz grać może Mascherano?)
- Sanchez
- młodych powypożyczać a wypożyczonych sprzedać.
Sprowadzić powinniśmy 2 środkowych obrońców np Hummelsa oraz Inigo Martineza. Oraz typową 9 (np Lewy :), Dżeko bądź kogoś o podobnych parametrach) a nie Neymara. No i bramkarza skoro Valdes nie chce nowego kontraktu to trzeba go sprzedać i kupić innego np Llorisa. I to by wystarczyło moim zdaniem

0

Moim zdaniem pierwszym transferem powinno być pozbycie się Tito. Mógł mieć Hummelsa i go nie chciał? No tak lepiej kupić Songa który do obrony się nie nadaje...

0

Najlepiej Lloris, dla mnie kozak w bramce

0

Ja ze wszystkim się zgadzam. Ale jest jedno ale. Może Barca była najlepsza ale i długi wzrosły a Rossel jest prezydentem bo miał się ich pozbyć. Pomysł z QA też jest chybiony. Ale co do Pepa to też nie przesadzał bym bo Tito moim zdaniem nie jest zły ale choroba dała o sobie znać. Poza tym bez obrońców nie da się wygrać. Ktoś wyliczył że napastników mamy 9 a obrońców 3. Musimy moim zdaniem kupić 2 obrońców środkowych i postarać się nauczyć grać bez Messiego. Przydał by się również napastnik z prawdziwego zndarzenia, typowa 9 jak kiedyś by Eto czy Ibra. Szkoda że odchodzi Valdes (moim zdaniem przez Rossela) uszczuplił bym kadre, po co Nam aż tylu napastników? Xavi czy Puyol nie są młodzi i nie można na nich opierać już gry, więcej szans powinni dostawać Thiago i Fabregas. Moim zdaniem nie potrzeba wielkich zmian, pozbyć się zawodników nie potrzebnych, kupić typową 9 (np Dzeko albo kogoś i podobnej taktyce a nie Neymara) i kupić 2 środkowych obrońców i powinno być ok.

0

Panowie spokojnie. Przyczyn porażki jest dużo i to nie tylko dzisiejszy mecz. Powiem tak, już w poprzednim sezonie pod koniec już było źle. Myślę że Rossell popsuł to co dało się popsuć i teraz mogą przyjść ciężkie czasy. Ale Laporta też cudowny nie był. Transfery? Tylko Villa i Alba są transferami udanymi od kilku lat. Też drużyna uzależniła się od Messiego, przeszkadzał mu Ibrahimovic? Trener powinien utemperować go a nie oddał Zlatana i teraz mamy. Po co był Nam Song który w ogóle nie gra? Jak mamy Thiago który też nie gra? Moim zdaniem era Barcy skończyła się wraz z odejściem Guardioli. To nie jest Tiki taka którą ja pamiętam z poprzednich sezonów, nawet 4:0 z Mialem mnie nie przekonało. Co do trenera to chyba Tito nie dał rady poprostu i tyle. Mało rotacji, uzależnienie drużyny od Messiego, aż boje się pomyśleć co by było jak by Messi na pół roku wyleciał. Poza tym czemu w Barcelonie jest tak dobrze z Rossellem gdzie Valdes chce odejść?! Dlaczego Xavi ciągle gra? Dlaczego ciągle liczymy na 35 letniego Puyola? Dlaczego Bartra zaczyna grać dopiero jak Mascherano dostaje kontuzje? Pozbył bym się wielu zawodników, Sanchez, Pedro, Fabregas, Song, Cuenca, Affelay. Ściągnął bym może Naymara, może np Lewandowskiego. Na pewno dwóch środkowych obrońców. Z Barcy Villanova zrobił Messi team. Jak Messi gra i strzela to ok a jak jego zabrakło to koniec. tak nie powinno być. Ale tutaj problem jest wyżej w osobie prezydenta i trenera. Może nowy doświadczony trener byłby w stanie wyciągnąć coś nowego z tych piłkarzy. W awans nie ma szans. Tu nie chodzi o wynik a o gra Bayernu. To nie Milan który tylko przeszkadzał i dwa razy skontrowal i wygrał 2:0. Tutaj Bayern zmiażdżył Barce, nawet nie wiem czy Barca w top formie dała by radę takiemu Bayernowi. Fakt przegrali z Arsenalem ale tam odpuścili a w meczu z Juve wygrali oba mecze po 2:0 oby tylko nie skończyło się 8:0 w dwumeczu...

0

Głupota. Dla mnie ten mecz z Realem jest bez najmniejszego znaczenia dla Nas. Powinniśmy wyjść w zupełnie zmienionym składzie i spróbować coś zmienić w naszej grze. Wynik jest jak najmniej istotny. Mecz z Realem będzie moim zdaniem dużo łatwiejszym niż z Milanem bo tytuł i tak mamy a LM? Nie oszukujmy się, Milan będzie się u Nas bronił na 100% i liczył na kontrę czyli to samo co Real zrobił i pewnie zrobi. Więc ten mecz musimy wykorzystać jako trening przed tym co czeka nas z Milanem ale wynik jest nie ważny, jesli spróbujemy czegoś nowego i przegramu 0:5 też nic się nie stanie, ważne aby przygotować zespół na mecz z Milanem

0

Moim zdaniem również nie zgadzam się z tym co jest w artykule. Nie dawno Juventus też grał bez swojego trenera Conte który byl zawieszony na 3 miesiące chyba, ale on nie mógł prowadzić drużyny w meczu a traningi taktykę skład wybierał On. A tutaj? Jak można zwalać coś na taktykę? Przecież Tito jej nie ustal. Barca cały czas gra swoją grę, zawsze. Moim zdaniem ogromny wpływ ma brak trenera jak i decyzje kto w meczu ma grać. Jak można zwalać winą na Tito i jego taktykę jak jego w klubie nie ma.
I co do ostatniego zdania: " że taktyka Barcelony byłaby identyczna, gdyby Vilanova zamiast w Nowym Jorku był we wtorek na Camp Nou." tak, ale presonalia już mogły być z goła odmienne.

0

Poza tym jak można winić Tito skoro on drużyny nie widzi na oczy. Może wystarczyło zamiast Puyola dać Mascherano w obronie i mecz z Realem inaczej by się ułożył? Większość drużyn widząc naszą grę, wiedzą że w otwartej walce nie mają szans. Dlatego grają tak jak włosi, Catenaccio. I dobre drużyny takie jak Chelsea, Real a nawet Celtic który zamurował bramkę potrafią pokonać Nas. Celtic który miał posiadania piłki 20% i dwie kontry i dwa gole.

0

Ja był bym daleki od winienie kogokolwiek tym bardziej taktyki czy gry drużyny. O porażce z Realem nie zadecydowała słaba gra Barcy ale dwa błędy indywidualne ponieważ 1 i 2 bramki można było uniknąć. Real po prostu gra mądrze, defensywnie a my jako Barca nie powinniśmy rzucać się na rywali od 1 minuty i ciągle atakować. Powinniśmy zabrać im broń, czyli kontratak. Tak jak w pamiętnym 5:0 pójść na wymianę ciosów. Jeśli Real musiałby zaatakować to przegrał by sromotnie.
Co do transferów, przydał by się napastnik typowa 9. Np Llorente ktory idzie do Juve. Dlaczego? Ponieważ na takie mecze jak z MIlanem i Realem był by ktoś kto mógłby z przodu się poprzepychać z obrońcami, do kogo można było by dośrodkować bo akurat Pique nie jest środkowym napastnikiem. W meczu z Realem cała nasza drużyna była przed polem karnym, Messi musiał się cofać po piłkę i w środku robił się masakryczny tłok z którego nic nie wynikało. Środkowy napastnik przytrzymał by 2 środkoych obrońców przy napastniku. Messi, Pedro czy Villa dla mnie nie są środkowym napastnikiem.
Tak jak mówię na gwałt potrzebujemy dobrego obrońcę ale nie Hummelsa (popełnia masakrycznie dużo błędów) i środkowego napastnika, np Dzeko. Nie możemy ciągle atakowac sprzed pola karnego, musimy mieć kogoś kto będzie walczył w środku pola i tyle.

0

Sprokurować? Człowieku czy wybicie na oślep Khediry i "poślizg" Puyola jest dla Ciebie sprokurowaniem? Real nie miał w meczu żadnej 100 sytuacji, A Pique na początku meczu? Nie wiem co on sobie myślał, wystarczyło przyblokować CR7. Gdyby Messi wyszedł sam na sam z Lopezem to też by kilka koli zdobył. A ciężko o to kiedy Real w 10 broni się 30 metrów od bramki

0

A co do zakupów, to obrońców środkowych potrzebujemy. Pique gra w kratkę, Puyol to już stary jest i mu się nie dziwie. A czy mamy kogoś jeszcze? NIE!! Mascherano który jest pomocnikiem. A co do napastnika kupił bym kogoś pokroju Dzeko albo Gomesa z Bayernu. Czemu? Ponieważ taki napastnik dał by nam większość możliwość gry w ataku, bo jak Messiemu nie idzie to widać jest problemu ze zdobywaniem goli. Napastników typu Suarez czy Neymar bym sobie odpuścił, ponieważ oni są niscy i to wcale nie poprawi sytuacji, ponieważ jak drużyna taka jak Real cały czas się broni to tiki taka przed polem karnym jest nie możliwa a Pique to nie jest środkowy napastnik...

0

Real z "normalnymi" przeciwnikami nie jest taki super jak pokazał dzisiejszy mecz. Real dziś nic wielkiego nie pokazał ponieważ dwa pierwsze gole padły po błędach indywidualnych. A przy stanie 2:0 ciężko cokolwiek zrobić. Manchester Utd już w pierwszym meczu pokazał że potrafi grać i nie będzie taki głupi jak Barca aby dawać im tyle szans. Ronaldo dziś pokazał tylko to że jest szybki, karnego potrafi strzelić oraz do pustej bramki. Czy on dziś kogoś okiwał, minął ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?