Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@DonAndrzejos ruble
0
@Pawelec7 z LG to weź OLEDa, polecam. Jak za 65 cali będzie za drogo, to weź 55. Lepszy dobry TV 55 cali niż średni 65 cali.
0
@agaFCB historia Tito to jest główny powód dlaczego przestałem szanować Guardiole...
0
@Rewolucja123 Neto to akurat dobrze, 0 minut drugiego bramkarza oznacza, że ten pierwszy jest w dobrym zdrowiu i formie (tutaj powiedzmy że tak jest).
0
@Abominacja to za mało...odeszli i zapowiedzieli, że nigdy w życiu nie będą z nim na jednej liście wyborczej.
0
też tak macie, że w każdy poniedziałek czekacie (tak jakby był mecz Barcelony) na 20:00 i Wolskiego w Historii Realnej?
1
Gdybyśmy pochopnie nie wręczali "10" zeszłego lata (i poczekali na nowego lidera drużyny), to dziś wiadomo by było, że od następnego sezonu powinien ją nosić Pedri.
0
aż się przypomina ten stary żart, gdzie jest zła i dobra wiadomość...zła to wyrok śmierci przez rozstrzelanie, a dobra to że będzie strzelał Torres...
0
Celta umie w końcówce strzelać, my coś o tym wiemy...
0
Jeżeli wszystko by poszło po myśli faworytów (a na pewno nie pójdzie), to od 1/4 mielibyśmy:
Holandia - Argentyna
Hiszpania/Niemcy - Brazylia
Anglia - Francja
Hiszpania/Niemcy - Portugalia
Jak myślicie z perspektywy grupy Niemiec i Hiszpanii, jaka jest łatwiejsza droga do 1/2 - Belgia i Portugalia, czy Chorwacja i Brazylia? Myślicie, że będą to przed meczem kalkulować, że być może drugie miejsce w grupie daje łatwiejszą drogę do 1/2? Wiadomo, że Belgia jest silna, ale chyba jednak słabsza od obecnej Brazylii?
1
Moje przewidywania:
1. remis z Meksykiem, Argentyna wygrywa z Arabią.
2. wygrana z Arabią, Argentyna celem wygrania grupy ciśnie Meksyk na zwycięstwo.
3. Meksyk ogrywa Arabię, a pewna wyjścia Argentyna wystawia rezerwy i gramy na 0-0.
Wychodzimy z 2 miejsca z 5 pkt. Tak będzie.
1
@gontex jak będzie remis to nic się nie rozstrzygnie :p
0
najbardziej wyrównana o 2 miejsce będzie moim zdaniem "B".
0
Argentyna w 1/8 z Francją albo Danią, a Belgia z Hiszpanią albo Niemcami...
0
@Criss18Barca do tego Ramos, Xavi, Iniesta, David Villa, Pedro i lecą po tytuł.
1
@Wychowanek nie wiem tylko czy pisząc o tamtym czasie powinieneś używać pojęcia "Niemiec/ka", pojęcie narodu zaczęło się pojawiać szeroko w Europie co do zasady w okresie wiosny ludów, czyli połowie XIX w., tj. już po jej śmierci. Wcześniej dominowało społeczeństwo stanowe, gdzie dla polskiego szlachcica dużo bliższy był inny szlachcic z np. Austrii czy Francji, niż polski chłop czy mieszczanin. A sama Katarzyna urodziła się w Szczecinie, który do 1945 r. co do zasady nigdy nie był polskim miastem.
0
@Herato z tego grona będą nasi głowni rywale do wyjścia z grupy:
KOSZYK 1: Katar, Belgia, Brazylia, Francja, Argentyna, Anglia, Hiszpania, Portugalia
KOSZYK 2: Dania, Holandia, Niemcy, Meksyk, USA, Szwajcaria, Chorwacja, Urugwaj
1
@Herato wystąpili? tyle razy mogą się jeszcze połamać do turnieju, że to nic pewnego.
2
@Worny to coś nowego (Ekwador 2006, Kolumbia 2018) to nie wychodzi nam za bardzo...
0
Ja liczę w grupie na Francję i Niemcy, jak odpadać to z mocnymi, jak się uda, to historyczny sukces. Byle nie było kompromitacji z jakimś Senegalem czy Kolumbią.
0
@marcin62 to się z czasem zmieni...jest takie fajne pojęcie jak "tezauryzacja". Polacy jako społeczeństwo postkomunistyczne weszli w lata 90 praktycznie z zerowym majątkiem, dlatego jest u nas cięższa sytuacja, niż na zachodzie. Przy rozgarniętej rodzinie 2+2 tak to może w skrócie wyglądać:
1. I pokolenie - kredyt na mieszkanie, dzieci dziedziczą po 1/2.
2. II pokolenie - kredyt na mieszkanie + odziedziczona 1/2 x 2 (oboje rodziców wniosło po 1/2), dzieci po dziedziczą całe mieszkanie.
3. III pokolenie - kredyt na mieszkanie + odziedziczone 2 mieszkania (oboje rodziców wniosło po mieszkaniu), dzieci dziedziczą po 1,5 mieszkania.
4. IV pokolenie - kredyt na mieszkanie + odziedziczone 3 mieszkania (oboje rodziców wniosło po 1,5 mieszkania), dzieci dziedziczą po 2 mieszkania.
Przez kolejne pokolenia zostawiany jest coraz większy spadek (także np. ruchomości etc.), więc kolejne pokolenie ma coraz lepszy start. Te ww. wartości oczywiście przykładowe, ale musimy po prostu mieć świadomość, że jesteśmy państwem na "dorobku" w porównaniu do europy zachodniej i trochę czasu minie, aż zbierzemy trochę więcej tego majątku.
0
@Janas11224 Szczerze to ciężko mi się bardziej nie zgodzić...bo widzisz, z perspektywy z jakiej ja patrzę, to nawet akceptowanie takiego zachowania powoduje powszechne przyzwolenie do używania przemocy fizycznej wobec drugiego człowieka. Ty mówisz miał powód. Z drugiej strony obserwujemy od miesiąca co się dzieje za naszą wschodnią granicą (specjalnie zastosowana hiperbola przy tym porównaniu). Chyba wszyscy się zgodzimy, że przemoc fizyczna tam stosowana zasługuje na jak największe potępienie całego świata. Dochodzimy więc do sytuacji, gdzie jako społeczeństwo akceptujemy przemoc fizyczną, ale pod pewnymi warunkami. I właśnie te warunki są w tym wszystkim najbardziej niebezpieczne. Bo kto ma decydować o tym, za co i jakimi środkami można stosować przemoc fizyczną? Czy kibic drużyny piłkarskiej może zaatakować kibica innej drużyny, jeżeli ten drugi np. pluje na herb jego ukochanego klubu albo dokonuje innej formy zhańbienia? a jeżeli tak, to jakiś środków może użyć? z liścia czy może pięścią? w twarz czy może tylko w korpus?
Nie jesteś w stanie postawić uniwersalnej i moralnej granicy, kiedy użycie przemocy fizycznej jest słuszne (poza szeroko rozumianą samoobroną), a kiedy nie jest, dlatego też nie powinno być dla niej w ogóle przyzwolenia.
4
Apropo dzisiejszej "amnestii" maseczkowej naszła mnie taka myśl (za co pewnie zostanę zjechany), że abstrahując w ogóle od covidu, to mam nadzieję, że w pewnych sytuacjach pozostaną one w naszym społeczeństwie.
Myślę, że po prostu fajnie by było, jakby ludzie, którzy są po prostu przeziębieni czy chorzy na zwykła grypę, idąc do sklepu czy innego miejsca, gdzie znajduje się większa grupa innych ludzi mimo wszystko nadal stosowali w takich sytuacjach maseczki, zamiast otwarcie kaszleć i kichać na innych ludzi. Moim zdaniem, pomimo pewnych absurdów, których byliśmy wszyscy świadkami przez ostatnie dwa lata, to na koniec jednak moglibyśmy coś pożytecznego "wyciągnąć" jako społeczeństwo z minionego okresu.
0
Diuna na pewno będzie filmem lepszym w odbiorze...jak wyjdzie Diuna 2. Dla mnie cały film to był taki wstęp do 2 części...
1
@Messiah10 wszystko oprócz Spidermanów (na razie). Bo te są właściwie filmami Sony robionymi przez Marvela :p
1
@GeneralXavi ja zacząłem jakiś czas temu, właśnie leci S05E04 ;)
0
@Hubsao Tushaev to chyba parę razy zabity, więc więcej, niż 7 ;)
1
@RomanHoffer Małysz to wsiur przy Kamilu. Jak drugi najwybitniejszy skoczek w historii po Nykanenie mówi, że chce na swój być może ostatni sezon jakiegoś trenera, to dajesz mu tego trenera. Małysz chciał Lepisto, to dostał Lepisto. Dużo lepszy Stoch chce Doleżala, to go wywalają...
4
Stoch wyjaśniający (wyśmiewający) Małysza to dla mnie najlepsze nie-sportowe wydarzenie 2022 roku w świecie sportu ;) Brawo Kamil! ;)
2
@Worny dobrze, że napisałeś, że pięć pierwszych miejsc jest w TOP10, bo bym nie wiedział :)