20

Gerard Pique na TT:


1

Za kilka minut prezydent Quim Torra wygłosi orędzie do Narodu Katalońskiego.

1

Katalońska Federacja Piłkarska zawiesiła do odwołania wszystkie organizowane przez siebie rozgrywki.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

6

Wszyscy rektorzy katalońskich uniwersytetów wezwali studentów do strajku w związku z dzisiejszym wyrokiem skazującym Katalońskich Więźniów Politycznych.

Studenci opuścili sale i rozpoczęli blokadę ulic.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@michal26 pamiętam zarywanie nocek na mecze Agnieszki, ale bez kawy nie szło tego oglądać. Natomiast Iga swoim ofensywnym stylem działa jak podwójne espresso.

5

Gdyby ktoś zaproponował mi jako mecz finałowy US Open dzisiejszy pojedynek Świątek z Osaką nie miałbym nic przeciwko. Wielki tenis.

0

@TheNekro94 Nie ma sprawy ;)

13

@TheNekro94 pewnie Señorita

0

W Hiszpanii pojawił się dzisiaj artykuł o bardzo ciekawym tytule: "Czy gdyby Pep Guardiola nie był separatystą byłby najlepszym trenerem na świecie?"
Biedni Katalończycy, którzy muszą żyć w jednym kraju z takimi idiotami.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

Jeżeli już mówimy o Czechach to warta zobaczenia jest Kutna Hora ;)

0

To też, ale nie wyobrażam sobie, żeby w jakimkolwiek kraju była taka nienawiść kulturowo-etniczna

0

W jednej z wiosek w Andaluzji po procesji rezurekcyjnej ostrzelano, a następnie spalono figurę Carlesa Puigdemonta- katalońskiego prezydenta na uchodźstwie.


Co ciekawe amunicję strzelającym dostarczyła policja


Nagranie:





Ten kraj jest tak zepsuty, że po prostu brakuje już słów. Visca Catalunya Lliure!

3

W Polsce rządzi "prawica" i też jest socjalizm, więc o czym mówimy?

6

Trzęsienie ziemi w Katalonii o sile 4.3 w skali Richtera. Nie ma na razie informacji o poszkodowanych.

Edit: Epicentrum w okolicach Alt Urgell ok. 180 kilometrów na północny zachód od Barcelony.

0

Pięcioro aresztowanych i pięć osób rannych po manifestacji skrajnie prawicowej partii VOX w Barcelonie podczas której domagano się aresztowania prezydentów Katalonii Puigdemonta i Torry.

5

Sekretarz generalny skrajnie prawicowej partii VOX opłacanej przez fundację Francisco Franco- Ortega Smith podczas dzisiejszego wystąpienia w Barcelonie: "Rekonkwista się rozpoczyna". Brzmi to bardzo źle, szczególnie z ust osoby z takiego środowiska. Jestem ciekaw na ile jeszcze starczy Katalończykom nerwów.



Tak na marginesie to z szefem tej partii Santiago Abascalem spotkał się w zeszłym miesiącu Jarosław Kaczyński. Grunt to dobre sojusze w Europie ;)

3

Komentarz usunięty

0

Rozumiem, że jest to zagrożenie dla geopolityki, ale wystarczy się postawić na ich miejscu. Są maszynką do robienia pieniędzy, a w zamian dostają ciągłe szykany i są traktowani jak ludzie drugiej kategorii. Hiszpania traktuje Katalonię i Katalończyków jako swoją kolonię, a struktury państwa w XXI wieku nie mają prawa tak wyglądać.

5

Prezydent Katalonii Quim Torra:



Hiszpania 2019: krawaty, wstążki, Estelady (flagi Katalonii z trójkątem i gwiazdą), kolory... słowa. Od wczoraj słowa też są zabronione (TV3 i Radio Catalunya dostały zakaz używania słów "więźniowie polityczni" oraz "wygnani") . Prokuratorzy oskarżają o nieposłuszeństwo i stawiają przed sądem głosujących (chodzi o wczorajszą decyzję o wszczęciu śledztwa przeciwko 38 rannym Katalończykom w referendum 1 października 2017). Są więźniowie polityczni i Ci, którzy udali się na wygnanie w obawie przed represjami. Jestem właśnie w drodze do Portugalii. Kraju, który szanuje i ma wpisane w konstytucję fundamemtalne Prawo Człowieka jakim jest to o samostanowieniu.

29

Zluzujcie gumę co poniektórzy. Ten program ma charakter podobny do Kuby Wojewódzkiego. Odpowiedzi mają przede wszystkim bawić, a wiele osób już zdążyło nazwać Pique "bucem". Warto obejrzeć chociażby na Twitterze filmiki, na których odpowiada na te pytania, to może dotrze do krytykantów charakter odpowiedzi Geriego :)

8

Przewodniczący hiszpańskiej państwowej komisji wyborczej zakazał katalonskiej telewizji publicznej TV3 używania słów "więźniowie polityczni" oraz "wygnanie".

To się po prostu nie mieści w głowie. Dyktatura w XXI wieku w Europie.

6

Kolejny sukces hiszpańskiej dyplomacji. Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii Josep Borell obrażał dziennikarza, który zadał mu niewygodne pytanie.


https://mobile.twitter.com/josepgoded/status/1111159000211574784

0

120 000 osób bierze udział w demonstracji przeciwko procesowi katalońskich więźniów politycznych, ktora odbywa się w Madrycie!





Dla porównania ostatnia manifestacja hiszpanskich partii prawicowych przeciwko rządowi Hiszpanii w tym samym mieście zgromadziła około 70 000 osób.

0

Jestem jak najbardziej za. Nie chodzi nawet o estetykę, a o ból dupy wszystkich madrytczykow na naszych meczach, bo większość obcokrajowców nie wie o co chodzi, a oni doskonale wiedzą :)

2

Teoretycznie to senyera a nie Estelada więc jest legalnie, chociaż wszyscy wiedzą o co chodzi :)

0

Cudo!


0

W porównaniu z zeszłym rokiem to gra jak mistrz, ale Roger jest bez porażki od turnieju w Dubaju, więc czuję że 8 gemow będzie sukcesem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?