0

@Bykunn Ale gdyby jednak znaleziono u niego zęby, to uciekniesz jak obiecywałeś, prawda? Nie zapomnij zabrać rodziny, chyba, że będziesz miał wybór między swoim cennym życiem, a ich - wtedy wiadomo, niech sobie radzą sami :).

2

@gumaz Nie wierzę, przecież @Bykunn twierdził, że to co innego, niż wejście sił NATO i Putinem nie ma się co w takim przypadku przejmować. Ja mu wierzę, bo on zza biurka wie wszystko.

0

@Sulimo Przecież to tchórz. Już kiedyś pisał, że uciekłby, z podkulonym ogonem. Nie ma sensu mu tłumaczyć. Pewnie gdyby nie zdążył uciec, to by kolaborował, bo to racjonalne dla niego uratować siebie za każdą cenę, najlepiej zapłaconą przez kogoś innego.

1

@ferdas_rawa Czyli, że co, mają mu oddać Ukrainę, bo inaczej III WŚ? Już był taki jeden premier Wielkiej Brytanii, który myślał podobnie do Ciebie, że trzeba zaspokoić apetyt terytorialny pewnego austriackiego kaprala, co pozwoli uniknąć wojny. "Przywożę wam pokój!" powiedział wysiadając z samolotu i machając świstkiem papieru z podpisami stron. Przehandlował cudze tereny za spokój we własnym kraju, a potem okazało się, że kapral miał gdzieś ustalenia i chciał więcej.

0

@zenoowity Dzięki.

0

@tobiasson92 Czyli, że co, jeśli to prawda, to mamy udawać, że się nie wydarzyło, bo inaczej utrwalamy stereotypy? Ukrywać takie rzeczy? O to Ci chodzi? Co za głupoty teraz wypisujesz?

0

@zenoowity Źródło?

0

@SinMistico Dzięki.

1

@SinMistico Źródło?

2

@tomono "Dużymi państwami od zawsze rządzą służby i taki Putin nagle może dostać zawału."
Służby to on. Nie widzisz tego?



3

@tomono "Tak dla uspokojenia, wojna atomowa na ten moment jest raczej niemożliwa. Jest to po prostu zwykła gra polityczna, straszak z racji sankcji czy pomocy sprzętowej dla Ukrainy. Jest przyparty do muru bo nie idzie jak powinno. Putin nie zwariował, to po prostu inteligentny polityk, który wie co robi. Może ma zapędy dyktatorskie, ale pamiętajcie, że za nim też stoją ludzie. Każdego "można odsunąć" i jak w Rosji będą chcieli to bez problemu są w stanie to zrobić. Są potężniejsze osoby niż on."
Skąd Ty to gościu możesz wiedzieć? Które to są te osoby potężniejsze? Piszesz, aby pisać. Skąd możesz wiedzieć, do czego może posunąć się człowiek przyparty do muru, człowiek mający 70 lat, niewiele życia przed sobą i owładnięty wizją odbudowy potęgi ZSRR, bo tak został wychowany w KGB? Z czego wynika ta Twoja pewność? Bo podobnie argumentowano, że nie będzie żadnej wojny, że to straszak, że nie zaatakuje Ukrainy. No i zobacz, co się stało. W historii świata było wielu szaleńców, którzy nie martwili się, co będzie potem.




13

@masq I nic o Messim nie wspomniałeś? :) Sorry, musiałem :)

0

@michal26 Poparłbym Cię, ale twierdziłeś też, że Putin nie zaatakuje. Musisz odbudować u mnie swoją wiarygodność :).

0

@Colon Pilotował NS1, kiedy był jeszcze kanclerzem. Od razu po zejściu z urzędu został tam szefem. On jest karmiony przez Putina od lat i na bank mają na niego jakieś haki, bo tak działają. Jeśli spróbuje fikać, jest skończony, jeśli nie, też jest moim zdaniem skończony. Ale sam sobie to zgotował.

0

@Bykunn No to nie wiem, kogo w takim razie obchodzi, jak Putin widzi wejście wojsk NATO? On ma 70 lat, niewiele życia przed sobą, a w głowie wizję odbudowy potęgi ZSRR. Strasznie jesteś pyszałkowaty, skoro twierdzisz, że wiesz, na co stać szaleńca, który zostanie przyparty do muru.

0

@Bykunn No dobrze, możesz mieć rację. Dla nas wydaje się on inny, ale skąd wiadomo, jak widzi to Putin?

0

@Wojcio Napisałem w pierwszym poście, o co chodziło. To Ty pieprzysz o odpowiedzialności za akcję, jakby w każdej sytuacji dało się uzyskać 100% pewności. Nie da się nigdy, bo zawsze coś może pójść nie tak. Podjęli ryzyko chcąc uzyskać przewagę nad Rosjanami i wyzwolić stolicę samodzielnie. Nie potrafisz tego pojąć, bo sam pewnie byś nigdy nie ryzykował. Piszesz o fantazjowaniu, a sam przypisujesz jakąś romantyczność, którą wyciągnąłeś z własnej d... Udajesz, że nie rozumiesz, czy nie chcesz przyznać, że kierowali się twardą kalkulacją. Nie udało się, bo Stalin celowo zastopował ofensywę. Jest zwycięstwo, jest porażka, na wojnie tak się dzieje. Ilu ludzi zginęło na plażach Normandii? Też idioci ich tam kierowali? Tyle, że tam się powiodło, więc o stratach mało kto pamięta. Ale na powstanie trzeba pluć jak Ty.

2

@NaFazieHitman Bierzesz pod uwagę to, że może tam po prostu wśród niższego szczebla pleni się korupcja i nielegalny handel zasobami? Skoro w innych dziedzinach życia w Rosji tak jest, to czemu nie w armii? Może wyglądać nie wiem jak profesjonalnie, ale nie składa się z samych elitarnych jednostek. Szeregowcy nie zarabiają kokosów, a żyć trzeba. Tak było w Polsce, więc czemu nie u nich? Być może na papierze się wszystko zgadzało, a jak przyszło co do czego, to efekt jest właśnie taki. Kiedy w 96 byłem w wojsku i pojechaliśmy na poligon, to po powrocie pracownicy odpowiedzialni za rozliczenie paliwa rwali włosy z głowy, bo okazało się, że takie agregaty prądotwórcze to musiałyby pracować 25h na dobę, żeby spalić to paliwo, które wychodziło, że zostało zużyte. A żołnierze odpowiedzialni za obsługę w czasie poligonu (kierowcy wozów), po prostu sprzedawali paliwo okolicznym rolnikom, którzy zostawiali beczki tuż za granicą poligonu, gdzie w kanistrach nosili je poborowi. Możemy mówić o profesjonalnej armii rosyjskiej, ale co się dzieje na dole, tego nie wie tak naprawdę nikt. Jakie jest morale itp.

0

@Wojcio Gościu, każde takie wydarzenie rozpatruje się w danym kontekście historycznym dla tamtego czasu. Ty jedyne, co potrafisz, to ocenić z obecnej perspektywy. Jak napisałem, jesteś mistrzem analizy wstecznej. Gdybyś odpowiadał za obronę Polski w 39 roku, to byś się od razu poddał, bo uznałbyś, że nie mamy szans. A gdybyś dziś dowodził obroną Ukrainy, też byś się od razu pokłonił Putinowi, bo przecież porównanie sił również wychodzi mizernie. Jeśli Ukraina przegra, to za kilka lat tacy jak Ty będą z pewnością siebie oznajmiać, że Ukraińcy byli głąbami, bo zginęli na próżno. Chroń Boże Polskę przed takimi obywatelami jak Ty, bo gdyby byli tylko tacy, to dawno by tej Polski nie było.

0

@Wojcio Nie masz pojęcia o czym piszesz, jesteś kolejnym mistrzem analizy wstecznej, który wszystko wie najlepiej, kiedy już się wydarzyło.

"Mogli nic nie robić i czekać aż to ruscy się będą wykrwawiać z Niemcami a nie oni"
To zdanie świadczy, że kompletnie nie masz pojęcia, o co w tamtej sytuacji chodziło, mimo, iż o tym napisałem.

0

@MesQueUnClub_87 Tak, tak. Jak do tego gościa, co wylicytował kolację na lvie charytatywnym, a oni go zlewali parę miesięcy, a potem Stanowski chciał go ośmieszyć, bo człowiek się zdenerwował podejściem celebrytów i zaczął domagać się wywiązania z obietnic. Bardzo go poszanował.

1

@busquets5 Jedyną osobą, która kieruje się emocjami, jesteś tutaj chyba tylko Ty. Z tego, co pamiętam z lekcji historii, Sowieci parli szybko do stolicy i celem powstania było oswobodzenie Warszawy, by witać ich jako gości, nie wyzwolicieli, co miało dać określony efekt. Oni wiedzieli, co niosą ze sobą Sowieci i chcieli temu przeciwdziałać. Niestety Stalin też był sprytny i po prostu zatrzymał się przez stolicą, a powstańcy się wykrwawiali. Twoja opinia o decydentach jest podobna do bajek o polskiej kawalerii szarżującej z szablami na czołgi, które to miały ośmieszyć i zdyskredytować polskie wojsko.

1

@D10SLEO Chyba za wiele o nim nie wiesz, prawda? :)

0

@Majkel34 Tak jak ogólnie się z Tobą zgadzam i red is bad, to musisz pamiętać, że wszędzie są ludzie. Nie możesz uogólniać. Byli Niemcy, którzy sprzeciwiali się Hitlerowi i Rosjanie Stalinowi. Byli Polacy kolaboranci. Teraz też w Rosji jest mnóstwo osób protestujących, a tam nie jest to tak bezpieczne, jak u nas. Znaleźliby się też bez problemu Ukraińcy, którzy Polaka utopiliby w łyżce wody. Nawet tutaj na forum ostatnio jeden koleś napisał, że on by przeszedł na stronę wroga, żeby przeżyć. Nawet nick miał odpowiedni, zdrajcy :).

0

@Janiama No dobrze, ale jakie było to jego zdanie?

0

@ForcaMilosz Czemu mu takie bzdury piszesz. Mandat jest za brak dokumentu przy sobie i taki może otrzymać. Nie ma znaczenia, że jest w bazie. Na chwilę obecną nie ma przepisu zwalniającego z obowiązku posiadania prawa jazdy w czasie kontroli drogowej, w przeciwieństwie do dowodu rejestracyjnego i OC. I niby jak ma udowodnić "im", że jest w bazie? W jaki sposób? Przecież sami to stwierdzą, sprawdzając go w tejże "bazie".

1

@osa91 No tak, a później napiszesz, że już się skończyło, to przeszłość i nie wracajmy do tego. Dla niektórych czas nigdy nie jest odpowiedni.

1

@Pawel13sz Zobaczycie, on kiedyś zapomni jak się oddycha i dojdzie do tragedii...

0

@Kgorecki2500 No widzisz, jednak i dla Ciebie jest nadzieja :) A Niemcy to pewnie będą stać, ale za naszymi plecami, jak kiedyś.

0

@normasubiektywna Powtarzam, polegała na sojuszach przed wojną, efekt znany. Teraz byłoby tak samo. Nie ma u nas nic tak cennego, by warto było za to walczyć. Chcesz tego czy nie, ale te sojusze to głównie puste deklaracje i wpisy na twitterze. A kiedy przychodzi co do czego, to mamy, co mamy. Liczą się interesy, co widać na podstawie listy krajów blokujących odcięcie Rosji do SWIFT. Nie zdziwiłbym się, gdyby oni wszyscy nie byli w jakiś sposób dogadani z Putinem potajemnie, tak jak Niemcy były dogadane z ZSRR przed najazdem na Polskę w 39.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?