0

Ja nie twierdzę że drużyna gra na ten moment dobrze ,ale problemem są kontuzję w ekipe.W dzisiejszych czasach broni drużyna a nie bramkarz.Mamy na dziś świetny stosunek bramek strzelonych do straconych inni mogli by tylko pomarzyć.Nie twierdzę że trener nie popelnia błedów np.Malcom powinien grać cześciej itp.Twierdzę że drużyna o ile nie będzie miała kontuzji będzie grać lepiej i te 3 mecze są najtrudniejsze.Zresztą w ostatnich remisowych meczach z tą obroną to ona spowodowała że liczymy się we wszystkich rozgrywkach.Lyon nie miał za dużo okazji.Nie przesadzałbym.Rozumiem też że ludzie oczekuja bardziej widowiskowej gry.

0

No nie akurat, rakitic zagrał dobry mecz statystyki o tym mówią.Także statystyki w obronie mamy bardzo dobre a lenglent gra stabilnie.Umtiti grał pierwszy raz.On o tym nie mówi.Przed kontuzjamu Dembele ,Messiego,Arthura kartkami dla Alby zespół zaczoł grać nieźle potem się to rozwalilo.Coutinho przed kontuzja nieźle sie prezentował brak Arthura robi swoje.Jeśli przeżyjemy 2-3 mecze najbliższe, powinno być dobrze bo Messi po kontuzji wrócił na swój poziom jego przerwa była najkrótsza. Dembele zagrał lepiej niż ostatnio, idzie do góry Suarez tez coś strzelił.Myślę że z meczu na mecz będzie to lepiej wygladało.Wróci Arthur,Vermalen a Umtiti rozegrał pierwszy mecz.W meczu z Realem caly mecz zagra Messi i Dembele a to duże wzmocnienie.Niby słabo grają,ale ciężko jest ich pokonać od poczatku ligi przegrali 3 mecze.To też mówi o obronie.Tak czarno to ja tego nie widzę.Choć nie będzie łatwo.Uważam że w tych najbliższych 3 meczach będziemy najsłabsi.Potem powinno wszystko wrócić do normy.

0

Pozytywna rzecz jest taka że przed Clasico, Semedo grał 40 min a vini grał dłużej.Pewnie Semedo będzie grał przeciw Vini.

0

Z dwoma rzeczami się nie zgodzę Rakitic zagrał dobry mecz i został oceniony na 7.5 a w obronie grał pierwszy raz Umtiti po paru miesiacach miał prawo grać słabiej.Z lenglentem obrona dobrze wygląda.Barcelona nie ma problemów z obroną i pokazują to statystyki straconych bramek.Problem Barcy jest w kontuzjach w najgorszym momencie i dojściem po nich do formy.Dobrze że Dembele zagra z Realem:)

0

Jeśli do drużyny ma wejść od nowego roku Puig gra Alenia i przyjdzie Jong i są jeszcze starsi zawodnicy.To dla Coutinho nie ma miejscaw pomocy i valwerde go tam nie ustawia.

0

Ciekawe że Marcelo wyciagnał ręke w kierunku piłki z bayernem nie chronił twarzy, pilka by przeleciała.Tu zawodnik dostałby w twarz i real nie odniósł by korzyści.Plus tego meczu że przed clasico że połowe meczu grał Semedo i wiekszość meczu grał vini, który będzie kryty przez niego więc fizycznie będzie miał przewagę.

13

Jak dla mnie powinni grać obaj, nie chodzi mi że w jednym czasie,bo na tej pozycji jest wiele km do zrobienia.No i rywalizacja dobrze im zrobi.

0

Mylisz się.Do momentu Kontuzji Dembele rósł.Obecnie z meczu na mecz gra lepiej.Leglent świetnie się zaadoptował,Arthur robi postępy choć obecnie kontuzja,Semedo zrobił ogromny postep w ataku i w obronie od meczu z Realem.Coutinho po kontuzji się nie odnalazł.Problem był w kontuzjach,które rozlożyly zespół ale z meczu na mecz dojdą do siebie jak Messi który też grał po kontuzji słabiej.Opowiadanie że trener robi z nich gorszych zawodników to bzdura.Niektórzy wchodza w wiek jak busi czy suarez.Trudno oczekiwać wyższego poziomu przez cały czas.

1

Barcelona ma problem w obronie? Niech zobaczą tabele. Konkretnie pozycję straconych bramek.No i łaskawie wezmą pod uwagę że Umtiti grał po kilku miesiącach przerwy.Problem w ataku wynikał z kontuzji Messiego i Dembele,Arthura,tez kartki Alby w najbliższym czasie Dembele bedzie grał jak z nut Umtiti jeśli nie będzie kontuzji też.Na dodatek Alenia robi postępy Semedo w ofensywie też.Nie przejmowałbym się.Na mój gust z każdym meczem będzie lepiej.

0

Nie chodzi mi o umiejętności,tylko o kontuzję, czyli szybkość czy kolana radzą sobie z obciązeniem. Niestety ,kiedy wchodzi na zmianę lenglent nie wiadomo, czy to kolano jest wstanie wytrzymać pełne obciażenia.Znam trochę kwestie chsząstki i to trochę jak bumerang.A on miał nieudaną operacje.Nie chciałbym, aby był drugim Vermalenem.Co do holendra jestem absolutnie za.

1

W sumie to teraz nadchodza same ciężkie mecze. Niespecjalnie,kiedy jest go sprawdzać im szybciej tym lepiej.Warto też zobaczyć co z tą jego kontuzją.Czy daje rady czy brać holendra.No i Lenglent też człowiek musi odpocząć.

1

Pierwsza połowa słabo, ustępował fizycznie trochę wolny w drugiej połowie lepiej, ale przeciwnik fizycznie był słabszy.Starał się dogrywać w kierunku napastników ciekawe piłki.Trochę było strat jednak brawa za odwagę po takiej przerwie.Jeśli dalej będzie starał się tak podawać mogą być początkiem pięknych akcji.

1

Myślę, że ten mecz z Realem będzie mega trudny, bo real trochę urósł a Barca jeszcze nie w formie.W nastepnych meczach będzie lepiej.Jeśli nie będzie kontuzji.Zawodnicy którzy doznali kontuzji powinni grać lepiej.Dembele,Umtiti, wróci Arthur i Vermalen.Umtiti pierwszą połowę miał słabą ale w 2 połowie grał ciekawe podania.Przerwa zrobi dobrze Lenglentowi.Ważne że Suarez strzelił.Messi już wrócił do formy.Dobry prognostyk pora na resztę:)

0

Gra w kilku meczach słabo bo napastnicy mieli kontuzję i kartki jak u Alby.Obronę mamy świetną drużyna jest na 1 miejscu i przegrała 3 spotkania przez pół roku.Stosunek strzelonych do straconych goli jest wyśmienity.Trochę lodu to są też ludzie.Mogą mieć słabsze momenty.

0

Chodzi o predyspozycje. Są zawodnicy,którzy mają predyspozycje ofensywne albo defensywne.Zidan był geniuszem ofensywy ale czy defensywy nie.Jeśli masz tylko jedno to drugiego musisz się uczyć,ale czy wytrenujesz to do tego stopnia w stosunku do tego co masz predydpozycję? Busi ma dar i do ofensywy i defensywy. Dlatego przez wielu trenerów uważany jest z najbardziej wartościowego zawodnika Barcy.Często wyraźnie widać to zjawisko choćby w sporcie amatorskim.Umiejętności xaviego w rozgrywaniu były większe niż w obronie,te nie byly złe ale nie były one jego domeną. To samo iniesta.Umiejętności ofensywne Coutinho są o niebo większe niż defensywne.Stąd Valverde nie jest przekonany aby go przestawić na pomoc.Obecna siła Barcy to zbalansowana pomoc.Ofensywa -defensywa.Statystyki zdobywania w stosunku do tracenia bramek są w przypadku Barcelony niesamowite.Stąd w lidze taki efekt w tym i zeszłym roku.Bo jeśli nawet nie są w formie i ofensywa kuluje to defensywa robi swoje tak jak z ostatnich meczach RM czy OL dzięki temu w tych rogrywkach Barca się liczy.Ten element balansu jest kluczowy w rozumieniu Barcelony.Pamietaj że końcówka tiki taki Guardioli była nieciekawa i grali w poprzek i kibice się wściekali.Stąd kolejny trener wprowadził długie wysokie piłki i kontry.Dla mnie valwerde zbalansował środek pomiedzy ofensywą a defensywą.Mówił o tym Messi tu się wzmocnili.Jest to też element dla którego został w Barcelonie gdzie indziej zobaczył jej siłę.To jest coś co charakteryzuje Valverde.Dlatego to Jong był priorytetem a nie stoper.Czego, sporo osób nie rozumie.Dlatego Barca kupuje zawodników takich jak Paulinho ,de jong,vidal,Arthur a Rakitica nie chcę sprzedać.Paulinho też nie chciał sprzedawać mimo swietnego interesu.Nie zawsze specjalisci ofensywno defensywni pieknie grają jak predysponowani ofensywni stąd wielu nie lubi np.Rakitica p.s jestem dyzlektykiem pozdr.

0

Piszesz że watpisz aby ktoś taki istniał po czym podajesz xaviego sam sobie przeczysz;). Podałem jonga i Arthura obaj świetnie i bronią i jak mówi xavi ,Arthurowi trzeba trochę dać czasu bo jest mlody i on też nie grał odrazu piłek wprost do napastników.Choć widać ze coraz częsciej Arthur gra takie piłki.De jong potrafi i to i to jest młody i bedzie lepszy.Rakitic nie traci piłek przy rozegraniu potrafi świetnie grać pressingiem.Nie jest widowiskowy.Xavi bronił ale słynoł z rozgrywania ,busi był tym co słynoł i z obrony i też z rozgrywania.Za to wielu trenerów jest najbardziej niedocenianym zawodnikiem.Jeśli brać kogoś zo predyspozycjach ofensywnych to musi być to facet klasy messi iniesta neymar itp.

0

Zawodnik, ktory odbierze piłkę w srodku i rozegra .Czyli wyobraź sobie połaczenie xaviego i busiego a nie tylko xaviego- de jong,arthur spelniaja te kryteria

0

Na mój gust Valwerde lubi zawodników ofensywno - defenywnych pomocników,bo kiedy nie idzie z przodu z powodu kontuzji jak teraz musi defensywa grać na zero jak teraz, aby mieć np. szanse w rewańżu.Dlatego Rakitic de Jong Arthur czy ewentualnie Rabiot w przypadku odejscia Rakitica

0

Rabiot jest ofensywno defensywny w barcelonie Busi rakitic vidal są już wiekowi.Zostanie Roberto, Arthur,Jong przy czym Roberto to też obrońca zostaje Alenia i Puig jako ofensywni Coutinho gra wyżej i defensywnie jest słaby .Rabiot nadodatek ma wzrost czego w Barcelonie jest mało.Biorąc pod uwagę ze przód ma z róznych powodów momenty, gdzie nie zdobywa bramki jak teraz gdzie kontuzje zakłociły grę to defensywa ratuję temat.Stracone bramki mówią wyraźnie ,kto jest na czele ligi Barca i Atletico.Rabiot ma papiery na grę w Barcelonie jak obniży cenę brałbym go.grania jest za dużo na 2 ofensywno defensywnych zawodnikó jak jonga i Arthura bo reszta to ofensywa.Mówię tu o przyszlości.

9

Jeśli Rabiot obniży wymagania to brałbym go.Barcelona obecnie preferuje defensywno ofenstwnych graczy i kilku jest wiekowych jak vidal, Rakitic, Busi, młody jest Arthur .Jeśli stara gwardia odejdzie z defensywno ofensywnych zostanie Jong i Arthur a meczy jest sporo.Dlatego Rabiot na przyszłość jest dobry.Co do Oriola to nie wiadomo czy się przebiję.Z bardziej ofensywnych zostaje Alenia i może dołączy Puig.Kadra na 3 rozgrywki na przyszłosć by była, choć mógłby przyjść za rok.Bo dziś jest na bogato.

0

To czego mi zabrakło, to grania piłą.Za dużo indywidualnej gry.Oni swietnie grali w obronie 1 na 1.Mało było takich czystych sytuacji wszystko pod ciśnieniem.Widać że zespół jest po kontuzyjny nie są w formie.Celem valwerde było nie przegrać meczu rozpoznać w grze przeciwnika i ewentualnie jak coś strzelimy to nasze.Mecz u siebie zagramy w innym terminie zawodnicy dojdą do siebie albo będą grać lepiej dojdzie Arthur jest szansa na zwyciestwo.Choć wynik jest niebezpieczny.

0

Myslę że Valdek wystawił Semedo świadomie, bo jest szybki jak Vini i na ten element go nie weźmie.A tym elementem wygrywa z innymi. Dla mnie Vini to typ bardziej Robinho.Blisko trzymający się lini skrzydłowy.Na dziś im bliżej pola karnego tym słabiej się prezentuję. Brakuje mu jeszcze wykończenia dośrodkowania.Neymar jest bardziej wszechstronny w przodzie.Daleka jeszcze droga do Cracka, ale to talent i możliwości ma.Na dziś Dembele jest lepszy.Co do Coutinho zagrał fajnie ostatni mecz, bawił się, może Dembele nie wygryzie, ale jako zmiennik ,może jest szansa że będzie z niego pożytek.Bo w pomocy z tego co widze bedą grać zawodnicy defensywno -ofensywni czyli po odejsciu Busiego i Rakitica i Vidala z uwagi na wiek pomoc bedą tworzyć Jong, Arthur,Roberto i Rabiot, jak widzę i Oriol jak się ze szkółki przebije i do tego ktoś bardziej ofensywny czyli Alenia i Puig,w przypadku kontuzji wtedy Coutinho. No i Alcantara chcę wrócić z uwagi na żonę.Co do Roberto nie gra co mecz a ma świetnie statystyki jeśli chodzi o asysty.Myślę że dlatego gra no i Semedo też czlowiek i musi trochę odpocząć.Alba też powinien mieć zmiennika.Myśle że trener ma wyniki zmeczenia zawodników rotuje.Na tej pozycji dużo się biega.Jeden Semedo nie wystarczy na cały sezon.On stawia na ich dwóch a nie tylko na Semedo.Zobaczymy co pokaże też Senegalczyk może będzie lepszy od Roberto.

2

Problem Vini z Barcą w ostatnim meczu nazywa się Semedo.Jeśli Semedo będzie się tak rozwijał w ataku jak i obronie to nikogo w meczu z Barcą Vini nie przykryje.Miał przewagę nad Semedo bo grali pierwszy raz przy następnych meczach będzie bardziej rozpoznany.Dembele jest wszechstroniejszy żóty rożne bije z obu nóg,strzela z obu nóg jest bardzo szybki.O czym mówił Suarez, że jak szybko nie wyjdą to go nie dogonią.Potrafi dryblować w gąszczu na jego "flegmatyczność" łapie się wielu przeciwników.Oczywiście,to talent wygra Realowi wiele meczy ale z Barcą będzie miał mocno pogórkę.

0

Jasne rozumiem.Ja tylko chciałem zwrócić uwagę że model tiki taki za Guardioli się wyczerpał dlatego nastapiły zmiany.To nie jest tak że trzeba wracać do modelu Guardioli.Bo i nie ci sami zawodnicy no i na tamten system przeciwnik się uodpornij.Bardziej trzeba rozwijać to co jest.Uważam że jest szsnsa na ładniejszą grę ,gdyż Arthur stara się grać więcej piłek w kierunku bramki co przewidywał Xavi.To jeszcze się pogłebi De jong gra ładniej od Rakitica i Busiego czy Vidala.Dlatego po odejściu tej trójki może się przydać Rabiot który jest ofensywno defensywnym zawodnikiem.Choć jest w szkułce jeszcze Oriol.Tu zobaczymy czy Rabiot przyjdzie czy nie.Choć z perspektywy ,dla Barcy lepiej aby przyszedł za 1,5 roku.Co do xaviego nie sądze aby z tych defensywno ofe sywnych pomocników zrezygnował bo umiejętności defensywne będą dla niego ważne chodzi tu o balans.A raczej będzie ich rozwijał w grze do przodu.Także oni będą w innym wieku więc na pewno się rozwiną.Tak samo Dembele i widziałem dobre ostatnie 30 min Coutinho, gdzie zaczoł się trochę piłką bawić.Jest jeszcze Puig myślę że przyszłość Barcy jest dobra.Kandydatami na trenera Barcy dla mbie to trener Betisu i Ajaxu.Przyszłymi widzę 3 Xavi Iniesta i Busi który podobno na boisku i w życiu niesamowicie wszystko widzi.Ewentualnie Guardiola, który chciałby popracować z nową ekipą i rozwinąć dalej ten sposób gry.Tak jak poprzednicy rozwijali jego sposob grania.Tak jak on poprzedników.Co do Valwerde to myslę, że zarząd zna sprawy od środka wię wiecej niż my.Widzi ile jest przegranych ile tracą bramek przez 2 sezony itp.Myślę że chcą pracować z nim 2-3sezony

1

Raczej po mistrzostwie dla bialych:)

2

Do meczu z Realem w lidze trzeba zachować 6 pkt przewagi.
W tym meczu eksperymentem jest Boateng.Trzeba zobaczyć w jakiej formie jest Dembele.Dlatego Messi musi z Albą przypilnować wyniku.Dlatego moim zdaniem czas Malcoma to mecze po meczu z Realem w lidze.Jak zakończą się pozytywnie.Co do Coutinho w pomocy nie potrafi bronić, więc Valwerde musi zachować balans pomiędzy atakiem a obroną.Nie gra Rakieta.Jest szansa że Malcom lub Coutinho wejdą w 2 poł.Skład rozsądny przemyślany:)

0

No chyba nie jak Robbena, Alcantary czy Comana;) bo kontuzje były jednym z rzyczyn że Bayernowi nie szło w LM.Coś czuję że kupią de ligta.Bo i Jong to jedyny holender w Barcelonie. Ajax dobrze zagrał z Realem.Nie chcą Rabiotta prowizja pojdzie do agenta i nie wiadomo co z Umtiti a Pique młodszy nie będzie.No i prezes jest nim zainteresowany no i sam zawodnik chcę.Co nie oznacza że Umtiti nie zostanie czy nie bedzie grał.Myślę że go kupią.

0

Ja bym powiedział tak.Z tą tiki taką Guardioli, też było różnie,zwłaszcza w końcowej fazie,bo były mecze, gdzie grali w poprzek i szału człowiek dostawał. Enriqe musiał zmieniać ją bo była przewidywalna.Przeciwnik się trochę udpornił na nią.Dziś Barcelona sporo zdobywa goli z kontr i kontrataki są szybciej wyprowadzane.Za Guardioli wyprowadzali tak że ta gra była pozycyjna. Zmiany, które widać w Barcelonie to kupowanie do środka graczy defensywno ofensywnych. A nie tylko ofensywnych.Paulinho,vidal,Busi,Rakitic.Obecnie Arthur,de Yong.Dzięki temu liczba straconych bramek spadła.Jest większy balans pomiędzy atakiem a obroną.Guardiola mówił strata w ataku piłki to jest najgorsza rzecz w tym systemie. Ci w środku o umiejętnosciach ofensywno defensywnych czyli połączenie Busiegi i xaviego to jest na to odpowiedz.Spadło posiadanie piłki także liczba straconych goli.
Dlatego można powiedzieć że tiki taka ewoluowała i korzysta z innych sposobów prowadzenia gry jak kontratak.Czy kupowanie jeszcze bardziej wszechstronnych zawodników ofensywno defensywnych.Nie widzę,aby Valwerde był traktowany jako przejsciowy trener.Myślę że stara się ją rozwijać.Nie w rozumieniu trzymamy piłkę.

0

Jest pewna różnica on przeszedł artroskopię, która mu nie wyszła.Ja doszedłem do chondromolacji poziomu 3. Poziom 4 to artroskopia.On miał czyszczoną chszastkę ja mam regenerowaną.Ja stosuję Glukozaminę plus tam są jeszcze 2 rzeczy.Firmy której produkty, stosuję kadra skoczków,Woźniacka,Szpilka.Produkty kierowane dla sportowców.Stosowałem zastrzyki itp.Moja sytuacja jest o niebo lepsza niż Umtitiego.Glukozamina powoduję regenerację działa do 2-3poziomu.Jemu to nawet to nie pomożę.Dlatego patrząc przez swój pryzmat,wymagań grania co 3 dni w Barcelonie, to jestem sceptycznie nastawiony że jego klopoty nie będą wracały.Oczywiście chciałbym aby grał, bo to super zawodnik.

0

Real od czasów Mourin.gra topornie.Z czasami, kiedy grał Zidan nie ma co porównywać.Do dziś ta ekipa bywa skuteczna w LM.Choć z Var Real skończyłby na meczach z Bayernem.A w ostatnich latach Barca wygrała 13 razy z nimi przegrała 4.Widać, kto jest lepszy i jaki system też jest lepszy.Z jednej strony wygrać z kimś, kto gra tą tiki takę bardzo długo to słaby pomysł z drugiej strony ten zespół poznał coś nowego rozwija się.Tą piłką lepiej grają.Nie wiem jakby to wyglądało jeśli ten trener by został.Przedstawiłem opinię Xaviego.Na pewno błędem było trzymanie Viniego w rezerwach
Isco jest nieefektywnym piłkarzem.Zwalnia grę traci piłkę przez dryblingi.Efektowny a nie efektywny.Tu nowy trener dobre zmiany zrobił.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?