0

Przyzwoity i potrzebny gest. Jednak mam nadzieję, że nie będą padały pomysły zastrzeżenia tego numeru na zawsze. Czekam na nowego idola i mam nadzieję, że nastąpi to szybciej niż przerwa pomiędzy Maradoną a Messim (btw. w Argentynie kiedyś chcieli zastrzeć 10 w reprezentacji... i dobrze, ze tego nie zrobili).

0

@paquito88 Ewidentnie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Jestem zwolennikiem Laporty, bo pamiętam jak klub był żądzony przez poprzedników i mówię ttaj i o Nunezie i o Gasparcie.

O transferoweym fortelu wypowiadał się sam Joan w którymś wywiadzie wspominkowym kilka lat temu. Niemniej laporta to skuteczny facet, którego dażę sympatią.

A takie ostrzeżenia to sobie wiesz co możesz :)

1

@valdeq jest to możliwe, ale DRC bada sprawę indywidualnie.
Oni naprawdę rzekają dość zdrowo-rozsądkowo.

14

Lubię tego piłkarza. jest pożyteczny, ale mam nadzieję, że nie będzie zarabiał więcej niż Lenglet (4mln). Obecnie kasuje prawie 10 mln per sezon.

0

@gaq nieduże jak nieduże. Zalęzy na jakich warunkach przedłużył kontrakt. Zarabia prawie 10 mln per sezon . To o prawie 2 mln mniej niż Umtiti i prawie 2 mln więcej od Pjanicia.

0

@Greenalley niekoniecznie w tym roku. jeżlei się nie dogają, to dopiero w momencie gdy DRC wyda decyzję.

Swoją drogą, to może doszli do wniosku, że w tym roku z budżetem nic się nie da zrobić i warto wyczyścić się teraz. Już nie chodzi o zwalnianie budżetu na ten rok, ale na kolejne, bo co innego jest odranianie straty a co innego limity...

1

Wszystko fajnie, ale sankcje FIFA to jesdno, a odszkodowanie drugie.

O ile kontrakt Umtitiego nie zawiera klauzuli jednostronnego rozwiązania umowy, to piłkarzowi nalężne jest odszkodowanie.

Odszkodowanie stanowi wyrownanie kwot , które zawodnik by zarobił do końca kontraktu (max 5 lat). Pomniejszone o co co ewentualnie zarobi w nowym klubie.

Dla przykłądu. Umtiti ma jeszcze 2 lata kontraktu i podobno zgarnia 1 mln euro miesięcznie. Czyli do końca kontraktu zarobiłby 22 mln euro podstawy (pozostaje pytanie o premie - tutaj sprawa trudniejsza DRC rozstrzyga indywidualnie). Jeżeli, ktoś go zakontraktuje i zapąci Samuelowi powiedzmy 250k euro miesięcznie (hipotetycznie), to kwota odszkodowania zostanie pomniejszona o 5,5 mln euro.

Nie można zapominać o dodatkowej kompensacie wynoszącej trzy miesięczne wynagrodzenia ( a w szczególnych przypadkach max za 6 msc).


Tak więc kosztowna zabawa, ale batalia może być długa i może właśnie o to chodzi.


5

i w piz*u i wylądował i cały misterny plan w też w piz*u :(

0

@Matte34 football fiction :D

0

@Donio
de Bruyne - przedłużył niedawno kontrakt do 2025 (wówczas będzie miał 34 lata).

Pogba odpada. 1) Nie ten agent. Niewiele klubów jest w stanie spęłnić prowizyjne oczekiwania Mino. 2) Nie ten styl zawodnika i gry i podejścia i psychiki. 3) Nie te wymagania pensji.

FCB potrzebuje kogoś podobnego do Wijnaldum'a. Renato Sanchez, po odbiciu się od Bayern'u chyba dorósł do gry na top poziomie.

4

@marcin000019
i takie hasło powinno się znaleźć na ulotce reklamowej, któą rozesłać nalezy do wszystkich klubów Laliga, PL, Ligue1. :D

3

@VenoM

A ja jestem za. Oczywiscie, że nowy konktrakt. Jeden warunek. W innym klubie :)

Z cała sympatią do niego.

1

Tia...
po 2 golach myśli, że ma pozycję negocjacyjną.... Jednak pamiętać trzeba o jego poziomie. Ciekawe, ile zostało zo zamortyzowania z jego transferu (18mln)?

Chce zostać, to nie powinien mieć wyższego kontraktu niż Mingueza (uzupełnienie składu). Jednak moim zdaniem powinien odejść. Sympatyczny facet, porofesjonalny, ale nie daje i nie da odpowiedniej jakosći (pomimo ostatnich 2 goli i asysty).

Fajnie jakby odszedł dając możliwość zakontraktowania kogoś z potencjałem.

0

Oczywiście Joan, to bajerant i polityk, ale również niezwykle skuteczny.
Przy pierwszej swojej kampani (chocdzi mi o wybory w 2003 roku), również "czarował", żeby nie napisać, że kłamał, że ściągnie Beckham'a. Chcoiaż wiedział, że ten jest dogadany z Rsealem i nie ma szans, ale za to faktycznie ściągnął R10.

Teraz też liczę na to, że wyciągnie nas z czarnej du*y.

Sukces Laporty polega na tym, że potrafi się on otoczyć odpowiednimi ludzmi. Kiedyś Rosell (początek miał extra) - współpraca z Nike etc.), czy Txiki.

Rosell jako prezydent czy Bartek, tego nie mieli.

34

Memphis, to osobość i styl gry, któych nam brakowało i w szatni i na boisku.
Super transfer i oby potwierdzał to do konca przygody z FCB.

Szkoda, że z Wijnaldum'em nie wyszło, bo byśmy mieli załatwiony drugi palący problem. Mobilnego i silnego fizycznie ŚP.

0

@Matte34
napisałem, że marzenia...
Niemnije, Isak pasuje do FCB. Stylem gry przypomina E2. Facet ma 21 lat. wciaż sie rozwija. Oczywiście pamiętamy E2 z jego prime time'u, ale grał bardzo podobnie podczas jego przygody w Majorce czy pierwszego senu e FCB. Samu też się bardzo rozwinął i zaadaptował do stylu FCB. Moim zdaniem, chociaż to marzenie, to Isak byłby transferem na lata i jest bardziej realny niż inni gracze.

7

To jest dopiero zaklęty krąg przepłacania piłkarzy (przykład Umtitiego) i kreatywnej księgowości (Pjanić).

Umtiti zarabia rocznie więcej niż jest wart (serio, jego wycena to 8 mln euro), a Pjanić - nie tylko duzo zarabia, ale wobec tego, że jego wycena była ustalona na 60 mln euro (obecnie 20, wówczas 45 mln euro - wg transfermarkt), to do zamortyzowania tego transferu potrzeba 45 mln. Zatem nawet jak pójdzie powiedzmy za 20, to poza oszczędnością na kontrakcie (8mln/rok), w straty czyli limit wydatków pojdzie 25 mln euro.

To jest masakra. Transakcja wymiany Pjanicia, to było działanie na szkodę klubu i nie chodzi mi o Arthura, bo on mentalnie się nie nadawał, ale zawyżenie ceny transferowej oraz uznanie wartosci wymiany ceny transferowej Arthura po stronie przychodów w budżecie 2019 i kosztu Pjanicia w 2020, to po prostu kryminał.

Zamazany został budżet 2019 (sztucznie zawyżony), a rentownosć klubu "podkęcona" - tj. problemy finansowe zamiecione pod dywan, a amortyzacja Pjanicia wydłużóna o rok (weszła do budżetu w kolejnym roku).

Bartek potrzebową podkęcić budżet o 72 mln euro, a sprzedał to jako super deal, bo transakcja była niby na plus 12 mln euro (72 minus 60 mln). Tymczase te 12 mln, to dokłądnie kwota zamortyzowananego transferu Arthura z Gremio do FCB. Czy to nie jest przestępstwo skarbowe?

0

Nie oglądajmy się na innych. FCB jest wyjątkowa. Mes que un Club!!!

Szukając analogi w transferach, do pierwszej prezydentury Joana, to póki co w pierwszym okienku transferowym, po transferach Garci, Aguero, Depaya, brakuje tylko kogoś podobnego do GVB. Mobilnego gracza, łączącego obronę z pomocą (oczywiscie poźniej został przesunięty na PO), ale początkowo grał w środku. W kolejnym okresie silnego DP/ŚP (Davids) oraz napastnika i kreatora (Etoo, Deco).

Myślę, że Alemany już pracuje nad opcjami możłiwymi dla klubu w tym i w kolejnych okienkach, patrząc na zawodników jakich la Masia po prostu nie produkuje (np. ŚN).

Osobiście liczę na transfery takiemniej oczywiste, a które zagwaruntoją odpowiednią jakość. Ile jakosći swego czasu dał GVB, czy Larsson (wolne trasnfery), czy radości Maxi Lopez, czy Belletti (obej kosztowali mniej niż 15 mln euro).

Patrzmy na siebie, stawiajmy na szkółkę, a FCB odrodzi się !!!

1

@normasubiektywna

transfer za chyba 5 mln euro. Nie ma co wybrzydzać :)
Lenglet za ponad 30 mln jest zdrowy....

Zresztą, po przyjściu Koeman'a, fizyka naszych graczy znacząco się poprawiła, więc liczę, że i Araujo się ustabilizuje. Araujo żle znosi większą liczbę meczów ostatnie 2 sezony gra ponad 2 tys. minut w sezonie. Gosć ma 22 lata. Musi ustawilizować natężenie grania i tyle. Tym bardziej, że on bazuje na dynamice. Oczywiscie są przypadki, że gość wchodzi z marszu na taki wysyłek jak Pedri, ale to ewenement (głownie genetyka). I mam nadzieję, że nie odbije się to w przyszłosći.

2

Fajnie, star się i w ogóle... ma nawet niezłe liczby. Jednak ten zawodnik w ogóle nie pasuje do FCB. Osobiście mam nadzieję, że Real kupi Mbappe, a PSG skusi się na Gierzmanna i Dembele.

Pomoimo problemów finansowych i zdrowotnych niektórych zawodników, to liczę na to, że nasz atak będzie zbudowany z Demira, Ansu, Dapaya, Aguero, Collado (nowy Pedro?? :) Manaja jako rezerwowego ŚN.

Marzenia... ale fajna była by wymiana Braithwait'a za Isak'a (Real Sociedad). Gość stylem przypomina Samuela Etoo.

5

@OTX

Dokładnie. Chciałem to samo napisać.
Liczę, że teraz ze stoperami Pique, Garcia, Araujo, nawiązemy do tamtych czasów.

Puyol , Milito (Edmilson), Marquez (Pique), Thuram i Oleguer, Abidal, Sylvinho (Maxwell) o, Zabmbrotta (Alves).

Barca zawsze odnosiła sukces, jak obrona była złożóna z ofensywnych boków (obecnie Dest, Emerson, Alba, Balde ), środkowych obrońców z których jeden jest "jeżdzącym na dup*e" i jednym wyprowadzajacym piłkę (obecnie Araujo i Pique/Araujo) oraz solidnym uzupełnienieu jak kiedyś Oleguer czy Gabri (obecnie Mingueza).

Żeby teraz nawiązać do tamtego okresu, to Dest lub Emerson muszą wznieść się na wyższy poziom (w czym akurat konkurencja powinna pomóc), oraz potrzeba ostatniego klocka tej układanki. Silnego środkowego pomocnika, który jest mobilny i potrafi uwolnić się spod pressingu. Jak kiedyś Yaya Toure.

Szczerze mówiąc, to liczyłem na Morribę, ale chyba ta historiua się zakończyła zanim się zaczęła.


1

17 mln za takiego zawodnika to i tak interes życia. Jeden z nielicznych poprzedników. Szkoda, że bilansuje się z takim Fernandesem, czy innym Douglasem.

Swoją drogą Araujo to też był majstersztyk .


4

Czy tylko ja mam wrażenie, że po odejściu Leo, zawodnicy odżyli i jest jakaś lepsza atmosfera w szatni?

1

Mes que un Club !!!

2

super robota. brawo redakcja!

1

@fcbarcafan19 kreatywny księgowy :(

0

@varosso
Może poćztątkowo angielskie kluby nie pójdą za ESL, ale wystarczy sezon-dwa bez rywalizacji w pucharach z Barcą, Realem, PSG .... i zmienią zdanie, a jak jeszcze w wyniku uczestnitwa w ESL z PL zaczną znikać gwiazdy to już w ogóle.

3

Bartek wpadł w spiralę zadłużenia.... życie na kredycie i heja, już mnie nie ma ; )


0

@varosso to porozumienie jest bez mi prawnej. Wystarczy rok, żeby FCB i RM się odbudowaly. Przy ESL, dochodzi ok 1 mld euro extra...

0

Idealna 9 dla FCB.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?