0

oby się nie dogadali, bo jak przyjdzie to będzie oznaczać, że albo FdJ albo Nico odchodzą. Tego pierwszego jeszcze przeżyję, ale tego drugiego już nie.

2

@don'T.R.I.P.e mój głos stracili, może nie definitywnie, ale "w zawieszeniu". Po prostu obiecałem sobie, że nigdy więcej w życiu nie oddam głosu na jakąkolwiek listę, gdzie będzie Korwin lub Braun. Jak ich wyjebią, to dopiero wtedy dostaną mój głos.

0

ale mimo wszystko dziwne, że Busquets nie został powołany. Nie to, że miałby grać, ale jest jednak kapitanem, to trochę jego rola teraz, żeby takiego Pino wprowadzać do kadry.
ps. kto w hierarchii teraz przejmie tę rolę na najbliższe 2 mecze?

0

@Rudaa11 dostaną zwycięstwo przy "zielonym stoliku" celem ukarania Romana Abramowicza.

1

na pewno Perez teraz zapłaci za wykluczenie Chelsea z LM za ruskiego właściciela i cyk, najłatwiejszego rywala tak naprawdę wylosowali...

3

Z jednej strony niektórzy piszą, że szkoda, że Barcelona odpadła z LM, bo w obecnej formie by przeszła na luzie do 1/4, a z drugiej piszą, że trzeba uważać na West Ham...zdecydujcie się na coś ;)

ps. a prawda jest taka, że każdy chce trafić na kogokolwiek innego, niż Barcelonę. To wszyscy się w tych rozgrywkach nas boją, a nie na odwrót.

0

Trochę dziwne pytanie, ale pierwszy raz będę kupował sam taki kabel...
potrzebuję kabel, który podłączy gniazdko SAT z dekoderem...czy kabel powinien mieć z obu stron wtyk "F"?
w zasadzie są dwa gniazdka (pod PVR), ale rozumiem, że oba kable/wtyki są takie same zarówno w gniazdku, jak i dekoderze?

1

@RoBoT w nieskończoność by wytrzymali. Kwestia tego, na jakim poziomie cywilizacyjnym by byli. Kiedyś ludzie pierwotni jedli i ubierali się z tego, co upolowali ;)
Na jakim poziomie oni by żyli? To trzeba by przeanalizować jakich surowców mineralnych nie mają, jaki jest poziom obecnej technologii. Ciężko powiedzieć w każdym razie.

1

@RoBoT niestety się nie da...i też nie można...musi boleć, ale z drugiej strony nie można ich postawić pod ścianą na zasadzie, że ludzie będą głodowali, bo stworzysz państwo, które pójdzie na wojnę atomową, bo nie będą mieli nic do stracenia. Obecnie sankcje mają im uzmysłowić, czego nie będą mieli, jeżeli będą postępować jak postępują, a nie całkowicie zniszczyć. Ich życie ma być po prostu nieznośne jak się tylko da.

1

Warto posłuchać, od wskazanego momentu chociaż ten 3-minutowy fragment...chyba nigdy w życiu mi nie było wstyd, że jestem Polakiem, aż do usłyszenia tego 3-minutowego fragmentu...porażające...

1

@DaPidejpi kiedyś piłkarze Barcelony dostawali darmowe Audi, teraz zamiast tego dostaną darmową subskrypcję na Spotify - no cóż, znak czasów ;)

0

swoją drogą, jak dłużej o tym myśle, to Lewandowski na 3 letni kontrakt to nie taki zły pomysł...zakładając, że Haaland odpada, Mbappe odpada i Martinez też odpada, to tak naprawdę nie widać obecnie na rynku żadnego napastnika, co do którego można by mieć pewność, że będzie "na lata" i się na pewno sprawdzi...a taki Lewandowski w pakiecie z chociażby tym Marcosem Leonardo z Santosu to mógłby być fajny duet - jeden doświadczony klasowy napastnik co drugiego będzie uczył, młody gracz raczej zaakceptuje 2 lata na ławce Barcelony, jeżeli mu się to zarysuje tak, że 2 lata się uczy od najlepszej "9" świata obecnie, a potem zaczyna walkę o pierwszy skład. Jeżeli młody nie wypali to cóż, wiele kosztował nie będzie (a i pewnie zarobimy na sprzedaży), a za te 3 lata będzie lepsza sytuacja finansowa, by ruszyć po nowego cracka, jaki z pewnością się na rynku pojawi.

1

@JohnnyBarca to akurat jest przesada...tam przecież w kadrze nie ma ani jednego ruska, w sztabie trenerskim też chyba, w dyrekcji jest chyba ta Marina Granovskaia. Rozumiem sankcje wobec całego tego ruskiego g**na, ale to nie ma sensu...już lepiej by było po prostu zlicytować klub, a środki uzyskane przeznaczyć na Ukrainę. Bo ze zwykłego zniszczenia takiej firmy nikt nic dobrego nie będzie miał - ani kibice, ani państwo Ukraina...

2

@Traba727 Messi z Ronaldo, a na dodatek Neymar w jednym klubie to sportowa katastrofa gotowa, ale jednocześnie marketingowa perła ;)

2

@GeneralXavi mi się wydaje, że kolejnym jego klubem będzie Inter, chociaż oczywiście, że to nic odkrywczego nie jest ;) Po pierwsze wiadomo, że pójdzie do Włoch, po drugie grał w Interze, po trzecie Inter dobrze wygląda z charyzmatycznymi trenerami (patrz Conte). Powinno się udać.

3

@tomek8756 tylko ludzie nie widzą, że to taka przynęta na wędce...budżet wyjdzie na swoje. Z jednej strony 250 PLN na TV, z drugiej za chwilę ludzie dostaną wezwanie do zapłacenia abonamentu za ten zakupiony TV z dofinansowaniem...ten program jest właście po to, żeby przede wszystkim złapać więcej osób na abonament.

4

@Pawel13sz ciężko powiedzieć, ale ogłoszenie tego po mocnych plotkach o Kessiem to chyba nie przypadek.

0

@Medium ligę to rozniosły nasze Panie, 24 mecze, 24 wygrane, bilans bramek 136-6...

0

@Dembouz1899 Lucas Moura vs Ajax 2019, Lewandowski vs Real 2013.

0

@messi564 po wczoraj to nie wiadomo co z Wirtzem będzie...

0

No to Stoch wyjaśnił nam konkurs :(

0

@Pawelsky Chelsea, tam było najbliżej, gdyby Messi nie spieprzył karnego, to byłby finał. Z Interem odpadliśmy prawdopodobnie przez ten wulkan na Islandii i podróż autokarem do Mediolanu.

0

@Firestone Anfield 2019?

2

może znowu się zacznie nowy serial/remake "1/8 aż po grób", miejmy nadzieję, że będzie trwał z 5/6 sezonów znowu ;)

0

@Firestone moze być obustronny walkower za wystawienie/wprowadzenie nieuprawnionych graczy.

3

@ElPonczato a jeżeli z tego powodu nie przyślą dodatkowych sił do Polski, tylko wybiorą sobie inne kraje jak np. Rumunia? anulują/wydłużą zamówienia na sprzęt militarny? dalej będzie TOP? Gdzie widzisz TOP w atakowaniu największego i być może jedynego zewnętrznego (ew. SKUTECZNEGO) gwaranta naszego bezpieczeństwa na świecie? Są kwestie jakie możesz powiedzieć koledze na boisku, ale niekonieczne w ten sam sposób postępujesz potem ze swoim trenerem itd. W relacjach międzynarodowych trzeba zachować pewną skalę...

2

@BorzyKrzys zauważ tylko, że w naszym relacjach nie ma synergii...czy bezpieczeństwo Polski zależy od USA? Tak. Czy bezpieczeństwo USA zależy od Polski? Nie. Dlatego im wolno więcej, dlatego mamy wszystko z nimi konsultować (a oni nie muszą z nami). Wkładają do NATO pewnie z 60-70% potencjały militarnego, to coś w zamian sobie zabierają. Nie mówimy o dwóch równorzędnych partnerach, gdzie można sobie pozwolić na takie gierki bez wcześniejszych ustaleń. Możemy sobie takie wyskoki robić z Węgrami czy Czechami, ale nie z USA...

2

Sprawa MIGów-29.
Mało kto zauważył, ale nasze dzisiejsze oświadczenie było odpowiedzią na wczorajszą konferencję prasową rzecznika Pentagonu Johna Kirby'ego. Odpowiadał tam m.in., iż kwestia przekazania MIGów należy do Polski, że to my zdecydujemy czy przekazać czy nie, że oni w zasadzie nie mają na ten temat zdecydowanej opinii, ale że będą nas wspierać i popierać etc.
Czyli ciężar konsekwencji (od Rosji) tej decyzji lider NATO scedował na Polskę i wsadził jednocześnie na "gorące krzesło" przed Zelenskim i narodem ukraińskim.
Co zrobił dzisiaj polski rząd? Odbił piłeczkę na ich kort i postawił USA pod ścianą. Z jednej strony, w krótkiej perspektywie dla nas dobrze, zrzuciliśmy z siebie ciężar tej decyzji politycznej, zbieramy polityczne profity. Z drugiej - postawiliśmy pod ścianą sojusznika, i to nie byle jakiego, bo USA. Tego się nie robi (w mniemaniu USA). Nie teraz, ale niestety w przyszłości poniesiemy tego jakieś "konsekwencje", oni tego nie zapomną od tak.
Następnie wydarzyła się jedna z dwóch sytuacji. Pierwsza - bardziej prawdopodobna moim zdaniem, poszedł telefon z Waszyngtonu do Warszawy z ostrą "reprymendą". Druga - mniej prawdopodobna to taka, że nasz rząd dokonał autorefleksji i próbował się ratować. Wtedy przyszła wypowiedź Morawieckiego odnośnie "decyzji NATO", a nie samych USA. W domyśle, dał furtkę na blokadę tego transportu np. przez Węgry. Gdyby nie to, to USA miałyby dwa wyjścia - albo wysłać samoloty i narazić swoje bezpieczeństwo narodowe wejściem w konflikt zbrojny z obłąkanym szaleńcem, albo nie wysyłać i stracić odzyskaną w ostatnim czasie wiarygodność i wyraźne przywództwo w NATO, a także ponieść polityczne (społeczne) konsekwencje. Zobaczymy co teraz wyniknie, ale wydaje mi się, że skończy się to wszystko umówioną wcześniej "blokadą" z jakiegoś państwa NATO, które z jednej strony zbierze negatywny przekaz społeczny/odbiór polityczny, ale dostanie pewnie w zamian jakieś "odszkodowanie", które być może w jakiś sposób będzie musiała pokryć Polska. Na tem moment nie widzę szans na transport Migów na Ukrainę.

0

@patry295 mogliby na holu przez granicę przetransportować, nic by nie startowało (w teorii) z naszych lotnisk ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?