0

To nie tshirt, a polo przyjacielu. Szukaj na stronie o nazwie "podstadionem". Bodaj maja tam wszystko co potrzebne i warte uwagi dla kibica Blaugrany. :)

1

Choć nie jestem wielkim fanem koszykówki i niezbyt znam się na tym sporcie to cieszy obecność polskiego akcentu w jednej z sekcji Barcelony. Liczę na równie dobry akcent w przyszlości, lecz już w tej sekcji którą, jak większość tu obecnych, się interesuje - piłce nożnej.

P.S
Może trafi nam się drugi Krychowiak który w Sevilli gra naprawdę dobrze.

1

To jest raczej wynik tego, że jestem mega zaskoczony postawą Martina. Według mnie niczym nie odbiega od innych, zagrał bardzo dobry mecz. Oczywiście wiem, że to Messi zostanie zawodnikiem meczu z notą na granicy 8,5-9, lecz samo to, że nie widać było braku ogrania dla Martina i błysk w moim oku przy pewności gry tego zawodnika musiałem się o to pokusić. Mam nadzieję, że po tym meczu Lucho będzie miał dużo do myślenia kto powinien w 1. kolejce LM wystąpić na prawym boku obrony. :)

0

. Messi? Prawdopodobnie największy plus meczu. Widoczny pressing, dwie asysty, indywidualne próby pociągnięcia drużyny, mało prób strzału jednakże są takie mecze w których trzeba też innym pozwolić strzelać. O Pedro zaś nie można powiedzieć praktycznie nic, ponieważ niczym wielkim się nie przysłużył w meczu z Baskami, zaś jego zmiennik Sandro owszem. Mimo gry bez piłki świetnie pociągnął za sobą dwóch obrońców podczas szarży Messiego w której zaliczyl asystę do Neymara, majstersztyk. Neymar wszedł na boisko za Munira i zrobił to, czego jego poprzednik nie był wstanie, po prostu strzelił bramkę. Świetne indywidualne wejścia, pokazywanie się na pozycję oraz świetne wyjście do podania Rakiticia, mimo bardzo spóźnionego podania, próba chociaż zaliczona. Obsada bramki zawodników z Katalonii nie miała zbyt wiele pracy, więc ominę ją w głębszej retrospekcji, spokojny mecz w wykonaniu Claudio Bravo.
Ciężko mi stwierdzić kto jest zawodnikiem meczu, więc postawię na Martina Montoyę.
Ciężko też jednoznacznie pokazać kto był zawodnikiem najgorszym w tym spotkaniu, więc odpuszczę całkowicie nominację osoby i pozostawię tą subiektywną opinie dla siebie.

1

Wynik z Bilbao satysfakcjonujący choć szkoda, że tak późno doszło do zdobycia bramki. Najbardziej zaskoczyła mnie dobra gra Martina Montoyi. Dobre wejścia w obronie, umiejętne podłączanie się do akcji ofensywnych oraz dobra, choć niewykorzystana, stworzona przez niego sytuacja w końcowej fazie meczu – mecz na duży plus. Mecz w wykonaniu środkowych obrońców (po zmianie Mascherano) bez porywów. Pamiętna sytuacja Pique którego ratować musiał Busquets . Kolejny raz widać, że Mathieu ma problem z wybijaniem piłek. Pożałować tylko tego, że na boisko nie wszedł młody Bartra. Lewa obrona w dobrym wykonaniu. Odbiór, ofensywa i nawet próba strzału po zmyleniu obrońców czyli cały Jordi Alba. Środek pola w dobrym zestawieniu, myślę że to chyba najrozsądniejsza opcja w tym momencie (aczkolwiek nie skreślam Xaviego. Być może po tylu meczach absencji znowu zacznie błyszczeć w meczach). Ivan Rakitić dobry w destrukcji, świetne podania krótkie, długie i te otwierające bramki (nawet ta spóźniona piłka do Neymara z końca meczu zasługuje na pochwałę). Blada twarz w dobrym wykonaniu mecz, wiele pewnych akcji oraz świetna asekuracja lewej strony przy wracającym Albie z akcji ofensywnej. Busquets nawet z żółtą kartką pokazał nam, że mimo słów komentatora „Barcelona gra tak świetne zawody, że Busquets w tym momencie nie jest im potrzebny” to się nie zgodzę. Świetna asekuracja Pique po jego stracie, oraz wiele innych równie pewnych wejść w obronie. Munir? Nieuznany gol przez sędziego nie przekreśla fatalnej skuteczności młodego zawodnika Blaugrany. 4 akcje, 3 niewykorzystane i 1 spalony. Brak skuteczności może spowodować to, że wróci do kolegów z niższej kategorii by nadal szlifować swoje umiejętności.

0

klauzula za Thiago wynosiła 25 milionów i tyle zapłacił bayern, dla ścisłości.

16

#2
Teraz doszedł transfer Jeremy'ego. A ja tutaj zadam jedno konkretne pytanie, kto z Was tak naprawdę oglądał poczynania Valencii, a konkretnie obserwował poczynania ów obrońcy? Myślę, że niewielu z was nawet oglądało mecze Valencii chyba że trafił się akurat mecz z Barceloną, ale wtedy też niezbyt zwracaliście zapewne na niego uwagę. Otóż powiem wam coś ciekawego, Mathieu w sezonie 2013/2014 w meczu z Realem Madryt (o tak, teraz jesteście zainteresowani) zagrał świetne spotkanie i nie odstawał niczym od tych waszych cudownych grajków pokroju Thiago Silvy, Davida Luiza, Kompanego, Verthongena czy innego Hummelsa. Faktem jest iż sam mało co oglądałem mecze Valencii, a jak już to średnio przypatrywałem się osobie naszego nowego nabytku, ale nie powinniście, nie macie prawa skandować że jest to najgorszy transfer tego lata. Moim jakże skromnym zdaniem, wielu z was po prostu zmieni zdanie w trakcie sezonu. Skąd wiecie jaką rolę przypisze Lucho Mathieu? Może będzie 3 lub 4 stoperem? Może będzie zmiennikiem dla któregoś z pary Alba/Adriano bo jak wszyscy wiemy może on grać też na lewej obronie. Sami piszecie "osądy zostawmy na koniec sezonu", a teraz robicie właśnie odwrotnie. Osobiście uważam, że większość tych najbardziej komentujących to zwykli hipokryci, którzy nie potrafią trzymać emocji na wodzy i poczekać aż zobaczą jak gra na boisku, w meczu o stawkę.
Wszyscy chcielibyście transferów za niestworzone kwoty, graczy z najwyższej półki, a nikt z was zapewne nie pomyślał że pierwsza linia formacji w każdym obecnie klubie wymaga korekty. Spójrzcie na Chelsea, Atletico, Manchester City jak i United czy inne wielkie kluby. Każdy z tych zespołów jest w trakcie poszukiwać, podpisuje kontrakt lub właśnie go negocjuje z włodarzami innych klubów.

17

#1
Użytkownicy tego zacnego forum, dlaczego oskarżacie Mathieu? Insynuujecie, że jest słabym stoperem, a w ogóle to jakim prawem i czemu Barcelona zrobiła taki transfer? 31 latek za 20 milionów euro toż to skandal! Nie rozumiem waszego toku myślenia i czytając niektóre z komentarzy pod jakimkolwiek transferem widzę jakim jesteście sfrustrowanym społeczeństwem. Zaczęło się tak naprawdę od Ivana Rakiticia, nie podobał wam się ten transfer, uważaliście że to Sevilla zrobiła na tym większy interes niż FCB, chcieliście skazać cały zarząd na śmierć przez ukrzyżowanie. Doszło do MŚ w Brazylii, Ivan (według moich ocen) zagrał dobry turniej. Owszem, nie grał pierwszych skrzypiec ale z analiz taktycznych można było wnioskować, iż właśnie taka miała być jego rola. Był kreatorem, podobnym do Xaviego w reprezentacji Hiszpanii i Barcelonie, rozprowadzał piłki, uspokajał lub przyspieszał tempo gry - wielu z was ucichło po tych występach. Następnie doszedł do skutku transfer Suareza. Ola boga, euforia i jednocześnie zażenowanie. Gdyby nie sytuacja z Chiellinim wielu, a może nawet większość, z was nie pomyślałaby nawet o nazwaniu go "wampirem" tudzież "kolejnym błędem zarządu, tym razem za 81 milionów euro". Otóż, Suarez to wielki gracz, zdobywca złotego buta i "9" jakiej Barcelona potrzebowała od czasów Eto'o. Krzyczeliście, wręcz żądaliście transferu właśnie na tą pozycje i co? Transfer dokonany, Wy i tak jesteście niezadowoleni. 4 miesiące kary dla Suareza? Trudno, należało mu się bądź nie, i tak każdy fan futbolu wie, a przynajmniej ma nadzieję, że to będzie strzał w 10 jeżeli całe trio z ataku FCB zacznie ze sobą należycie współpracować.

0

Chada na avatarze czy mi się wydaje? :D

0

Owszem, Gonzalo jest dobrym zawodnikiem, miał dobry sezon w Napoli, lecz czy jego cena nie jest zbyt wysoka jak na nasze możliwości, a tym bardziej na potrzeby wzmocnienia innych pozycji? Z tego co kojarzę, włoski zespół zapłacił za niego blisko 40 milionów, więc nie sądzę aby puścił go za mniej. Pokazał się z dobrej strony w przebiegu całego sezonu, strzelał, asystował, a co za tym idzie jego cena wzrasta. Jeżeli w trakcie mundialu również pokaże się z dobrej strony możemy szacować jego cenę na jakieś ~50 milionów euro, a po prostu nas na to nie stać. Dlaczego? Zostaję jeszcze do kupienia przynajmniej dwóch środkowych obrońców, w przypadku odejścia D. Alvesa prawa obrona oraz drugi bramkarz, konkurencyjny dla Ter Stegena.
Osobiście rozejrzałbym się za tańszą opcją, np napastnikiem Benfiki, Oscarem Cardozo.

0

Moim skromnym zdaniem, Cesc jest jednym z najlepszych pomocników na świecie lecz jego potencjał nie został wykorzystany w Barcelonie. Za czasów Tito Vilanovy, "Taty" Martino był rzucany pomiędzy atakiem, a linią pomocy, a wszystko to przez nietykalnego Xaviego który został wręcz wpychany na siłę do pierwszego składu mimo spadku formy. Przez te trzy lata Fabregas nie mógł odnaleźć się w zespole mimo iż jego statystyki są, mimo ogólnego wrażenia, dobre. Wielu kibiców w Hiszpanii nie doceniało tego co zrobił, a przynajmniej co starał się zrobić. On jest jednym z tych pokrzywdzonych przez pryzmat gwardii katalońskiego zespołu. Nie bronię go jednak przed słowami "jedyny klub w Anglii do jakiego mogę wrócić jest Arsenal." - zostanie znienawidzony przez tamtejszych kibiców, lecz każdy obiera nowy cel, drogę i ma jasno założone cele. Niestety, Arsenal nie jest już takim zespołem jak kiedyś i nie sądzę aby mógł liczyć się w walce o Ligę Mistrzów, a jak każdy wie, ambitnemu i czołowemu zawodnikowi o to chodzi, także wydaje mi się, że stąd wybór Chelsea a nie inny.

0

Zastanawia mnie czy bedzie analiza taktyczna zespolu Hiszpanii. Uwazam, ze jako jestesmy (przynajmniej niektorzy) kibicami Barcelony ktora jest druzyna Hiszpanska (badz Katalonska, zalezy czy mamy tutaj takich zwolennikow) oraz w tej reprezentacji podstawe stanowia gracze FCB chetnie bym zobaczyl artykul na ten wlasnie temat.

0

Panowie i panie oczywiście !
Poszukuje mieszkańca miasta powiatu Łódź lub okolic bliższych który potrafi, a wręcz specjalizuje się w malowaniu graffiti :D
Chodzi konkretnie o herb FC Barcelony na ścianie, oraz delikatny czerwony napis nad tym herbem. Wszystkie materiały które będą potrzebne oczywiście będę kupował we własnym zakresie, a sprawa samego grafu będzie również odpłatna ale co do tego będziemy się konsultować!
Jeżeli jest ktoś kto to potrafi lub zna kogoś takiego proszę o kontakt.
Pozdrawiam :)

0

Dopóki sam Puyol nie potwierdzi tego artykułu nie przesądzajmy drodzy użytkownicy losów. Nie bądźmy prorokami bo jak każdy z nas wie, nasz kapitan jest waleczny chyba za całą naszą drużynę i bardzo wiele daje w barcelońskiej szatni.
Zostawmy proroctwo, katalońskie pismaki i poczekajmy na dementacje lub potwierdzenie tych plotek przez samego Tarzana. Powinniśmy się cieszyć z tego iż Carles jest w stanie dalej grać, bo wielu piłkarzy po takich kontuzjach dawno by sobie odpuściła.
Pozdrawiam.

0

Nowy layout strony bardzo przypada do gustu. Jest przejrzysty i konkretny, nie ma w nim nic ukrytego, a w dodatku weszło parę nowych udogodnień dla tutejszych userów. Bardzo podoba mi się wprowadzenie możliwości edytowania wpisu. Tak jak kolega niżej, wprowadziłbym możliwość oceniania zawodników przez każdego użytkownika z osobna, ponieważ już wiele razy były kłotnie, nie koniecznie kulturalne, dotyczące oceny zawodników i wyboru ZM wg. usera.
Daję bardzo mocne 5, a 6 dostaniecie jak puścicie tą wersję w "ruch".
Pozdrawiam ;)

0

A nie sądzisz, że lepiej by było go sprzedać już do jakiegoś klubu i wpisać w kontrakt klauzulę z opcją ewentualnego pierwokupu? Nie jestem do końca poinformowany czy Sanarbii kończy się kontrakt z Barceloną, ale jeżeli tak jest to nie mamy nawet szans żeby wziąć za niego nawet najmniejsze pieniądze, a co dopiero mówić o jakiejkolwiek klauzuli czy nawet wypożyczeniu. Skoro ten siedemnastolatek nie widzi swojego miejsca w Blaugranie to musimy uszanować jego decyzję i życzyć mu szczęścia oraz rozwinięcia się na jak najlepszego i kompletnego zawodnika.

0

Nie oglądam poczynań Toniego, więc trudno mi określić jakim jest zawodnikiem obecnie. Zresztą sport to dla mnie niepewne i niepotwierdzone informacje, dlatego też nie szukam tam nigdy czegoś wartościowego. Nie myslales o opcji z ławka? Powiem Ci, że o ile mnie pamięć nie myli, właśnie tylko takiego zawodnika szuka Barcelona tudziez Martino z uwzględnieniem małych kosztów transferu, ponieważ z tego co wiemy nie mamy zbyt dużo funduszy, a są ważniejsze pozycje które musimy zapełnić, chociażby bramkarz oraz ewentualnie środkowy obrońca.

0

Miało być że "nie możemy sądzić, iż jego poziom piłkarski jest niski". Cóż, wdarlo się inne słowo. Następnym razem będę uwazniejszy ;)

0

Ibrahimović - gwiazda która niekoniecznie rozwinęła swoje skrzydła w Barcelonie Pepa Guardioli. NIe możemy wątpić drodzy użytownicy, że jego poziom piłkarski jest niski. Oglądając poczynania PSG w Ligue 1, śmiem twierdzić iż powinniśmy załować pozbycia się Zlatana. Jakie były prawdziwe przyczyny jego odejścia? Tego nie wiemy, jedni podają że było to faworyzowanie Messiego, drudzy że nie potrafił znaleźć wspólnego języka z Guardiolą, zaś kolejni że chciałbyć numerem jeden, lecz wtem przypomniała mu się nasza "10". Sam jednak jestem skłonny powiedzieć, że chciałbym zobaczyć ich znowu razem w jednej drużynie.
Wracając do tematu artykułu, niestety PSG jak i inne kluby - mam nadzieję - że muszą pogodzić się z tym iż Messi jest tylko i wyłącznie związany z Barceloną, przy czym sam powtarzał że chce grać z herbem Barcelony do końca jego pobytu w Europie, a na koniec kariery wrócić do Argentyny i tam zawiesić buty na kołku w Newells Old Boys.

0

Naprawdę myślisz, że Lewandowski jest odpowiednim zawodnikiem na Barcelońskie kryteria? Barcelona owszem, szuka lisa pola karnego, ale takiego który potrafi przesiedzieć jeden, dwa czy nawet trzy mecze na ławce, a w czwartym gdy będzie potrzeba wejść i odmienić losy meczu swoją posturą i dobrą grą głową. Nie sądzę, aby polska gwiazda jaką jest Robert poszła na takie ustępstwa. Sądzę, że jak już tutaj kiedyś wspominali Oscar Cardozo byłby dobrym transferem na takie okoliczności, patrząc że nie trzeba wykładać za niego grubych milionów. Zresztą oglądam mecze Borussi i jakoś skuteczność ów Lewandowskiego niestety nie powala mnie na kolana.

0

Niestety Kun Aguero może być dla nas tylko i wyłącznie marzeniem. Jak sami wiemy, właściele klubu z Etihad nie skąpią pieniędzy podczas transferów czy to opłacaniu swoich najlepszych piłkarzy. Z drugiej strony, czy Sergio byłby nam potrzebny? Nie jest wysokim graczem i raczej szuka okazji do dryblingu niżeli do stania i czekania w polu karnym jako "9 o której tak często powtarzał "Tata" Martino.
Czas do refleksji i zastanowienia, lecz na tę chwilę uważam iż transferem numerem jeden jaki powinien być to oczywiście portero.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?